reklama

Rychlebské stezky

Jako dorostenec a puberťák jsem s kamarády hodně využíval kolo. Jakmile jsme měli po škole hup na kolo a už jsme brázdili nejprve okolí našich domovů, později pak i dále do hor. Jelikož jsem rodák ze severu Moravy, měli jsme to nejblíže do Beskyd a tak jsme sjezdili dosti strastiplné cesty místních…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 21.03.2011
Autor: Baracuda
  • Re: Rychlebské stezky

         

    Jeseníky miluji, ale oblast kolem Černé Vody moc neznám. Lovecké chodníky občas využívám, když nechci jít po značené trase. Upravit je pro kola je super nápad. Je to i jakási forma uznání práci našich předků, kteří byli schopni bez pomocí techniky vybudovat zpevněné chodníky, často v náročném terénu. Děkuji, že jsi na stezky upozornil, doufám, že budu mít příležitost se tam podívat, už jen podle fotek mně to moc láká.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlebské stezky

           

      JJ opravdu mě to nadchlo a myslím, že jsou už pro bikery docela známé a je to opravdu krásný kout přírody a všude na stezkách jsem ocenil jakou si s tím dali práci. Už jen vynosit do odlehlých míst kamení, štěrk a klády muselo dát zabrat.. Už se něco podobného vyrojilo tuším i v Jizerkách, tak uvidíme..
      Ale budu si muset najít něco přijatelnějšího pro výlety s prckem :-) tam by jsme to nemuseli přežít bez úhony :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: Baracuda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        Singl pod Smrkem v Jizerkách je přesný opak Rychlebek.
        Tím opakem myslím obtížnost. Pod Smrkem je to nejjednodušší jak cestička může být a je to vhodné i pro malé děti, které zatím ještě nemají žádnou techniku.
        I pod Smrkem si to lze udělat obtížnější, když se to jede v pořádném tempu a rychlosti (a obtížnější to v tu chvíli dělají jen zatáčky, nejsou tam žádné kameny jako v Rychlebkách).

        Singl pod Smrkem bych tu doporučil úplně každému a to klidně i na crossu.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        takovou parádu /nebo její část/ bych si určitě vychutnal i pěšky

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlebské stezky

         

    Tak neprojet celé Rychlebky není žádná ostuda. Tohle už není rozhodně lehký terén a více jezdů tady z diskuze by to šla skoro celé pěšky. Samozřejmě jsou tu i tací, kteří technicky umí a dají to celé.

    Zvlášť ten krátký (cca 1km) dlouhý horní úsek je dost těžký.
    A hodně záleží také na tom, jak moc je mokro.

    Já to jel za spíše mokra, ten těžší horní úsek byl navíc mokrý nejvíce. A z toho kilometru jsem možná tak 1/3 tlačil.
    Lepší technici dávají i horní úsek za mokra bez šlápnutí, ale to už chce opravdu dobrou techniku.

    Zbytek (tzn. na délku většina stezek) je už výrazně lehčí. Tam už jsem si pouze sem tam šlápnul na zem (do 10ti šlápnutí za celé stezky) a nic souvisle netlačil. Také spodní část už nebyla tak mokrá a místy bylo i zcela sucho, což to dělal jednodušší.

    Kdybych to mohl jezdit častěji (tedy byl místní), tak spodní tu většinovou část dám za chvíli bez šlápnutí. V té horní části těžko říct, jak moc bych se zlepšil i při častějším ježdění.

    Co by mi ale pořád velmi zajímalo. Jak Rychlebky a lehokolo.
    Tak co Murphy, už jsi to tam byl testnout? :-)

    A pro ty, co vůbec nejezdí technické terény, tak jet rovnou Rychlebky myslím není zrovna dobrý nápad. Začal bych postupně něčím jednodušším.
    V Jeseníkách je z těch jednodušších věcí (i když pořád ne úplně jednoduché) na trénování třeba červená z Rejvízu přes Zlatý Chlum do Jeseníku.
    Jednodušší to je, protože to dávám na pohodu bez šlápnutí celé (tedy až na jednu vyjímku, ne vždy vyjedu ten závěrečný výjezd před hřebenem, to je ale o fyzičce, ne technice).

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlebské stezky

           

      Jeste jsem se k tomu nedostal. Zatim jeste uvazuju o pristim vikendu nekde na Sportgasteinu na snowbikovi. A leho jsem jeste nedal dohromady.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlebské stezky

           

      Jdu si zaridit vidli.
      Az se na tyhle houpacky pojedu podivat, pridas se?
      Kdyz tak koukam do fotogalerii na jejich webu, porad jeste nevidim nic tak extra tezkeho. Nejspis nedam par vyjezdu a mozna nejaky ten schod, kamen, nebo tak budu muset vynest. A u jednoho dvou mist si nejsem jist s pruchodnosti na sirku.
      Tedy - jestli jsou v galeriich ta nejtezsi mista.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        Fotky klamou, ale když tak procházím galerii, tak jsem tam nenašel jedinou fotku jediné těžší pasáže (o nejtěžších místech vůbec nemluvě). Ono jak už to bývá dost obvyklé, tak těžší pasáže nikdo moc nefotí, protože se mu tam nechce zastavovat a rozjíždět a často má plné ruce práce s danou pasáží.
        Já třeba mám fotek z kol mraky, ale fotek z techničtějších pasáží (teď myslím obecně, nejen Rychlebky) zcela minimum.

        A na videích zase vybírali místa, kde se dá jet rychleji (takže taky lehčí). I když pár míst z promo videa je projetých dost dobře v té rychlosti, takže měli i slušné technické jezdce pro natáčení.

        Výjezdy jsem dal všechny, na lehu budou ale jistě těžší. Na pár místech jsem při tom málem chcípnul (třeba těch cca posledních 100-200m před tím nejtěžším horním úsekem, nic těžkého, ale slušně prudké + sem tam nějaký šutřík).

        Ve sjezdech můžeš mít místy výhodu, že nebudeš řešit škrtání pedálů o zem/šutr. Na pár místech jsem něco nedal, protože jsem neměl rychlost a s přišlápnutím už jsem to nezvládnul (přišlápnout snadno nešlo kvůli kontaktu pedálu s něčím). A jet to celé výrazně rychleji aby se mi tohle nestávalo, tak na to jsem při prvním a jediném jetí stezek fakt neměl.
        S průchodností na šířku můžeš mít problém na více místech, občas jsem s tím bojoval i na zábradlí (celkově tam místo je v podstatě vždy, ale nemusí to být pro rozumně jetelnou stopu).

        S přidáním. Jak už jsem psal, tak pro mě nejsou akce někam dlouho jet a tam se krátce projet (po delší cestě jsem vždy out, takže na jeden den tohle nemá vůbec cenu). Rychlebky znovu tedy jedině až zase vyrazím na nějakou delší akci v Jeseníkách.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlebské stezky

               

          Vikendovka, ja ridim tam i zpet. Mozna s pridanym patkem.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlebské stezky

                 

            Já to mám dál ještě o cestu do Prahy a mrtvý z cesty jsem ať řídím nebo ne.

            Rychlebky se mi líbily, ale při té dálce mi to na víkend fakt nestojí.
            Je spousta mnohem bližších míst, kde si zajezdím také parádně a jednou už jsem tam byl, tak mám splněno :-)
            I když je fakt, že nemám projeté vše, ale jen cca 90%. Na vše je třeba jet více než jeden okruh. Chybí mi nová část sjezdu, v mapce červená (ta by měla být jednodušší oproti té starší původní trase). A pak mi chybí malá část výjezdu (napojili jsme se ke konci výjezdu, odjeli celý sjezd s tou krátkou výjezdovou vložkou, která se vrací kousek zpět a nabere znovu nějaké výškové metry a pak při návratu odjeli kus výjezdu ze začátku okruhu a zase se odpojili). Tedy jeli jsme celý fialový okruh až na vynechání malé části ve výjezdu.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rychlebské stezky

                   

              Za jak dlouho se to tam dá vlastně objet? O kolik se jedná kilometrů? Uvažuji jestli je vůbec reálné zvládnout akci z Olomouce v jednom dni.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2011
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlebské stezky

                     

                Ten okruh co jsem jel měl cca 20km. A pokud se to má projet úplně celé, i ten krátký nový úsek (červený v jejich mapce), tak je třeba jet znovu skoro celý okruh, takže to naroste třeba na 35km.

                Nám to vyšlo na asi 45km z Horní Lipové (tam a zpět k Rychlebkám jsme jeli terénem v podstatě nejkratší cestou). Vyšlo to téměř na 4 hodiny čistého času jízdy, mimo Rychlebky průměr šel lehounce nahoru (ale málo, protože i když byl terén lehčí, tak to bylo zase tam i zpět hodně kopcovité).

                Na délku to tedy není moc, ovšem tím jak je to souvisle technický terén, tak i ti, co moc netlačí a téměř vše dají, tak pokud nemají supertechniku, tak pojedou zvlášť napoprvé dost pomalu (pár pasáží je tam rychlejších, kde to jde pustit, ale těch je menšina).

                Pokud by se měli jet ty okruhy dva, tak doporučuju jet pouze Rychlebky a tam se dopravit autem.
                Klidně to může být na 4 hodiny čistého času jízdy. A pokud se občas něco nedá, tak to časově narůstá ještě více.

                A hlavně, na Rychlebské stezky je třeba být odpočatý. Je to o soustředění po celou dobu. I když jsem jel jen jeden okruh, tak na konci už jsem ztrácel koncetraci a začal dělat chyby i na jednoduchých místech.

                Jel jsem mimo Rychlebky i těžší věci (které jsem třeba pak dost nedal), nikdy jsem ale nejel nic podobného takhle dlouhého souvislého.

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rychlebské stezky

                       

                  dík, říkal jsem si, že bych jel do Lipové vlakem, z Olomouce je docela dobré spojení

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2011
                  Autor: vladaza
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Rychlebské stezky

                       

                  Tak tomu říkám náhoda, já tam totiž jel taky přesně z Horní Lipové :-) takový celodenní výlet to byl..

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.03.2011
                  Autor: Baracuda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        Tady je video horní části toho těžšího trailu
        http://vimeo.com/14570278
        Slušní jezdci, zcela sucho (za mokra je to o hodně těžší). Přesto spousta záseků a jak je to jeté celé pomalu.
        A celé video má 10 minut (na chvilku se tam v cca půlce zaseknou, ale ne zase tak moc dlouho z celkového času) a přitom ten úsek je pouze 1km dlouhý.

        Na tom videu to není ale pořádně vidět a vypadá to tam mnohem lehčí. Navíc v pár místech tam není v tom video vidět, že při chybě se tam dá i 2-3m spadnou doleva na šutry a to by bylo nepříjemné.
        Pár věcí jsem takhle vynechal, které bych nejspíše dal, nechtěl jsem ale riskovat.

        Vůbec jsem jel celé opatrně, taky jsem neměl žádný pád za celý okruh.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        Viděl bych to na takovou malou rodinnou komorní nákoláckou akci ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlebské stezky

         

    Díky za tip, o Rychlebkách jsem věděl jen to, že existují...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlebské stezky

         

    Doplnil bych odkaz na stránky "Rychlebek":

    http://www.rychlebskestezky.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlebské stezky

           

      Díky Hekynenovi. Myslel jsem na to celý článek a nakonec jsem ten odkaz zapomněl napsat :-) ale google je všemocný nástroj, tak snad není problém to pro někoho najít i bez odkazu..

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: Baracuda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlebské stezky

         

    A tady další pěkně napsaný zážitek z Rychlebek:
    http://www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=4267
    Vím o více lidech, co to jeli na celopevňáku. Opravdu, ale opravdu jim to nezávidím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlebské stezky

           

      Lepší pozvánku (ten článek plus to video) jsi mi nemohl dát! ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2011
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlebské stezky

             

        Hmmm tak to je dobrodruh na "celopevňáku". Kolega to zkoušel a po zkušenostech v Rychlebech si jel pak pro nové kolo..

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2011
        Autor: Baracuda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlebské stezky

               

          Mám "jen" HT. Tak doufám, že si pak pro nové kolo nepojedu ;-). I když by to mohl být dobrý důvod :-p

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2011
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlebské stezky

                 

            Kdybych se odhodlal jet na vic dni, mozna bych mohl zkusit, jestli 4" plaste nahradi celopero.
            8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlebské stezky

               

          po reportáži a zhlédnutí fotek mi poklesla čelist, taky mám totiž pevnou vidli a k tomu, jako bonus :-), dvoupalcový sliky, nový kolo ovšem kupovat nebudu, musel bych to pojat spíš jako pěší akci s občasným svezením

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2011
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlebské stezky

                 

            Pláště tam kupodivo nejsou třeba nějaké extra drapáky. Kameny jsou tam převážně velké a oblé, takže spíše větší plocha.

            Nejlépe tam podrží spíše menší vzorek a k tomu co nejměkčí směs (zvlášť když je mokro).

            [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Rychlebské stezky

                   

              no,jsou to Suprema, však víme :-), ale já jsem pro sebe v 29" nic lepšího nenašel, mám ještě směs Triple Nano, letos už nasadili RoadStar, ale bych to ohrál, abych na každou sezonu kupoval nový gumy, když ty "starý" vypadají furt jak nový , no fakt,při těch cca 2500 km za rok mně snad přežijou :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2011
              Autor: vladaza
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Rychlebské stezky

                     

                Už jsem dal 70km na Supreme s RoadStar, zatím jen asfalt. Teď je mám o něco rychlejší, i když to není moc objektivní hodnocení, protože je to už nějaký čas, co jsem jel ty předchozí Supreme. A taky srovnávám ještě navíc 559 x 622 velikost.
                A hlavně teď foukám mírně vyšší tlak, protože je to díky větším kolům pohodlnější, tak si to můžu dovolit a pohodlí je přitom zachováno.

                TripleNano směs si myslím, že bude na Rychlebky jedině lepší než Roadstar, určitě ne horší. Je to stejná směs, co měly ostatní bikové pláště 2010. Takže můj odhad je, že Triple Nano bude měkčí trojsměs než RoadStar, která je více už specializovaná na asfalt a pěkné cesty. Pro bikové modely už je pro 2011 jiná směs PaceStar (nebo ještě měkčí pro více teréní pláště TrailStar).

                [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • víkend horské cyklistiky

         

    Dnes na výstavě For Bike v Letňanech mě zaujalo toto : v červnu bude v Rychlebkách MTB challenge, kde bude i 20 km závod, dětský závod, enduro závod.. Večerní koncerty apod.. Vypadá to na povedenou akcičku a možnost se seznámit s touto cyklo-oblastí.

    Kdo se tam chystáte nebo o tom uvažujete tak je to další důvod k zamyšlení :-)
    více : http://www.rychlebskestezky.cz/mtbchallenge.html

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2011
    Autor: Baracuda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: víkend horské cyklistiky

           

      Ja tak o mesic driv a pekne si to pomalu proplazim. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024