reklama

Crossové kolo kolem 10 000,-

Dobre odpolene,

rada bych poprosila zkusene cyklisty o Vase rady/komentare/nazory. Chtela bych si koupit crossove kolo (158 cm, 46 kg) okolo 10 000,-, maximalni hranice 13 000,-. Rocne najezdim kolem 1000 km prevazne po silnicich, popr. lesnich cestach. Vzhledem k rocnim najetym kilometrum nepotrebuji nic extra, ale ani kolo z tesca ;)
Zatim jsem na internetu vybirala pouze velikosti ramu, vzhledu a ceny. Nejvice me oslovilo Pells Razer Pro Lady 2010 (http://ikolonial.cz/jizdni-kola-mtb/pells... Co si myslite o tom, kdybych si nechala slozit crossove kolo s timto ramem (lze to vubec?), neodpruzenou vidlici, klasickymi brzdami, blatniky? Jake cenove rozmezi bych mohla s takovymi pozadavky ocekavat?

Ocenim jakekoliv Vase komentare.
Za vsechny reakce predem velmi dekuji :)

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2011
Autor: stat.k
  • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

         

    Pokud nemáš nějaké speciální požadavky, tak na skládaném kole určitě neušetříš. Proč pevnou vidlici ? Kvůli váze ? Na našich silnicích ta alespoň trošku odpružená má docela význam :-) Ještě naznač, jestli s tím chceš jezdit v pohodových rovinkách, nebo máš v plánu drtit pořádný kopce. Pak už by to skládání mělo krapet význam, kvůli jiným převodům.
    A předjarní klasika nakonec - koukej teď honem po loňských modelech. Při výprodejích se dostaneš na tvůj limit s kolem o 3 - 5 tisíc dražším.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

         

    Ten odkaz, co jsi dávala je na kolo horské.

    Vidlice neodpružená - odpružená: záleží kde budeš jezdit, na asfalt a nenáročné šotolinové cesty stačí pevná. Vidlice v této cenové kategorii nejsou nic moc a při tvojí váze bude asi problém s tvrdostí pružiny. Vidlice pak bude brát jen velké díry.
    S pevnou vidlicí se dá jezdit úplně v pohodě, na crossu ji mám taky.
    Od Pellsu se dá sehnat např. toto:
    http://www.bradsky.cz/pells-demon-2009-p-1958.html
    Velikost určitě 16". Blatníky a nosič přiděláš bez problémů. A máš to dvě kila lehčí než obyčejný cross.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

           

      Já jsem se možná původně špatně vyjádřila. U několika kol jsem viděla naprosto stejný rám u MTB i u crossového. Proto mě napadlo vzít rám z kola v mém odkazu a dostavět ho na crossové. Velmi se mi líbí design rámu, ale jestli je můj nápad nesmysl, samořejmě nijak na tom trvat nebudu.
      Jezdit plánuju hlavne po silnicích (cca 70%), maximálně nenáročné šotolinové cesty. Žádné velké terény ani pořádné kopce.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2011
      Autor: stat.k
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

             

        To asi nepůjde, MTB kola krosová kola mají jiný průměr kol 26" x 28".

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2011
        Autor: baron
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

               

          no, já například mám 29ku horáka a jedna z úvah byla , že když bych to náhodou potřeboval na nějakou dálkoplazejší cestu, tak se na to dají dát krosová kola :D....

          [ Zpět ]
          Datum: 20.02.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

                 

            Taky bys mohl dát na řidítka místo MTB zvonku zvonek krosovej

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2011
            Autor: ronda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

                   

              mám tam takovej spíš dětskej pružinkovej :D Nezvoní, jen dělá pinggggggggggg.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.02.2011
              Autor: újezďák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Crossové kolo kolem 10 000,-

                 

            A hele mínusový bod :D¨
            jestli on se nevrací tenjehožjménonesmímevyslovit :D

            [ Zpět ]
            Datum: 20.02.2011
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024