reklama
Země: Rakousko Rakousko

placena silnice do Krimmlu ?

Dobrý den,
platí i cklisté na silnici Gerlos Alpenstrasse z Krimmlu směrem na Gerlos? Nebo se toto týká jen motorkářů a aut? Případně kolik? Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2011
Autor: janka-lbc
  • Re: placena silnice do Krimmlu ?

Jen auta a mýtnice je jen jedna až nahoře. Dá se to pohodově projet okolo po staré silnici, parádní klesák 17% v dlouhým souvislým úseku. Jinak doporučuju jet z první zatáčky nad parkovištěm doleva nad vodopády a dlouhým údolím až dozadu k ledovci. Je to tam krásný a maji tam dobrej gulášek a kefír. Jo a stoupák je to 400 metrů hore prudším stoupáním a pak dalších 400 volně údolím.

[ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dík, právě že dumáme, jestli jet po staré nebo nové silnici, proto i sháním informace ohledně placení mýtného a cyklistech - na ofiko stránkách nic není. Vodopády bychom vynechat rozhodně nechtěli. Takže je lepši jet z Zell am Ziller po nové nebo staré cestě?

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No, pokud chceš na vodopády a jedeš od západu, tak ti nezbyde, než jet po nový přes mýtnici. Ta stará mi pro cestu dolů ale připadá zábavnější (i když tam jednu zatáčku s mostem narovnali - jel jsem tam i v roce 1992 a tehdy to bylo autem jen tak tak...). Dá se ale z Wald im Pinzgau k vodopádům vrátit. Je to ale krapet do kopce.

[ Zpět ]

Podle mě ne : v price listu kola nejsou :D
    http://www.gerlosstrasse.at/en/preise/

Popravdě jsem to na kole nedal, ale rozhodně to chce nejet to v sobotu nebo v neděli.
    Vůbec celá tahle silnice je dost fekventovaná a už stoupání ze Zell am Ziller do Gerlosu je na úzké silnici v koloně chutným zážitkem.
    Takže jsem si podobný zážitek na druhé straně odpustil :D a do Krimmlu si zajel autem .

[ Zpět ]
    Autor: újezďák

Byl jsem tam v plný sezóně a zas takovej frmol tam nebyl. Sice jsem se motal hlavně mezi Zell am See a první vesnicí nad Krimmlem, ale o tolik jiný provoz tam zase snad být nemůže. Cyklostezka to holt ale není :-)

[ Zpět ]

ne,ne, motat se mezi autama není můj cíl. Autem nedisponuju, takže jet spíše po staré silnici a vzít to k vodopádům oklikou?

[ Zpět ]

Ta stará silnice ale odbočuje jen asi tři kiláky před mýtnicí a vyúsťuje šest kiláků za vodopádama, takže to vcelku nic neřeší. Spíš je to tip na možnou variantu cesty. (nahoře odbočka u Almdorf Königsleiten a dole se vyjíždí ve Wald im Pinzgau)
          Jestli dobře chápu, jedeš to natěžko. Potom ta stará silnice bude možná náročnější na brždění. Ale v pohodě zvládnutelná.

[ Zpět ]

Já blbec to jel v sobotu dopoledne z druhé strany, tedy v době kdy se tam přesouvali turisti v rámci týdeních turnusů do hotelů a motorkáři tam měli sraz nebo co.....možná jsem chytil nějaké německé prázdniny nevím. Ale pár nasraných cyklistů jsem tam ten den viděl.
        On takový mercedes táhnoucí karavan rychlostí zhruba o 5-10 km větší než jede cyklista docela kouří... a že jich tam bylo.
        V týdnu byla ta silnice paradoxně docela v pohodě... a k vodopádům jsme jeli pak radši autem.

[ Zpět ]
        Autor: újezďák

Tak tos měl teda pech :-)

[ Zpět ]

Před 2 roky byla mýtnice pro kola zdrama. Jinak doporučuji zvážit i variantu vyjet ze Zellu lanovkou do Zill. areny a vzít to do Gerlosu přes kopečky. I tou lanovkou to k jezeru nahoru hodilo cca 800 vm. Dolu do Krimlu sjíždět po nové sinici a včas uhnout k vodopádům. Nechá se to nastoupat nahoru do údolí po šotolině, skoro nahoře je super tunel. Tam se ukáže, jak umíš držet rovnováhu ve tmě. Pak jseš ve velmi pěkném údolí a souhlasím s dobrou gulášovkou. Dolů doporučuji slézt z kola a vést ho kolem vodopádu. Dá se to sejít a výhledy stojí za to. My když tam byli, tak lilo jako z konve, takže jsem celé údolí nahoře neviděl, ale vypadalo moc pěkně.

[ Zpět ]
    Datum: 06.03.2011
    Autor: Majan

Ještě bych jako perličku přidal možnost závěrečného podvečerního "sprchování" ve vodní tříšti pod vodopádem. Neskutečně účinné a příjemné. A když ještě svítí sluníčko, člověk má všude kolem sebe duhy :-)

[ Zpět ]

Mě schválně děsíte hustotou provozu na té silnici abych si vybrala jinou dolinu jako přístupovou cestu, že? :-)
    Uaa, koupání ve vodě vámi popisované teploty si nechám asi ujít, ale variantu nabídnu kolegovi, je přeci jen větší drsoň než já

[ Zpět ]

Nejde o koupán (voda z ledovce :-)) ale o sprchování v tříšti. Člověk je odsolený v mžiku, hadry jsou vyprané na těle a je to docela zážitek. Akorát ta cesta do sprchy a ze sprchy vypadá krkolomně - kupodivu to ale vůbec neklouže.

[ Zpět ]

Já myslím, že to tak není a že to popsal dobře ronda.

1. Když Ti jde o to jet jako na Gerlospass, tak v té díře před Krimmlem (Wald im Pinzgau?) vezmeš starou silnici. Jel jsem to jednou za setmění po návratu z hor a nejelo tam zdola až nahoru jediné auto.
      2. Jestli náhodou chceš do doliny jako za vodopády, tak vyjedeš kus z Krimmlu po nové (k té první zatáčce) a dáš se doleva malou šotolinovou cestou. Po pár km si v horách a tam začíná bikeřinka (foto 1). A můžeš to naprat cestou pro bohy přes Krimmltauernpass direkt do Sudtirol, ale to už je jiný příběh (foto 2)

[ Zpět ]
      Datum: 07.03.2011
      Autor: mirekbik

Je ta cesta pro bohy někde (česky) popsaná a zmapovaná ? Byli jsme až na konci údolí na trekách. Láká mě dovézt jinou techniku a pokračovat dál...

[ Zpět ]

Česky to určitě popsáno není.
          Vcelku je to jednoduché. Někde tak od Krimmeltauernhausu to vezmeš vpravo po značce na Krimmeltauernpass. Odtud kus sestoupíš a pak sjedeš do Achentalu.
          Když se podíváš do mapy Kompas, tak je to jasný. Jen se radši nevydávej z údolí jako přímo na Birnlucke, tam je to prý obtížnější.
          Až se dostanu k itineráři tak to můžu popsat podrobněji, teď to je jen z hlavy.
          Je to docela velký, skoro jako v západních Alpách.
          Nějaký německý popis je tady:
          http://www.alpen-biken.de/dyn/alpentag_dir...

[ Zpět ]
          Autor: mirekbik

Dík, naštuduju a budu plánovat :-)

[ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč
Tip na letošní dovolenou

Kudrnovský skitest

(CK Kudrna)
16.11.2017, 4 dny
9 600 Kč
zimní Vlastní doprava

Lyžování v Rakousku, kávička v Itálii

(CK Sunbike)
25.12.2017, 5 dní
8 490 Kč
zimní Autobusem

Vánoční lyžovačka v Alpách

(CK Kudrna)
27.12.2017, 4 dny
9 900 Kč
zimní Autobusem
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

139 cyklistů (17 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017