reklama

Tachometr

Zdravím všechny, chtěl bych si koupit tachometr, který by od běžných funkcí měl i teploměr a výškoměr? Měření tepové frekvence ani šlapání mít nemusím, ale nevím tedy jestli takový stroj existuje. A jakou značku by jste doporučili? Sigma? VDO? Cyclomaster? Díky

[ Zpět ]
Datum: 07.04.2011
Autor: Misus
  • Re: Tachometr

         

    Dělá se jich několik, stačí zadat do vyhledavče cyklocomputer s teploměrem a výškoměrem a několik ti jich nabídne, třeba tenhle
    http://www.cyklovybava.cz/product/cyklocomputer...:6008/

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tachometr

           

      Jo jo to nabídne, ale jak jsem už psal měření tepové frekvence mít nemusím a chtěl bych se dostat pod 2000,- Kč. Zvažuji proto CicloMaster CM 4.4A, VDO MC 1.0+ nebo tu Sigmu BC 2209. I cateye Adventure vypadá hezky, ale cena už je vyšší.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2011
      Autor: Misus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tachometr

         

    Ahoj,
    práve kvůli teploměru a měření výšky/sklonu jsem si koupil cca před rokem tachometr Adventure od Cateye.

    Veskrze jsem s ním spokojenej, shrnu to do pár bodů:
    + velmi přesné měření teploty
    + funkční barometrický výškoměr (častokrát dělá konečná odchylka po projetí 50-60 km a návratu do původního bodu jen 10-20 metrů)
    + přepínání informací zobrazených na displeji stiskem celého těla počítače rychle přejde do krve, funguje krásně i v rukavicích
    + funkční instalace na dvě různá kola s automatickým rozpoznáváním aktivního senzoru
    + narozdíl od Strady se neresetují údaje při divočejší jízdě po kočičích hlavách (Strada kočičí vyklepávanou občas interpretovala jako setrvalé zmáčknutí=reset), u Adventure se při resetu musí prst dotýkat tlačítka :-)
    + zatím nemá jako bezdrát žádné problémy s interferencí (a to mi hned vedle na řidítkách sedí světlo s výkonovou LEDkou)

    - nastavování není moc intuitivní (Cateye standard, ze začátku jsem s sebou na delší cesty vozil návod a párkrát se hodil), ale to bude asi všude stejné
    - Made in Japan? No, po půl roce mi přestal fungovat snímač na vidlici, u skoro nového držáku na řidítkách se ulomila plastová západka...
    - cena je u nás, stejně jako u mnoha jiných věcí, trochu k pousmání (3600,-), koupil jsem ho proto za cca 2KKč v německým shopu (i tak je cena docela vysoká)
    - mohl být o trochu menší (věc zvyku, už mi to nepřijde)
    - za ty peníze by určitě mohl mít podsvětlení(!)
    - kontrast displeje je při menších pozorovacích úhlech paradoxně horší, než u levnější Strady

    Takže výhrad by se našlo víc, celkově mám ale k němu pozitivní vztah. Dávám třiapůl hvězdičky z pěti :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2011
    Autor: mindaz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tachometr

         

    Sice se dá koupit Sigma BC 2006 za nějakých 1500 Kč, má teploměr i výškoměr, ale moc plusů za spolehlivost mu dát nemůžu. Roxka od Sigmy už je bez problémů, ale cena už je někde jinde (zas toho ale umí víc).

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tachometr

         

    http://www.eod.cz/cyklistika/cyklocomputery...

    tento můžu doporučit, po dlouhém vybírání nejlepší co můžeš na trhu koupit za rozumný peníz.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2011
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tachometr

           

      A co jsem mu asi tak nabízel ? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tachometr

             

        Nabizel jsi to ve zlomenem linku a drazsi... 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024