reklama
Město: Praha

Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

POMOC, úpí tyto dva parky a všichni kdo tam denně i možná méně často chodí a jezdí na kole. Ale určitě nejen tyhle dva.

Já si myslím, že do parku auta nepatří, ale poslední dobou mi přijde, že jsem v tom názoru sám. Pohybuji se pravidelně a denně ve zmíněných lokalitách ať už na kole nebo pěšky při cestě domů a do práce, ale to co se tam děje je neuvěřitelné. Situace na vyhlídce u EXPO58 je šílená a Stromovka, kterou ovládly Lesy hl.m. Prahy je možná ještě horší a úřady jim to trpí. Tak třeba vyjádření šéfa odboru životního prostředí hl.m. Prahy je, že zaměstnanci zmíněné firmy jezdí přes park jedním autem na Letnou oběd aby to měli rychlejší. A přijde mu to v pořádku. Přitom mají domek přímo pod Slamníkem. Jo a dojíždět do práce můžou též jízdou přes park.... KDO JE z MARSU Já ? Nebo oni

[ Zpět ]
Datum: 01.04.2011
Autor: 569810
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    A?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Co A? neco k tomu rekni nebo pomoz nebo nevim. Ale pokud vsichni budou rikat pouze A? tak tam ty auta proste jezdit budou. Nebo fakt ten cesky syndrom drzet hubu a krok maji vsichni ?!

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2011
      Autor: 569810
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

             

        Já se teda přiznám, že sice nejezdím přes Letnou a přes Stromovku denně, ale auto jsem tam nepotkala nikdy.
        Naopak, oba parky pro jízdu na kole vyhledávám velmi ráda a používám je právě proto, že jsou to velmi klidné zóny.

        Tak nějak nerozumím tvémů příspěvku - vypadá to, jako by tam auta jezdila jak po dálnici, ale to přece není pravda.
        Jestli tam projede jednou dvakrát denně auto správce, tak v tom nevidím žádný problém. Naopak - proč ne?!? Je přece potřeba vysypat koše, uklidit cesty, dělat zahradnické práce a zásobit občerstvení. A to v dnešní době dělat bez auta mi přijde dost zcestné.

        A co se týká Expa - pokud vím, tak je tam nějaká firma, takže jestli má k objektu i přeilehlou vyhlídku, tak se nediv, že ji využívá pro svoje potřeby.

        Ale jestli jsi si potřeboval ulevit, že jsi potkal ve Stromovce auto, tak OK.
        Já v tom ale nevidím nic, čím bych se měla nějak rozrušovat nebo proti tomu činit jakékoli aktivity.

        Jo a mimochodem - v neděli jsem jela přes Stromovku a musím říct, že jsem zírala, jak pěkně ji renovují. Obejvují se vodní plochy okterých jsem neměla ani zdání, upravují se travnaté plochy a dělají se prořezy.
        A tohle by bez techniky rozhodně nešlo.
        Možná je tam techniky v pracovních dnech více než o víkendu, ale ta práce je vidět. Znám Stromovku odmaličku, ale takhle pěkná nebyla nikdy.

        A navíc - začala se zřejmě něco dít i kolem Šlechtovky, což sebou zase, samozřejmě, nese provoz techniky. Pokud to má vést k renovaci objektu, tak nechť tam technika jezdí. S kolečkama tam dělníci asi budou běhat těžko...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    Neměl by ses spíš obrátit na OÚ MČ P7?
    My zde jim nejsme nadřazeni.
    Chceš politovat?
    8-P

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2011
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Ne OU PRAHY 7 ani zadny OU nema co delat s parkem. Vsechny parky nalezi mestu Praha. Pro informaci. A ja nemluvim o obsluznych autech, ktere tam pracuji, ale o osobnich autech. Ale asi jsem z Marsu ja...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2011
      Autor: 569810
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

             

        Osobní auta, která by jezdila přes Letnou nebo přes Stromovku?
        Tak to si asi fakt z Marsu...
        Nebo že by další Apríl?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

               

          ne ja tam bydlim a mam okna z kancelare na Stromovku. Ty budes zase nejchytreji vid. jdi neco delat.

          A pro rypaly jako je Radka prikladam original vyjadreni uradu:

          Dobrý den,

          jen se krátce vyjádřím k Stromovce. Otázku zajištění potravin k obědu tedy řeší tím, že si jedním automobilem zajedou do horní části parku, kde automobil
          zaparkují a potraviny si koupí (případně si dojdou na oběd). Je to nejrychlejší a nejjednodušší způsob. Zaměstnanci musí parkovat pouze v zázemí a parkem by měli
          pouze projíždět při cestě z práce nebo do práce.

          S pozdravem,
          Jiří Hromádka

          Hromádka Jiří MHMP

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2011
          Autor: 569810
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

                 

            Pauza na obed je prerusenim pracovni doby, obavam se tedy, ze by to sikovny pravnik uhral na cestu z a do prace.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.04.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

                   

              jezis ale jede parkem autem.

              Ne nic jsem z Marsu a Radka je nejchytrejsi

              [ Zpět ]
              Datum: 01.04.2011
              Autor: 569810
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

                     

                Ano, ale jestli maji cestu parkem povolenou z a do prace, velice pravdepodobne to uhrajou i na obed.

                [ Zpět ]
                Datum: 01.04.2011
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

                 

            Koukáš z kanclu na Stromovku ? Že ty se v práci nudíš a počítáš autíčka :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2011
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

                   

              To se ale musí hóooooooooodně nudit, když jede jedno před polednem tam a za půl hoďky jede zpět :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

             

        Čtu to už po několikátý, ale osobní auta jsi zmínil až teď. Tak tě nevim.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    Jo a mimochodem, me tam prave u EXPA malem prejeli petilety dite kdyz vybehlo v PARKU z krovi. Takze pokdu Vam cyklistum prijde normalni, ze auta jezdi v parku tak je jasne, ze neni mozne dovolat se k reseni u uradu.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2011
    Autor: 569810
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Kam to auto u EXPA jelo? Jelo na soukromy pozemek? Pak je pravdepodobne, ze to bylo i s oporou v zakone. Myslis-li si opak a tolik Ti to vadi, mel jsi nejspis zavolat policii.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Mě spíš nepřijde normální, že dítě venčíš v křoví :o)))

      A navíc - za takhle malé dítě je zodpovědný doprovod.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    Nevím jestli jsi z Marsu, ale předpokládal bych, že normální dospělý, který pracuje v Praze v kanceláči by si měl vědět s tímhle rady.
    Je to něco obdobného jako auta v lesích. Obecně je do lesa zákonem zakázán vjezd všem motorovým vozidlům, přesto to mnohdy v lesích a na lesních cestách vypadá hodně mnotoristicky a v našich hospodářských lesích musí člověk pořád koukat aby ho někdo nepřejel. Správa lesa pro účely lesního hospodářství a pro správu cest a toků a pod. povoluje vjezd vozidlům do lesa.
    Takže řešení je snadné, napsat si SPZ, typ a barvu vozidla, osoby ve vozidle (opitimální je i foto), místo a čas jízdy vozidla a písmně to oznámit správci, případně i policii. Pokud to takhle uděláš opakovaně a bude-li to víc vozidel než je nezvytně poitřeba, tak to rozhodně budou řešit a pokud dochází k porušování nějakých předpisů a zákazůl, tak se to časem zlepší. Doporučuju s oznámením požádat o výsledek prošetření.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2011
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    Lelek už ti odpopvěděl tak, že se k tomu nedá nic dodat...

    Měl bych na tebe dotaz mimo téma, jestli mohu. Když máš tu Stromovku a Letnou za rohem, je tam ještě na cestičkách rozsypáno těch několik tun štěrku, kterým to v zimě vždycky zasviní? Nebo už je to uklizené?
    Díky za info!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Tak to ti řeknu i já, páč jsem nejchytřejší :o)))
      Jela jsem tam minulou neděli a Stromovka je krásně uklizená :o)))
      Ty, já z ní fakt byla nadšená - úžasně ji revitalizují.

      Jo a auto jsem tam neviděla ani jedno :o)))
      Resp. neviděla jsem je nikde, kde by jim byl vjezd zakázán :o)))

      Teď mě vlastně napadá - je vůbec na Letnou a do Stromovky autům vjezd zakázán?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

             

        děkuji. Zítra s sebou do Prahy tedy nejspíš vezmu brusle....

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

         

    Autem po cestičce v parku? Rozhodně osádka toho auta ušetří dost času což je nezanedbatelný argument. Používají ho například cyklisté co jezdí po chodníku, v zákazu vjezdu, v protisměru v jednosměrce, nesesedají kde mají.
    Nebo tu chce někdo uplatňovat nějaká specifická pravidla?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2011
    Autor: ViktorA
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      No tak tohle je teda fakt argument...
      Akorát tak na přesdržku...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

             

        Ale kdež, to není argument pro ježdění autem po cestičkách v parku. To je jenom takové drobné srovnání s těmi cyklisty co nesesednou na lávce do Tróje protože by je to stálo minutu - dvě jejich vzácného času.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2011
        Autor: ViktorA
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Auta v Letenských sadech a ve Stromovce

           

      Hloupé, dost hloupé, zvlášť když nikdo neví, kdo a proč tam jel.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2011
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024