reklama

Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

Možná jste již nabyli dojmu, že už Cejlon po předchozích částech znáte, ale právě v následující části cesty jsme viděli ty nejkrásnější partie ostrova - HORY!
Fotografie:
Sri_Lanka_na_kole_6Sri_Lanka_na_kole_7
Čtvrtek 18. 2.  2010Když jsme se ráno probudili, zjistili jsme, že Jéňa zase utekl do…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 09.02.2011
Autor: Bu
  • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

         

    Nezbývá než se opakovat, je to opět nádherný. Můj obdiv celé skupince:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2011
    Autor: fafejt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

         

    kdybyste tam někdo jel, tak buddhistické svatyně obcházet po směru hodinových ručiček...(hinduistické taky) ať tam neuděláte ňáké faux pas..
    Jináč - Adamovu horu považovali svého času za nejvyšší na světě...Adam tam stál 1000 let na jedné noze na důkaz pokání, páč si myslel, že ho bůh vzal na milost, že je zpět v ráji. Tohle je verze musulmanů. Budhisti říkají, že ten 1,5 m velký důlek v žule je poslední otisk Buddhy než vstoupil na nebesa...pro hinduisty je to stopa boha Šivy a křestani, že je to stopa apoštola Tomáše..tak si vyberte :-) Vyčetl jsem to v knížce Hanzelky+Zikmunda . Zikmund tam byl znovu před pár lety s Náplavou+Horkým a napsali o té cestě taky pěknou knížku..
    (odpůrci neetické reklamy, máte nárok si trhnout protézou..:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2011
    Autor: Howgh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

           

      Hele Howgu, nic ve zlém, ale Ty jsi fakt vůl!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2011
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

           

      Ano, taky jsem se ve svém průvodci dočetla, že Šrí Padá - posvátná šlápěj na Adamově hoře se přisuzuje i Buddhovi, Šivovi a sv. Tomášovi.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2011
      Autor: Bu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

             

        ..my jsme měli pár listů z průvodčíka od Březiny a Adamovu horu tam buď nemá, nebo jsme nevzali ty správné listy...o té hoře jsem se dočetl až po návratu...stejně jako o supr botanické zahradě v Kandy...Byli jsme tam ještě před tsunami...prej už po té pohromě tam není ani stopy..

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2011
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

               

          Měli jste špatnou přípravu! Po tsunami je to opravdu již dobré. Místy to je ještě znát. Jsou vidět tabulky kudy, kam od oceánu utíkat. Jsou tam také památníčky a tabulky, kdo přispěl a postavil znovu. Je tam i Adra - Czech republic a silnice od EU.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2011
          Autor: Valdek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

             

        Zase moc krásné počteníčko! Díky. Hned se mi to živě vybavuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2011
        Autor: Valdek
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

           

      To mi jsme věděli a víme také! Bu pipisuje výlet z deníčku a nerozebírá Adamovu horu....

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2011
      Autor: Valdek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

             

        jj...příští díly budou od pobřeží? ...přes Galle k severu? Když ta vlna řádila, myslel jsem na ty bezva domorodce, co jsme se s nima skamarádili...ti to asi schytali.. Jejich chaloupky byly prakticky na úrovni moře...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.02.2011
        Autor: Howgh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

             

        ps. ty historky o Buddhově zubu, Adamově hoře a tak mě připadají zajímavý až zábavný, tak jsem je tu nakous...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2011
        Autor: Howgh
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

               

          Z krásných pověstí Srí lanských
          Jednou z nejznámějších buddhistických relikvií na světě je Buddhův zub. Ten podle pověsti přinesla na Srí Lanku po úpadku buddhismu dcera krále Guhasiva Hemamala z Indie pečlivě ukrytý ve svých vlasech, aby tak napravila a upevnila víru.
          Vzácná relikvie se dostala nejdříve do Anuradhapury, pak do Polonnaruwy a několika dalších míst na ostrově, nakonec roku 1592 dorazila do Kandy. Sem za ním přijíždějí poutníci ze všech koutů Srí Lanky, i jiných zemí Asie.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2011
          Autor: Bu
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

                 

            jj.. ona ho prej přímo ukradla z Buddhovy pohřební hranice...dobrej fór je , jak ho Portugalci ve snaze podkopat vliv Budhismu, ukradli, roztloukli v hmoždíři a hodili do oceánu....atd...určitě víš o čem mluvím...nechce se mně ten příspěvek protahovat...

            [ Zpět ]
            Datum: 15.02.2011
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Deníček ze Srí Lanky - část čtvrtá

         

    Krásné čtení...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024