reklama

compaktibilita shimano a sram

Nechal jsem si u vyměnit kazetu a řetěz. Toto jsem učinil v servisu kam spokojeně docházím již leta. Doma jsem zjistl že kazeta je shimano (HG508-kolo) a řetěz je sram. Problém při řazení sice nepocituji, ale přeci?
Nehledě na to že na převodníku i na přehazce je výrazně napsáno Shimano IG chain only. Sevisák mi zdělil, že je to běžný postup a že sram řetěz má daleko větší výdrž. Žena má to samé kolo akorát podstatně méně jeté a má tam kazetu HG50 a řetěz Shimano HG a zdá se mi že to řazení je o poznání lepší. Máte někdo s tímto zkušenost?

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
  • Re: compaktibilita shimano a sram

         

    Jezdím s kombinací řetěz SRAM /pastorky Shimano a není s tím problém. A když není problém, proč se v tom vrtat...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: compaktibilita shimano a sram

         

    Mezi sramem a SH kompatibilita je, to zcela určitě. Odmítám ale to tvrzení, že sramácký řetěz je lepší než shimánovský - vždy záleží na způsobu jízdy - řazení - a tím jeho namáhání.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: compaktibilita shimano a sram

           

      Abych se priznal,nechapu presne, jak to myslis?

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: compaktibilita shimano a sram

             

        Myslím to asi tak, jak tady níže napsal petr. Já zkoušel srama jenom jednou, jinak jsem jezdil na SH HG 73, 53 a jednou jsem dal 93, ale ten výsledek býval rozpačitý - třeba "73" při pohodovém šlapání mi vydržela méně než "53" při silovém. Teď už vpodstatě dávám jen "53".

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: compaktibilita shimano a sram

         

    že má Sram řetěz větší vydrž, takto obecně řečeno je to nesmysl. Někdy má, někdy zdaleka ne. Jestli řetězy IG, Sram, Connex atd, tak to je zcela jedno. BYch to vůbec neřešil a ani neřeším. Používám řetězy na osmičku IG51,Sram, Connex a nepozoruju rozdíly v řazení. .Pokud si dobře pamatuju tak na osmičku třebas IG 51 prý vydrží dost, víc než nějaký odpovídající HG nebo Sram, Connex, tak nějak psali to v Cykloservisu - bez záruky.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: compaktibilita shimano a sram

         

    Kompatibilita tam je 100 procentní!!!A řetězy sram jsou tvrdší,ale je to díky tomu že pro danou kategorii-počet převodů nabízejí více kvalitativních variant než shimano,takže záleží co ti tam nahodili,jinak to opravdu záleží na "grifu",takže styl řazení a hlavně šlapaní-silové,frekvenční...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: compaktibilita shimano a sram

           

      A ktery je teda vhodny pro silove slapani na tezke prevody? ted mam shimano a drzi uz 3k kilometru bez problemu....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

520 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024