reklama

Rohloff -únik oleje

Při výměně oleje v náboji jsem zjistil, že z původní náplně (uvažuji, že tam bylo 0.025l) mi tam po jednom roce provozu zbylo tak 20%. O tolik jsem vypustil více výplachového oleje. Během sezóny jsem pozoroval únik oleje kolem simerinků, ale nepřikládal jsem tomu velkou váhu. Tak bych se rád zeptal "Rohloffáků", jaká je jejich praktická zkušenost s únikem oleje během roku. Náboj mám ještě v záruce, takže bych eventuálně využil možnost reklamace.
Dík

[ Zpět ]
Datum: 21.03.2011
Autor: mildakh
  • Re: Rohloff -únik oleje

         

    mam to uplne stejne. Jednu dobu jsem mel unik vetsi - pri vymene kotouce jsem musel odvrtat dva srouby, co drzi axel plate a nez dorazily nahradni, jezdil jsem bez nich - vzniklejma dirama unikal olej....

    bavil jsem se o tom myslim s M, ktery mel info od rohloffu, ze by nemelo vadit ani kdyz olej v prubehu sezony unikne vsechen (pokud se nebavime o extremnich podminkach), staci, kdyz se pak prevodovka proplachne cistici emulzi a znova naplni, protoze na samotnem ustroji zustane dostatecne oleje k mazani (pokud to nebyl M, tak se omlouvam za mystifikaci)

    nejvic ti k tomu tady asi rekne M, ktery mel cely rohloff rozebrany...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rohloff -únik oleje

         

    Jo a ještě mám jeden dotaz do diskuze. Používáte pouze originální olej z Rohloffu? Zkusmo mi vychází cena za 1 litr 5200 Kč (sada stojí 270Kč, počítám výplachový a mazací za stejnou cenu). Nedal by se použít i automobilový převodový olej?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      pouzivam original rohloff... vicero nas koupilo litrove baleni (olej i cistici emulze) a rozdelili jsme si to. Cenove to vyjde nesrovnatelne lepe, ale pro jednoho je litrove baleni az moc velke...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rohloff -únik oleje

             

        Je nějaký důvod, proč by měl být origo lepší než převodový?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          Je nějaký důvod šetřit na oleji, když jsem dal za Rohlloff okolo 1000 €?
          Já tedy naštěstí tohle neřeším. Zrovna teď mi přistála na stole sada na výměnu. Každý rok na jaře mi ji tchyně koupí jako dárek!
          Ale to, že rohlík běhá i bez oleje jsem také slyšel a nebylo to od M.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rohloff -únik oleje

                 

            Tak nějak nemám rád, když ze mě někdo dělá pitomce. Platit několikanásobek ceny za úplně obyčejné mazivo není můj styl;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rohloff -únik oleje

                   

              Dej mi se zárukou rozbor jiného adekvátního oleje... A já Ti obratem vyplatím tisíc korun odměny a Tebou doporučený olej budu používat, hm?

              Pochop, na 99,9% máš pravdu, ale já prostě nejsem tak bohatý, abych těch dvacet tisíc vyhodil oknem.

              Momentálně jsme to sklukama vyřešili společným nákupem takže mě to ještě nejméně pět let bude jedno. A pak se tím budu opět zabývat.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.03.2011
              Autor: m
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rohloff -únik oleje

                     

                To je rozdíl mezi náma dvěma. Já záruku na každej prd nepožaduju. Jelikož mívám na 99,9% pravdu, tak v součtu se mi moje jednání vyplácí, i když sem tam udělám průser;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2011
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Rohloff -únik oleje

                       

                  To jseš na tom líp než papež, ten je neomylný jen co se týká víry a morálky. Mít pravdu na 99,9 % to nemá ani moje maminka a ta má pravdu vždycky.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2011
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Rohloff -únik oleje

                         

                    "Vím, že nic nevím." - to značně vylepšuje statistiku, to je pravda skoro vždycky:-D

                    [ Zpět ]
                    Datum: 22.03.2011
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rohloff -únik oleje

                 

            mám ho tři roky (tuším) a měnil jsem olej po prvním roce a od tý doby ne :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          Rozdíl bude v ekologii :D

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          Marketing, panáčku, marketing.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          Ne :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: m
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rohloff -únik oleje

             

        Doplňuji - vyšlo nás to pak myslím na 65 korun / jedna výměna.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: m
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          No, pokud se to dělá 1x za rok, a závisí na tom nějaká dlouhodobá záruka celého zařízení, tak asi nemá smysl hledat nějakou náhradu...

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      možná jo. Přemejšlel jsme o tom v bejvalý práci, jenže jakej? Měli jsme do bagrů apod. na skladě asi 15 druhů převodovýho oleje. Každej jinej. Kterej? A riskneš to při tý ceně? Ty tři deci, co jsme koupil, když jmse s esložilis klukama nevyšly ani tak moc draho a dáváš tam jen trošičku.
      Ty musíš vědět, jestli se vyplatí šetřit a risknout to...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rohloff -únik oleje

             

        Na týhle debatě je vidět, že nás ty rozvojový země přece jenom za těch 40 let nestačily infikovat :D.
        Být tahle debata v Rusku tak by jsme se bavili o nejlevnější náhradě originál oleje, ředili by jsme vazelínu a bouchali by jsme do toho kladivem.
        Být to někde v Sahelu nebo jinde tak by jsme se o to nebavili dokud by to úplně nepřestalo jet a pak do toho bouchali kladivem.
        Být to v číně nebo vietnamu tak by jsme koupili jeden kus, už dávno to rozebrali a dnes by jsme měli Rohhlof nebo Rohllof který by stál 10x až 100x jen míň a potřeboval by jednou za měsíc dolít čtvtlitru použitého oleje z fritáku .....

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rohloff -únik oleje

               

          "Být tahle debata v Rusku tak by jsme se bavili o nejlevnější náhradě originál oleje, ředili by jsme vazelínu a bouchali by jsme do toho kladivem." Tak dobře to tam znáš? Si tam někdy byl nebo to máš z doslechu nebo z televize???? Už za druhé světové války německej Wehrmacht zamrz se svou slavnou složitou technologií u Moskvy. A Rus jel furt...Ty Rusy bych tak nepodceňoval. Obvykle v jednoduchosti je i síla.;-)Ohledně rozvojových zemí si přečti ted´ v jedné z posledních Cykloturistik. Nyní sbírají stará kola pro celou Afriku po celé Evropě v jedné agentuře či charitě a svážejí je odtud tam. Tam je repasují a ta kola ještě odvedou kolik služby. Na kola či rikši jaká mají tam, bys valil voči.Maji i Rikšosanitu.;-) Do ničeho nebuší kladivem a vyrábějí kola i z bambusu.;-)...Mimochodem s tou charitou na sběr kol se divím, že to tu na serveru ještě redakce nevyvěsila.....myslím, že by se tu posbíralo hafo kol....;-)..ach ta naše evropská pyšnost.. za chvíli nás pro ní předběhne i ta Afrika...;-()

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2011
          Autor: Martis
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      Jestli ti sákne přes gufera, pak to nebude žádnej silně aditivovanej zázrak, jehož většina by měla zůstat na zubech i v klidu strojku. Zkus vzhledově porovnat viskozitu třeba s PP80.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rohloff -únik oleje

             

        Je to řídký olej, už od pohledu nic speciálního. Obsahuje nějaké pevné částice, které se po delším stání usazují na dně jako kal. V návodu píšou "protřepat". Klouže to ale pěkně. A Rohloffové se ohánějí tím, že kromě oceli je v náboji k přenosu momentu na plášť náboje použit silon. Nebo nějaký jiný plast, ale připadá mi to jako silon. Takové válečky cca 5 x 7 mm. Právě ty prý vyžadují nenormální mazivo. Já si myslím, že by to jelo ať už bych tam nalil cokoliv, i ten olej z rybiček. Ale zkoušet to nebudu :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: m
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      Laboratoř pro zkoušení olejů a maziv je v Kolíně (v Paramu). Chlape, vždyť ty to máš ´za humny´!
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2011
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      Dík všem za příspěvky, pokusím se to teda shrnout.
      Olej uniká všem a není to na závadu - vyřeším to doplněním v průběhu sezóny.
      Používat jen origoš olej - myslet si můžu co chci. Pokud by někdo z vás kupoval oleje (výplachový i mazací) dejte mi vědět, rád se přidám k nákupu většího balení.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2011
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rohloff -únik oleje

         

    Je to normální. Alespoň u mne. Když jsem na jaře vyjel a bylo zima a pak přes poledne se černý náboj zahřál, normálně to z něj teklo. To, že to nevadí píšou i v manuálu. Nadšený z toho nejsem, ale zjevně to ničemu nevadí. Když jsem měl převodovku rozebranou po asi dvaceti tis. km z čehož tak půlka byla ujeta s minimem oleje, vypadaly kolečka jako nové.

    http://damika.cz/foto/2010_08_23/slides/2010_08...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rohloff -únik oleje

         

    http://www.upmas.cz/cs/obsah/zkusebny
    ... třeba by doporučili vhodnou náhradu.
    Co ´ste to za našince, dyš tam nemáte známý?
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2011
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rohloff -únik oleje

         

    Všem rohloffákům pro info.
    Tak jsem nakonec nevydržel s nervama a poslal v záruční době nábu na opravu. Vrátilo se mi to včera a podle servisního záznamníku v Rohloffu vyměnili těsnění. Jsem zvědavý, jak dlouho to vydrží.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2011
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      Není nad suchou převodovku.;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rohloff -únik oleje

           

      Vsadil bych dost hodně na to, že v situaci kdy se náboj náhle zahřeje (třeba ze sklepa hned na sluníčko, kolo opřené hodně zešikma aby hladina oleje byla nad okrajem gufera) tak to poteče stejně. A fakt si myslím, že to nevadí. A zajímá mne co zjistíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2011
      Autor: m
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rohloff -únik oleje

             

        Že to bude vzlínat kolem gufer to je mi jasné. Ale nechci, aby po zaparkování kola na půl hodiny byla pod nábojem loužička oleje jako se mi to stávalo před servisní opravou.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2011
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024