reklama

Pláště schwalbe marathon - rada

Zdravím. Ohledně pláštů se zrovna moc nevyznám, a proto bych potřeboval poradit. Potřebuju nové na crossové kolo s rozměry 700x35c, jízda převáže po asfalt.silnici a často taky po zpevněných lesních nebo polních cestách (štěrk, beton,...). Do oka mi padly pláště od Schwalbe marathon, ale nevím které. Zatím mi přijdou celkem přijatelné marathon Plus a marathon Supreme, ale druhů je víc. Hlavní prioritou je u mě výdrž, a to jak vzorek, tak hlavně ochrana proti defektům. Na druhém místě je rychlost, ale aby se s tím zase dalo vjet občasně i na polnačku nebo rozbitou cestu. A další věc je, aby se daly nahustit na vyšší tlak, jsem totiž dost těžká osoba :-) Potřeboval bych tedy radu jaké vybrat nebo na co se ohlížet, moc informací jsem k těmhlě pláštům na netu nenašel takže si neumím udělat dost dobrou představu o tom, jak se chovají v terénu.
Děkuji za rady

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2011
Autor: Aranyafea
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    Třeba tady, před časem jsem tam dával i nějaký fotky:
    http://www.nakole.cz/diskuse/11306-nejlepsi...

    Pokud si zadáš na hlavní stránce do vyhledávacího okýnka "Schwalbe Marathon", vyjede toho tolik, že to ani za víkend nepřelouskáš.
    Verze Plus a Supreme jsou myslím dva nejvyšší modely, ale jsou za prvé už docela drahý a taky těžký, já mám na krosu základní verzi a ... viz. text v tom odkazu. ... hledej Šmudlo:)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

           

      Ale taky můžou dopadnout jako tyto. 2000km přední kola z tříkolku. Zadní už jsem vyhodil dříve.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2011
      Autor: rostac
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Podobný jsem sjel za necelé 4000km ještě o něco víc (udělal jsem z toho Schwalbe Kojak). Ale jak koukám tak jeden z nich je sjetý nějak asymetricky, jestli máš v pořádku geometrii.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2011
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          S tím nic nenadělám, je to odklon kola na tříkolce, je to dané napevno, nastavit se to nedá

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2011
          Autor: rostac
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          Taky mě napadlo to s tou geomertií, tohle mi u maratonek přijde po 2000 km dost neuvěřitelný.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2011
          Autor: mira.l
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                 

            jenže zadní plášť byl sjetý mnohem víc a tam byla geometrie dobrá, sjel se stejnoměrně

            [ Zpět ]
            Datum: 29.04.2011
            Autor: rostac
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                   

              Taky přenáší na silnici větší výkon, než kdybys jen šlapal. A nebude na to zřejmě dimenzovaný. Tak se nediv, že je brzo po něm.
              (Předpokládám, že máš náhon na zadek.)

              [ Zpět ]
              Datum: 29.04.2011
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                     

                njn, to je samej rozjezd s prokluzem, kroužkování silnice, kouřový clony... :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 30.04.2011
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Neměl by sis koupit spíš pláště na motorku? -))

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          Za cenu jednoho Schwalble mám dva obyčejné, na zadní jsem dal Maxe a jsem zvědavý kolik ujedu. Možná je to i rychlostí, jezdím 50km/hod

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2011
          Autor: rostac
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    Používám pláště Schwalbe marathon v základní verzi a je to víc než dostačující, jezdím po silnici a nebojím se na nich vymíst polní a lesní cesty včetně hrubého štěrku, vydrží hodně a bez nejmenších problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    Jóó, tady je dobrá rada drahá, milí rádcové....přelouskej odkaz od Mira.l, pak něco objednej a nezapomeň nám ostatním pak napsat svoji recenzi z praxe. My si to přečtem, pak něco objednáme....a tak to jde stále dokola. Výběr vhodného pláště je "never ending story"

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    Kopíruji svůj příspěvek, co jsem psal jinde:
    "Obyč verze Marathonu je pomalejší a těžší. Odolnost bude podobná, u 2011 obyč verze Marathonu bude asi i ještě lepší (v tom odkazu je ještě 2010 model, 2011 má u obyč Marathonu novou ochranu proti defektům green guard).
    A grip by mohl být u Supreme taky lepší (díky lepší a navíc třísměsové kombinaci u Supreme).

    Z Marathonů bych uvažoval pouze o Racer, Supreme, Cross, Dureme a Extreme. Seřazeny jsou dle rychlosti (i když si nejsem mistý srovnáním rychlosti Supreme x Cross – budou na tom hodně podobně).
    Racer a Cross mají použitou nejrychlejší směs speedgrip compound, která je zaměřená především na rychlost.
    Supreme a Dureme mají použitou třísměsovou kombinaci roadstar, která je velmi slušně rychlá a přitom ale i solidní grip díky měkčí směsi na krajích.

    Verze Marathon, Marathon Plus, Marathon Plus Tour a Marathon Plus MTB nejsou podle mě na běžné ježdění vůbec moc vhodné. Možná na nějakou expedici na těžko, kde je největší prioritou odolnost a výdrž a nezáleží na váze a že jsou pomalejší.
    Všechny tyhle jsou těžké a mají použitou horší pomělejší směs (buď endurance nebo ORC).
    Endurance je směs speciálně vyvinutá pro co nejdelší výdrž.

    Na 90% asfaltu bych volil Racer nebo Supreme. Racer je jednoznaně a o dost nejrychlejší Marathon (Racer v měření dopadnul třeba srovnatelně s úplným slickem Ritchey Tom Slick a to ještě 2006 model Racer, pak dostal ještě rychlejší směs v novějších modelech).
    Supreme je pomalejší a těžší než Racer, ale zase je odolnější (ale i Racer je odolný slušně s raceguardem) a navíc se dělá ve 2" šířce, Racer jen 1,5".

    A Racer je také poměrně levný (není tak drahý jako Supreme nebo Dureme)
    http://www.bike-discount.de/…-x-1-50.html
    od 2 kusů za 20,9 euro.

    Těch 10% polňaček projedeš na jakémkoliv Marathonu, bez problémů i na Raceru."

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    A proč potřebuješ 35mm šířku? Šířku můžeš dát jakoukoliv dle chuti s limitem co projde zadní stavbou a vidlicí.
    Určitě ale o něco více než 35mm. Jestli třeba až 50mm (to je u většiny modelů Marathonů nejširší), to už je otázka a nemusí (předem si lze změřit).

    A dodám, že bych volil při těchto požadavcích Dureme - nejlepší poměr rychlosti, výdrže, odolnosti a gripu pro občasnou jízdu v terénu.
    Případně Supreme, ty budou ještě o něco rychlejší, ale s horším gripem mimo asfalt (na asfaltu budou mít nejlepší grip právě Supreme). A výdrž asi taky o malinko menší.

    Plus verze, o tom jsem psal v tom předchozím příspěvku. Tu jedině, kdybys měl odolnost jako hlavně zcela převažující kritérium (nad rychlostí a váhou).

    Ten zmíněný Racer bych už pro tvoje požadavky nevolil. Sice je nejrychlejší, ovšem odolnost je z Marathonů nejmenší a životnost taky bude mírně horší.

    A když píšeš, že jsi těžší, tak bych volil větší šířku pláště.
    Čím objemnější, tím dovolí méně nabušit i při vyšší hmotnosti jezdce.
    Pokud rámem a vidlicí projde, tak klidně i těch 50mm (nutno si ověřit).
    Případně o jedno užší rozměr, tedy 42mm.

    A chování v terénu, to závisí hodně na jezdci. Jezdil jsem dlouhodobě Supreme na 26 celopevňáku a občas byl s tím i v techničtějším terénu potrénovat svojí techniku.
    A jel jsem tak věci, co tu dost turistů na krosu v životě nepojede (třeba na nich v klidu dávám jeden sjezdík, který manželka nedá ani na fullu s NN/RaR - tedy plnohodnotnými bikovými plášti).
    A pokud je v terénu sucho, tak se při opatrnější jízdě dá i na Supreme lecos.
    Samozřejmě grip jako bikový plášť se vzorkem to nemá a nikdy mít nebude.
    Zase parádní grip na asfaltu a to i mokrém.
    Takže v terénu je to spíš o tom, co kdo snese za extrémy (jak málo držící plášť), když je to jen na občasný průjezd.

    Teď na nově stavěném 29 biku (už snad dostavím brzo, už mi dorazil právě i rám, co mi chyběl), tak mám nahozené právě Dureme a na střídání připravené i Supreme.
    Oboje v 622-50, tedy nejširší verzi.
    Já to mám ale stavěné na 29 bikovém rámu, takže nemám žádný problém s objemnými plášti (tak 2,35" bych tam ještě narval).

    A byly tu v historii nějaké stížnosti na házení některých marathonů, myslím zrovna Supreme.
    Já i když ještě neprojel, tak jsem měl nahozeny ty dva kousky Dureme a dva kousky Supreme 622-50 a ani náznak házení (tím myslím že nehází ani 1 milimetr).

    A tady tip na slušnou cenu Supreme:
    http://www.bike-discount.de/shop/a45140...
    Tam je mají jen do 42mm.

    50mm verze pak třeba tady i když už o 2 euro dražší
    http://www.bike24.com/1.php?content=8...

    Oba ty obchody mají poštovné jen 6 euro (takže skoro jako u nás), takže se tam vyplatí nakupovat i třeba jen ty dva pláště.
    Případně oba mají nad 250 euro poštovné zdarma, ale to je už dost velká objednávka.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

           

      Ahoj
      Kdyz uz tu propagujes supreme, planuju je zkusit jako nastupce racera, i kdyz jezdim skoro porad po asfaltu, kdyz uz se vyskytnu mimo nej, vadilo mi, ze me zastavi prvni kaluz vody nebo blata.

      Nejaky tip, kde supreme koupit 26 x 1.6"? Skoro vsude vidim jen 26 x 2, coz uz mi pripada hrozne siroke. Ze zahranici nakupovat neumim.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Na bike24 je mají
        http://www.bike24.com/1.php?content=8...
        Ve vodě a blátu bych ale téměř žádné zlepšení u Supreme oproti Racerům nečekal.

        U nás nemám tušení, vždy se jen orientačně kouknu na cenu daného zboží a když vím, že se tady za slušnou cenu koupit nedá, tak to přestávám sledovat.
        Na bike24 potřebuješ jediné, kreditku s možností platit na internetu.

        A počítej s tím, že oproti Raceru si rychlostně na asfaltu pohoršíš.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          Já Racery zvažoval a nakonec jsem je kvůli malé šířce zavrhnul.
          V terénu u slicků (nebo téměř slicků) je šířka proklatě znát a navíc chci pohodlí.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                 

            No s tou sirkou je to taky divny. Kdyz jsem jezdil na Favoritu, mel jsem nejaky levny plaste 32-630, nejakou dobu dokonce 25-630 a v pohode jsem projel blatem, ktere bych na Ibexu s Racerem 26x1.5" ani nezkousel.

            Urcite vliv mela vaha na zadnim kole a vetsi prumer kola, mozna si to s odstupem i trochu idealizuju, ale stejne si rikam, zda by pro prujezdnost blatem a vodou nebyly lepsi spis hodne uzke plaste?

            [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2011
            Autor: Jrr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          Diky za info. No kartu pro placeni na netu nemam. A jen kvuli jedne, dvoum vecem za rok se mi to nechce resit (asi bych taky musel mit drazsi ucet).

          No mne uz supreme vyslo jako favorit z nejake predchozi diskuze, takze jsi me zase zpatky zvyklal. Tech kilometru mimo asfalt mam za rok jen zlomek, ale kdyz uz a je na ceste kaluz, ve ktere mi zadni kolo zacne hrabat a ja tam jako jediny zastavim, je to trochu k vzteku.
          A tak nejak jsem doufal, ze supreme je tim kompromisem rychlosti na asfaltu a aspon nejakym zaberem mimo.

          Ted me zacina napadat, ze bych supreme zkusil dat jen dozadu, aspon bych usetril. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2011
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                 

            Tak zrovna záběr bude vždy slabinou slicků a na klouzavém povrchu obzvlášť.
            Musíš tomu přizpůsobit techniku jízdy, pokud chceš něco dát, na co se ten plášť nehodí.

            Tzn. mít před problematickým místem větší rychlost (případn po celý úsek, když je třeba), rovnoměrnější záběr.
            Tohle platí zcela obecně pro menší vzorek než situaci pro kterou je dělán.
            Úplně stejně i na bikovém terénějším a pomalejším vzorku toho vyjedu v terénu taky více než na rychlejším i přes to, že ten rychlejší má nižší valivý odpor.
            Je to právě přesně proto, že ten větší drapák umožní jet daný problematický úsek pomaleji a ještě stále drží.

            Pokud bys ale chtěl opravdu znatelnější lepší záběr, tak musíš sáhnout už po bikovém plášti třeba typu Racing Ralph.

            Třeba Dureme i když podrží třeba ve sjezdu v terénu značně lépe než Supreme, tak záběr bude pořádný bídný. Na záběr musí být aspoň mírně řidší než skoro souvislý vzorek.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2011
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                   

              Dobre, tak se zeptam jinak. V jakych situacich bude podle tebe supreme lepsi nez marathon racer?
              Pripadne, o kolik pomalejsi bude supreme na asfaltu (pri podobne sirce a tlaku) nez racer na lehokole, by nejak vycislit neslo?

              Nojo technika jizdy - nic to nestoji, jenze koupit se neda. :)
              Plynulost slapani by asi zlepsily SPD, uz jsem je v loni chtel koupit, kdyz jsem zjistil, ze Jurimirovi sandaly uz nikde neprodavaji...

              Vzdavat rychlosti se opravdu nechci, mimo asfalt mam rocne tak 1-2% km.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.03.2011
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                     

                OT:

                Jurimírovy sandály se ale stále vyrábí, to jenom náš dovozce na to z nějakých neznámých důvodů kašle...

                [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2011
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  Aha, jsem myslel, ze to byl model, ktery vyrobce nahradil novejsim, mnohem vice uzavrenym.
                  Pokud si ale potrebuju boty vyzkouset, vyjde to pro me nastejno.

                  Nicmene otazku, jake SPD sandaly, aby to vypadalo jako sandaly nikoliv jen boty s nekolika dirama, jsem chtel polozit az na jare... :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.03.2011
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                         

                    Zatím ještě nenahradil, pořád je má v katalogu http://www.lakecycling.com/default.aspx?tabid...
                    Já bych možná zkusil udělat dusno u distributora ať to sem laskavě doveze ;-)

                    Se sandálama teda neporadím, jezdím pouze v uzavřených tretrách ;-)
                    Obávám se ale, že těch sandálů celkově nebude žádný výběr. Dělá je snad jenom právě Lake a Shimano...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2011
                    Autor: Jarda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                     

                Mimo asfalt 1-2%km? A můžeš napsat kolik km ročně najezdíš? Jestli nebude lepší to kolo v terénu tlačit, než řešit kvůli pár km kompromisní pláště na asfalt i do terénu. Kdyby to bylo 50 na 50 tak tvé rozpaky chápu, takhle to vypadá že si tu z nás děláš srandu.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.03.2011
                Autor: Juras
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  Za 2010 jsem mel na tachometru 9820 km, realne je to o trochu vic, parkrat do tachometru naprselo a nemeril. ;)

                  Mimo asfalt to bude max 300, nevim presne, jen hadam. Ono i kdyz z celeho vyletu bude jen 5 km mimo asfalt a zrovna se sejdou blbe kaluze, ze neprojedu, musim sesednout a naberu si blato do bot... tak me to stve...

                  Nepopiram ale moznost, ze je to neschopnosti jezdce a na plaste se jen vymlouvam...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.03.2011
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                         

                    Nechci tě nějak poučovat, ale kolem 10 000km sem jezdil na silničce taky a mimo asfalt to bylo taky kolem 300km. Když sem si chtěl "zkrátit" někde cestu, musel sem počítat že ty uzoučké gumy v některých úsecích nemají šanci. Trochu adrenalínu a trochu tlačení to zpravilo, ale v životě by mě nenapadlo řešit pláště kvůli pár kilometrům. Na silničku bych stejně širší pláště kvůli brzdám nedal. Na treku mám taky něco odjezděno a spíš než aby mě zastavily pláště, tak to byly zalepené blatníky bahnem. Rači přetrp 300km mimo asfalt než trpět 10 000km na asfaltu, můj názor.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2011
                    Autor: Juras
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                           

                      Tak ja si mozna trochu naivne rikal, ze by ty supreme mohli na asfaltu zpomalit jen nepatrne oproti racerum, zatimco mimo nej by mohly byt citelne lepsi. Z tabulek u schwalbe by to tak interpretovat slo a nejake diskuse tady me o tom taky presvedcovaly. Precijen kdyz ten plast stoji cca dvojnasobek, tak proc by nemohl byt celkove lepsi?

                      Ono ty Racery mi prijdou celkove dost nachylne na smyky, staci mi vic pribrzdit na mokrem asfaltu a mam co delat, abych zustal na silnici. Vyjet kdyz je snih, si netroufam.
                      Nicmene zatim nedokazu odlisit, za co muzou plaste a za co lehokolo, protoze je mam na lehokole od zacatku. Predtim jsem jezdil na Favoritu a plaste jsem neresil, smyky jsem mel nejak vic pod kontrolou a prilis nevadil ani snih a led.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.03.2011
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                             

                        Na asfaltu a zvlášť mokrém podrží Supreme rozhodně lépe, tohle je jejich silná stránka. Tady se lepší trojsměs projeví.
                        V terénu rozdíl ale skoro nečekej, tam prostě je potřeba vzorek a ten nemá ani Racer, ani Supreme.

                        Rozdíl rychlosti já odhaduju tak na 5-8W navíc pro Supreme pro udržení rychlosti 20km/h pro cca 75kg jezdce.
                        Kolik to udělá na průměru velmi záleží od výkonu jezdce. Čím jsi namakanější, tím rozdíl bude menší.
                        Pro průměry kolem těch 20km/h odhaduju rozdíl kolem 0,5km/h na průměru.

                        A možná to dělá trochu leho nebo těžko říct (na zábradlí se dá na mokrém asfaltu i na pláštích co drží o dost hůře než Racer, spousta silničních plášťů je díky malé šířce na tom mnohem hůře, je ale fakt, že na silničně to kompenzují brzdy, které proti biku vůbec nebrzdí). Znám i případy, kdy dotyčný jezdí Racery na fullu (na zábradlí). Jezdí je proto, že najede i dost asfaltu. A nestěžuje si ani v terénu, kterého najezdí třeba 50%, takže mnohem více než ty.

                        Prostě je to vždy o priorotách. Já na celopevňáku s kterým budu jezdit hodně asfalt budu mít primárně ty Supreme. Jak jsem psal, tak bych raději dal i ty lehčí a rychlejší Racery, ale nechci tak úzké pláště. Škoda, že není ten 50mm Racer.

                        A podle ceny bych to nehodnotil vůbec.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 07.03.2011
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  A srandu si opravdu nedelam, na kilometry 2010 jsem tu dokonce zakladal tema, stejnetak pul roku pred tim jsem si postezoval, ze me lehokolo mimo asfalt prilis neposloucha, zacne hrabat a zastavi...

                  Vetsinu kilometru najezdim do prace a sam, ale kdyz uz se v okoli najde nekdo, kdo se chce jet nekam projet (spis ho musim ukecat), tak mu nechci jeste vymlouvat volbu trasy, pokud preferuje lesni nebo polni cestu pred rusnou silnici.
                  Mne nejde o zadny opravdovy teren, jen abych v kazde vetsi kaluzi nezastavoval. Staci mi udrzet rychlost, s rizenim si vetsinou poradim. :)

                  Chtelo by to (vypinatelny) pohon 2x2... :))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.03.2011
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                         

                    Sorry, teď se dívám že nejsi zakladatel vlákna, ten se ptal na trekové pláště. Tak to klobouk dolů, na lehu 10kkm je pěkná porce, já mám na tříkolce ročně 5kkm, ale teď už mám motor, takže se na těch 10kkm, jak sem kdysi jezdíval na klasice, možná taky dostanu. :-) Jaké máš na lehu velké kola?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.03.2011
                    Autor: Juras
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                           

                      No, trochu jsem to tema zmanipuloval k reseni sveho... ale fakt jsem chtel puvodne polozit jen jeden jediny dotaz...

                      Takhle to vyzniva, jakoby (necelych) 10 tisic na lehu bylo vic nez na klasice, to by ti nekteri daly. Predtim na favoritu jsem nekolikrat mel okolo 8 a predpokladam, ze lonsky rekord uz neprekonam.

                      Azub Ibex = 2 x 26".

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.03.2011
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                             

                        Nemyslím si že by tu bylo moc lidí kteří najezdí ročně 10kkm na lehu, přeci jen si leho většinou pořizují lidi na pohodu. Na klasice sem to bral více jako sport a hlavně sem byl mladší a měl více času. Teď najezdím nejvíce km do práce a z práce, na zábavu je času čím dál tím méně.
                        26" gum jsou mraky, musíš upřednostnit co nejvíce od gumy chceš a nebo zvolit kompromis.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 07.03.2011
                        Autor: Juras
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                     

                k těm sandálům.
                Nevím, jakou máš nohu, ale tady jsou v bazaru:
                http://www.nakole.cz/bazar/477-lake.html

                a nebo zkus exustar. Ty jsou taky dost sandálovitý. Jezdí v nich ke svý spokojenosti třeba Radka
                http://cyklisticke-tretry.heureka.cz...

                [ Zpět ]
                Datum: 14.03.2011
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  Ten druhý odkaz, to si děláš srandu, že jo? Nebo jsou někde v normálním krámě? Já je sháním; nesehnal ...
                  8-(

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.03.2011
                  Autor: pavka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  http://starbrana.cz/cyklisticke-tretry/sandaly

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.03.2011
                  Autor: pavka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  Diky za tip, ale pouzity bych nekupoval, ja si potrebuju boty vyzkouset, velikost nikdy netrefim.

                  Tak trochu jsem doufal, ze nejaky vyrobce dostane rozum a prijde pro 2011 zase s opravdovyma SPD sandalama.

                  Nazyvat tretry s nekolika otvory sandalama mi prijde jako klamava reklama. Pritom bych spis cekal, ze budou chtit na materialu usetrit... :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.03.2011
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

           

      Díky za rady.
      Původně jsem uvažoval i o těch Racerech, ale ty bych bral asi jen kdybych jezdil víc jen na asfaltu.
      Asfalt jezdím tak 75%, možná víc, jak kdy. Často jezdím jen kratší vyjíždy celé na asfaltu kde mi jde především o rychlost (co nejvíc se vybít), jindy zase delší tůry kde o tu rychlost až tolik nejde. Takže to vidím asi na ty Supreme, u Dureme už vidím trochu nevýhodu v té nižší rychlosti. Zase i když jezdím v terénu mimo asfalt tak nejezdím přes bahno nebo ne po moc hrbolatém povrchu - počítám že tomu se bud vyhnu, popřípadě kousek sesednu pokud jde o nějakou delší tůru kde není třeba spěchat.
      Spíš jezdím občas po mokrých silnicích, tak tam asi věřím že ty Supreme budou sedět líp.

      Ty Plusy jsem teda vyřadil z výběru, je fakt že to už je asi trochu do extrémnějších podmínek, Plus Tour jsem vyřadil úplně.

      Uvažuju tedy nejspíš že bych šel do těch Supreme. Mám ještě dotaz, tentokrát výrazně amatérštější. Zatím jsem byl zvyklý jen na drátové provedení pláště, nevím jak je to s kevlarem (protože co jsem koukal tak Supremky jsem v drátě nenašel), nemám s tím žádnou zkušenost protože jsem to ještě neměl v ruce. Je tam nějaký výraznější požadavek při nasazování do ráfku, nebo něco co bych od toho mohl nezvyklého čekat?
      Jinak se tomu nebráním.

      A ten rozměr, dosud jsem byl zvyklý jezdit na crossu pouze s 35, jednou jsem měl ty čtyřicítky ale pak jsem se vrátil zpět k 35. Ještě si to nechám projít hlavou, maximálně bych šel ale asi stejně jen do těch čtyřicítek, padesátka už by byla moc a nevím jak s rámem, i když myslím že by se to vešlo (ještě přeměřím).
      Bývá u Schwable nějaký rozdíl v udávané a skutečné šířce pláště? Protože už jsem se setkal s tím, že to o nějaký ten milimetr bylo méně. Hlavně teda jak je to konkrétně u těch Maratonek Supreme.
      Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2011
      Autor: Aranyafea
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Schwalbe jsou vždy lehce podvyživené.
        50mm Dureme mají při 50psi 47mm, Supreme 48mm. Mírně (+- milimetr) se to může lišit i kus od kusu.
        A ještě to také trošku ovlivní šířka ráfku (čím širší, tím to lehce přidá i šířce a objemu pláště, samozřejmě nic dramatického, většinou tak 1-2mm maximálně).
        Já měřil vše na svojich 19mm ráfkách (vnitřní šířka). Můžeš mít i užší ráfky (třeba 17mm).

        S kevlarovou patkou není problém žádný. Maximálně jde většinou líp nahodit na ráfek (ale ani to neplatí obecně).

        Drátová verze Supreme existuje a liší se jen tou patkou (naštěstí tedy není ošizená třeba směs, jak to často u Schwalbe u drátových verzí bývá). A jsou jen o něco těžší (asi o 50g). Na druhou stranu stojí skoro stejně, takže se ani moc nevyplatí, skoro nic stejěn neušetříš.
        A mají je třeba zase na bike24
        http://www.bike24.com/1.php?content=8...
        Tedy 37mm skladem, 42mm dodání neznámé (to znamená že ani u Schwalbe nejsou).

        Když ale na bike-discount mají 37 a 42mm kevlarovou verzi jen o 3 euro dražší, tak není co řešit a vzal bych tu.
        A 32mm verzi tam mají dokonce za 30 euro, tedy za stejnou cenu co jsou ty drátové na bike24.
        Akorát koukám, že momentálně 37 a 42mm kevlar verzi nemají skladem.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

           

      Tak pár dalších postřehů k Marathonum Supreme 50-622. Bral jsem nějaké další kousky pro kamarády a vyzkoušel celkově 7 kusů (zkusil jsem rovnou nahodit všechny, co se objednali, i ten rezervní kousek).

      První zajímavá věc je váha. Schwalbe uvádí 645g a většinou bývají až přehnaně optimističtí a v průměru více kusů mívá o něco více.
      Bylo mi ale divné, proč by měla být váha totožná co u Dureme, když Dureme mají navíc snake skin boky a ještě i asi nepatrně více materiálu vzorku (i když Supreme mají taky dost materiálu na běhounu i když je to téměř slick).

      Zváženo tedy 7 kusů:
      - jediný kus měl 640g
      - všech 6 dalších kousků bylo mezi 590-600g
      Tedy jsou lehčí než Dureme i přes stejnou udávaná teoretickou váhu. Dureme mají kolem 640-670g (váženy 3 kusy).

      A pak jsem kontroloval házení. Při více kusech se už objevil i horší kousek.
      5 kousků bylo ok a neházelo (neházelo považuju plášť který v žádném místě nepřekročí 1mm házení; nějaký ten 0,5mm je tam v podstatě vždy, aspoň jsem ještě snad nikdy neviděl plášť, co by byl naprosto i bez těch desetinek házení; ono už i ráfek může nějakou tu desetinku házet, i když je slušně vycentrovaný).
      1 kousek házel v nejhorším místě téměř 1,5mm, což už považuju za ne ideální i když je to akorát tak na hranici, kdy to v praxi není ještě poznat a nevadí to.
      A poslední jeden kousek, ten byl vyloženě bídný, v jednom místě už házení přesáhlo těsně 1,5mm.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Hele jak dokážeš takhle přesně změřit to házení?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2011
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

               

          Postupně jsem nahodil všechny pláště na zkontrolovaný ráfek. Perfektní usazení v patkách samozřejmostí.
          A mám doma kompresor, tak to šlo rychle. Jinak by se mi nechtělo ty pláště přehazovat v takovém počtu.

          A pak to vždy hodím do centrovací stolice, tam se to měří nejrychleji a nejsnáze.
          U centrovací stolice (mám Parktool) se to změří hrozně snadno. Nastavím si tu měřící svorku výškově a stranově na nejširší/nejvyšší místo pláště, aby to akorát už škrtalo. A pak změřím mezeru pro nejužší a nejnižší část pláště o kolik je to méně.
          A tady buď šuplérou nebo pomocí něčeho po ruce u čeho znám průměr (a mít na vyzkoušení 1; 1,5; 2; 2,5mm, atd.], tak danou věc zkusím jestli se mezi plášť a tu konrolní svorku centrovací vidlice vejde.

          Určitě by to šlo měřit i přímo na rámu, tam ale potřebuješ si vyrobit nějaký kontrolní mechanismus proti kterému budeš měřit. Nejsnažší si tam něco přidržet (opřené o rám), ale tady je riziko, že si s tím pohneš.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                 

            Ahoj všichni,
            nevím, možná se to tu už někdy řešilo, ale chtěl jsem se dopídit názoru na pláště marathon cross ???

            [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2011
            Autor: luter
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                   

              A pídíš se, nebo chceš, abychom ti to naservírovali na stříbrném podnose?

              [ Zpět ]
              Datum: 20.03.2011
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                   

              pokud Ti nevadí zcela omezený výběr šířek, tak jsou to vynikající celoroční gumy s dlouhou životností, velmi dobrým odvalováním i slušnou ochranou proti propíchnutí,používám je už roky v rozměru 26x1,75

              [ Zpět ]
              Datum: 21.03.2011
              Autor: vladaza
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                     

                Souhlas, jen ještě doplním, že kromě jediné šířky pro každý průměr (tedy pouze 47-559 a 40-622) je k mání navíc pouze drátová o něco těžší verze. Ale i tak váha není nijak tragická (s kevlarovými patkami by ale byla váha už vyloženě hodně dobrá).

                [ Zpět ]
                Datum: 21.03.2011
                Autor: Mlok
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                       

                  ...moc Vám oběma děkuju, jdu do nich...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.03.2011
                  Autor: luter
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                         

                    dej pak vědět, jak jsi spokojený

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.03.2011
                    Autor: vladaza
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                           

                      Určitě se ozvu a povím, díky, ahoj

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.03.2011
                      Autor: luter
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                           

                      Ahoj,
                      první dojmy jsou velice příznivé. Zatím jsem na nich najel asi 180 km, což na závěry není mnoho. Na jakýmkoli pevným podkladu jedou fantasticky, v blátě a na měkým tolik nedržej, jako ortodoxní mtb pláště. To se ale dalo předpokládat. Trošku laboruju s foukáním, ale jinak jsem hodně spokojenej.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 31.03.2011
                      Autor: luter
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                             

                        :-), na zadním kole můžeš otočit vzorek, líp pak zabírá, jediný /pro mně nepodstatný/ nedostatek je, že se mi po zimním provozu odchlipuje /fuj, to je škaredý slovo/ reflexní pruh na boku pláště

                        [ Zpět ]
                        Datum: 31.03.2011
                        Autor: vladaza
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                             

                        jo, na převážně asfaltový povrch dávám vzadu cca 4 atm., vpředu kolem 3,5, aby to jelo

                        [ Zpět ]
                        Datum: 31.03.2011
                        Autor: vladaza
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                               

                          Moc děkuju za poznatky a rady, zkusím to. Teď jsem dával na obě kola 4 a vepředu to bylo dost. Nevážím moc (70) tak zkusím ubrat na 3,5. Dík ještě jednou

                          [ Zpět ]
                          Datum: 31.03.2011
                          Autor: luter
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                                 

                            vpředu jsou 4 moc, mám kolem 80 kg a pevnou vidlici, Tebe bych tipnul tak na 3 atm

                            [ Zpět ]
                            Datum: 31.03.2011
                            Autor: vladaza
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                                   

                              dík, vyzkouším a dám vědět

                              [ Zpět ]
                              Datum: 31.03.2011
                              Autor: luter
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                                   

                              Jo, to je rozumné. Já vozím při 70kg na 622-50 40/50psi (tedy zhruba 2,7/3,4 atm.
                              Na 26tkových 50mm Supreme jsem foukal (taky na celopevňáku) ještě o trošku méně.
                              U většího průměru je to i s větším tlakem podobně pohodlné jako 26tky se menším. Takže tam si dovolím i přes požadavek pohodlí fouknout více a ve výsledku tedy 29 celopevňák opravdu jede při stejném pohodlí lépe.

                              [ Zpět ]
                              Datum: 31.03.2011
                              Autor: Mlok
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

                                   

                              ahoj, 3,5 vepředu a 4 vzadu byla dobrá rada, je to tak akorát a skvěle to jede, díky moc

                              [ Zpět ]
                              Datum: 19.04.2011
                              Autor: luter
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

         

    Na zadím kole (26" MTB) mám SCHWALBE Marathon Extreme a je fakt že po tu dobu (něco přes 3000km) nevím co je defekt. Z těch 3tis je ujeta cca 1/2 natěžko a cca 2/3 v terénu. Marathon Extreme sice nemají takový stupeň ochrany jako třeba Marathon Plus (nemají tlustý pásek kaučuku, ale pouze kevlarovou košilku), ale zase jsou podstatně lehčí.
    Jako mínus bych ale viděl vzorek - na silnici je to OK, ale v terénu je to slabota. Je to dáno částečně vzorkem a částečně i profilem, který je důsledně kulatý (jiné pláště pro MTB mají běhoun alespoň trochu zploštělý z čehož vyplývá lepší záběr a jistota v terénu). Dříve jsem jezdil WTB Nanoraptor, které jsem sice pravidelně prorážel, ale ta jistota a záběr mimo silnici byly někde úplně jinde. Je fakt, že Marathon Extreme jsou především expediční pláště, takže je to hodně o kompromisu, ale přece jen na MTB se jezdí především v terénu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: Scarab
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

           

      I většina pořádných MTB drapáků nemá běhoun téměř vůbec zploštělý. To není k ničemu potřeba, protože se jezdí stejně nižší tlaky a pro náklon do zatáčky je zploštělý plášť špatně i v terénu.

      Zásadní rozdíl je úplně někde jinde a to již ve zmíněném vzorku a především použitá směs.
      Čím více plášť do terénu a více do technických disciplín, tím měkčí směs, která o hodně lépe podrží, ale o to hůře jede a méně vydrží.

      Taky všechno z řady Marathonů vydrží opravdu dlouho, i třeba 10tis. km.
      Terénější pláště s měkčí směsí se dají sjet klidně i výrazně pod 1000km.

      Ani třeba opravdu térnější pláště typu Nobby Nic 2,4 nebo ještě větší extrémy typu Big Betty mají kulatý profil.

      A Marathon Extrem není rozhodně na silnici ok. Tam je už právě slabší, protože na silnici má vzorku moc.
      Marathon Extrem má vzorek do lehčích terénů.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště schwalbe marathon - rada

             

        Já bych měl dotaz. Na skládačku si chci obout taky schwalbe, ale v shopech na které jsi tady dával odkazy se defakto nedá sehnat 20" guma. Nemáš tip kde je levně pořídit ?
        Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2011
        Autor: Thompson
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

330 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024