reklama
Země: Česko Česko

Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

Kolem reky Svitavy se da dobre projet z Brna az do Svitav ci naopak. Problemem vzdy byla silnice 43 v useku od Svitavky po Moravskou Chrastovou s obrovskym provozem a minimem siroke krajnice. Osobne jsem tam dlouho na kole nejel, mozna mne nekdo doplni ci upresni.
Na podzim se objevila asfaltova cyklostezka ze Svitavky do Zbonku na levem brehu reky. zatim se nikde neukazuje v online mapach. Ze Zbonku do Letovic je na silnici siroka krajnice, takze prujezdne i za provozu. Na zacatku Letovic se da odbocit doleva a dojet na namesti. (je mozne jet i dale je tam nejaky naznak cyklostezky) Z namesti podel zeleznice k nadrazi, pak se bud vratit na 43 nebo jet dale po cyklostezce, uhnout na Kolaruv mlyn a na 43 se vratit u nej. Odtud je ten hnusny kus kteremu nejde uhnout cca 2,5 km. Potom odbocit do Skrchova, hlavni opoustime a uz neni treba se na ni vracet. Skrchov proklickovat a po pravem brehu to jde projet az na Rozhrani. Zde jsem o vikendu odhalil cestu o ktere jsem nemel tuseni. Je to stale na pravem brehu spojovaci cesta Rozhrani - Mor. Chrastova. Myslim ze jsem tam zahlednul i odpocivku.

Nechci zadirat forum, ale rikal jsem si ze to nekomu muze pomoci. Nekdo to mozna jeste doplni.
Cesta kolem Svitavy je klasicka spojovka jih sever podel reky, takze s malym prevysenim bez kopcu. Tento usek o kterem pisi mi vzdy nahanel strach vzhledem k velkemu provuzu velmi male sirce a ohleduplnosti automobilistu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.03.2011
Autor: lwbdur
  • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

         

    Jeste doplneni. V Moravske Chrastove se da stale drzet reky a jet bez kopcu pres Brnenec do Brezove nad Svitavou a z namesti by to melo jit take proklickovat nejak kolem reky, pokracovat pres Dlouhou, Hradec nad Svitavou az do Svitav.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2011
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

         

    Pokracuji v monologovem vylevu...
    Projeto, trasa Brno - Svitavy. Prekvapuje mne, že ji nikdo asi moc nepoužívá, bo se o ní tady nepise. Je moc hezka kolem te reky a temer bez kopcu.
    Z Brna - Obran - Adamov - Blansko - Dolni Lhota - Rajec - Lhota Rapotina - Svitavka - Letovice - Rozhrani - Brnenec - Brezova n. Svit. - Hradec n. Svit. - Svitavy.

    Doplneni

    Ze Svitavky je asfaltova cyklostezka do Zbonku, pokracuje i dale az do Letovic podel koleji. Je to po sotoline, polni ceste a kus asfaltu. Sjizdne vpohode. Je moznost jet i po silnici je tam skutecne velmi siroka krajnice. Je to rychlejsi.


    Skrchov - Stvolova po silnici primo je asi kilometr ale velmi uzoucke silnice bez krajnice. Da se objet bokem je tam cyklostezka. Je to zajizdka, ale sjizdne vpohode.

    Stvolova - Rozhrani da se jet rovne po hlavni je tam kousek bez krajnice a potom po mistni kolem domu a pak se zase vratit na hlavni, po 100m odbocit k nadrazi dale je cyklostezka.
    Druha moznost j ze Stvolove nejet po hlavni ale po polni ceste a pod kopeckem dale na Rozhrani. Je to tam dost osklive (velky sterk), ale projet se to da.

    Rozhrani - Pulpecen - Brnenec - Brezova - nadherna cyklostezka kolem reky. Ve Brezove se musi po hlavni jen kousicek a to z namesti od skoly ke kostelu. Proklickovat to nejde. Dale pres Dlouhou az do Svitav.

    To je vse pratele, doufam ze to nekomu pichne...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2011
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

           

      Doplnění, ve Březové dodělali cyklostezku a z či do Zářečí jde jet podél řeky, na hlavní se vůbec nemusí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2022
      Autor: lwbdur
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

           

      ,

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2022
      Autor: brum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

         

    Klapka: Monolog po 75...
    Dle čerstvých informací z tisku vypadá, že sa neco děje...
    https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy...

    Doufám, že sa povede to netahat přes ty kopce.
    Angličan jedoucí vlevo na fotce č. 8 je super...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2022
    Autor: lwbdur
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

           

      Opravdu v tom autě s ukrajinskou SPZ sedí za volantem Angličan?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2022
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani kolem Svitavy - vyhybani silnici 43

           

      Takže technicky to jde, pozemky státní (SprŽel a Povodí), ale ne. My budem stavět cestu do krpálu...ale zaplaťpámbu aspoň za to. Já se na cestách normálně moc nebojím, ale tam teda jo...tam jo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2022
      Autor: Radler
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024