reklama

Levné leho pro začátek

Omlouvám se, vím, že to sem nepatří, pouze upozorňuji na sekci bazar - prodávám leho. Jen pro ilustraci jedna fotka

[ Zpět ]
Datum: 10.03.2011
Autor: abihs
  • Re: Levné leho pro začátek

         

    Nechci zakládat nové vlákno tak napíšu sem :).
    Na lehokole jsem nikdy nejel, v čem je lepší jak klasika? Přijde mne že tam bude zadek a záda méně trpět :). A nevíte zda se dá někde půjčit? Možná bych ho rád vyzkoušel. Přijde mne to od pohledu dost nestabilní, ale dokud nezkusím tak nemohu soudit... Nebo někdo z Náchodska kdo by mne nechal jeho leháče zkusit? Díky :)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2011
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levné leho pro začátek

           

      Nestabilní je všechno na dvou kolech, proto se natom učíš jezdit. Akorát na tucťáku se učíš jako dítě, proto ten pohled. Po 4 dnech jsem vyrazil na dlouhé vyjížďky, jiní zase o dost dřív, když měli "učitele".
      Výhody jsou jasné, přirozený posed, při jizdě a po ní nemáš problémy s prostatou, hemeroidama, zápěstím, krkem, ruky nejsou namožené křečovitý držením řídítek atd. A navíc, nemusíš z něho slízat, když dojedeš do cíle, prostě dál pohodlně sedíš, pokud se nepotřebuješ zrovna protáhnou, do křoví, do hospody atd. :-D
      Jinak z Náchodska nejsu.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2011
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levné leho pro začátek

           

      http://www.pokryti.wz.cz/

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2011
      Autor: Papji
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Levné leho pro začátek

           

      Řeknu to asi takto. Mám dvě lehokola co jsem si loni sám postavil. První 28/24palců a druhé 24/20 palců. Musím říci , že na tom větším(viz.obrázek nahoře) se lépe drží rovnováha než na tom malém(je o kousek dál v diskuzi). Je to jako balancovat s malým kuchyňským smetáčkem na prstě a 1,5m dlouhým kuchyňským koštětem. Asi je to těžištem, toť první postřeh. Jezdím jak na lehu tak na normálním kole,ale fakta hovoří. Nejezdím mnoho (není čas) ale loni jsem najel na lehu asi 1000 km a na normálce 300km.Moje zkušenosti s kopcema nejsou až tak špatné, jedu pravda pomaleji než ostatní na normálním kole, ale ta jízda po rovině a hlavně z kopce no to je prostě paráda - jede to jako blesk.Má to však problém, s kamarády na normálním kole mi to moc nejde. Do kopce mi ujedou, a na rovině a z kopce jim ujedu já. Takže jezdím sám, protože když jedu s ostatními tak to vyjde nastejno. Ale stojí to za to zkusit. Nejsem už nejmladší (45let) a jsem si plně, vědom , že vy co toto čtete jste většinou o generaci mladší, ale člověk je tak mladý jak se cítí, a leho k tomu může jenom dopomoci.Takže, leho? Proč ne.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2011
      Autor: abihs
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Levné leho pro začátek

             

        No nevím, mladíci (kolem 20-ti let) na lehu jsou spíše vyjímkou. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2011
        Autor: Juras
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Levné leho pro začátek

               

          Výjimkou možná, ale jsou. Znám několik podobně starých lidí, kteří projížďku na půjčeném leháči neodmítnou. Mne nevyjímaje :)
          Pro moji věkovou kategorii vidím cenu leháče jako hlavní překážku.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.03.2011
          Autor: snilard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Levné leho pro začátek

                 

            já bych to viděl naopak. Neutrácíš za pořízení bytu, za děti, za vybavení atd. ale jen za svoje koníčky. Lepší a příhodnější věková kategorie na pořízení něčeho co chceš, ale uplně nutně nepotřebuješ, už nebude...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Levné leho pro začátek

                   

              Bude! Ale to už bude skoro pozdě!

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2011
              Autor: HonzaK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Levné leho pro začátek

                     

                jo, to je taky fakt:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2011
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Levné leho pro začátek

                     

                Nikdy není pozdě.
                Asi před deseti léty jsem potkal, v Beskydech v sedle mezi Malým Smrkem a Smrkem, staršího pána, který byl zvědav, jak se na MTB jezdí a jestli je to pohodlné kolo atd.. ( o lehu jsem tehdy neměl ani potuchy ) A že mu bude sedmdesát, a neví jestli si má koupit MTB, nebo nějaké jiné kolo.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2011
                Autor: Papji
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Levné leho pro začátek

                   

              V jednom máš pravdu. Neživím nikoho dalšího. Ale na jednu věc zapomínáš. Peníze je potřeba vydělat. Což při mé škole, pasivitě ve hledání brigády a vybíravosti, co se týče vykonávané práce, není úplně samozřejmá věc. Naštěstí občas nějaká práce přijde sama.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2011
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Levné leho pro začátek

                     

                povinnou školní docházku máš za sebou, teď je to na tvý volbě. Makat v podstatě každej víkend jsme ale chodil už na střední kole a akždý prázdiny aspoň tři tejdny i na základce.
                Na tom jakou práci seženeš nezáleží, pokud máš motivaci k tomu vydělat peníze.
                Já je tehdy utrácel za cigára a za chlast. Ty nevypadáš, že bys byl takovej idiot jako kdysi byl, takže by sis klidně mohl pořídit to kolo...

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2011
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Levné leho pro začátek

                       

                  Motivaci vydělat peníze vždy nějak přebije moje lenost a motivace dodělat školu. Bohužel to dost často dopadne, tak že chci dělat něco do školy a místo toho dělám jiné neužitečné věci (třeba diskutuju nakole).
                  Jak píšu, naštěstí občas práce přijde za mnou sama. Teď zrovna je jedna práce, která se rozhoduje, jestli přijde za mnou nebo za někým jiným.
                  Občas dělám něco pro tátu, ale to mi přijde blbé po něm něco chtít.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.03.2011
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Levné leho pro začátek

                         

                    jasně, já ti jen chci říct, že lepší už to možná fakt nebude ;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.03.2011
                    Autor: Jurimír
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Levné leho pro začátek

                           

                      Realistická část mého já říká, že máš pravdu. Ale ta optimistická věří, že to lepší bude.
                      A já jsem nekritický optimista, takže mi neber iluze :)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.03.2011
                      Autor: snilard
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Levné leho pro začátek

                             

                        noo, jedinej na kom to záleží seš ty :-D

                        [ Zpět ]
                        Datum: 13.03.2011
                        Autor: Jurimír
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Levné leho pro začátek

                             

                        Pro to věčné čekání,že to bude lepší, nevidíme krásu přítomného okamžiku.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 19.03.2011
                        Autor: zazvur
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Levné leho pro začátek

             

        Možná, že kdybys jim na rovinách neujížděl, tak Ti to nebudou muset vracet v kopcích :-))
        Já s nima normálně jezdím. Pravda, musel jsem nejdřív "odležet" asi 600km abych si zvyknul. Ale v cykloturistickém průměrném tempu 20km/h si vyhovíme. O o tom to je.....
        Jo a ještě mám jeden poznatek. Leho je skvělej stroj pro ježdění se ženskejma. Ty nezávodí, jedou na pohodu a potřebujou jen nějakého vodiče, který by jim vybral trasu. Pak máš slyšet ty ohlasy. A to jsem tu "moji" babskou partu loni vytáhnul kolmo až do Semil, což je bratru 100km. Loni vyrazily jen dvě na zkoušku, ale letos už pojedou v plné sestavě 6-ti kusů !!!

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2011
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Levné leho pro začátek

               

          S těma ženskejma si to budu pamatovat :))

          [ Zpět ]
          Datum: 12.03.2011
          Autor: highlander
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Levné leho pro začátek

               

          Co se týče "bab". Když pojedeš podél chodníku, kde bude stát osm atraktivních holek a budeš sedět na normálním kole, možná si tě nějaká všimne. Když pojedeš na lehu, každá se za tebou otočí. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2011
          Autor: petrp
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Levné leho pro začátek

                 

            když pojedeš nahej tak se otočej i když pojedeš na klasice a je to levnější :-D

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Levné leho pro začátek

                   

              Jenže se otočej na druhou stranu :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2011
              Autor: heras
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Levné leho pro začátek

                 

            njn, "defekti" přitahují pohledy a soucit :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2011
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Levné leho pro začátek

                   

              JJ my jsme "defekti" a tebe bolí prdel ;o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2011
              Autor: Holfi
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Levné leho pro začátek

                     

                no právě, má defekt a nikdo se neohlíží, což ho frustruje a tak závidí :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2011
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024