reklama

Trek - GR20

Má někdo z vás osobní zkušenost s trekem GR20 na Korsice...? Třeba jen, kde sehnat, kvalitního knižního průvodce v češtině případně další poznatky...?

Děkuju

[ Zpět ]
Datum: 09.02.2011
Autor: jiřík
  • Re: Trek - GR20

         

    To jsou tady jen čistokrevní cyklisti, žádný turista...?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2011
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek - GR20

           

      Klídek, myslíš snad, že to tam zná každej druhej a všichni netrpělivě čekaj u kompu, kdy už se konečně zeptáš ? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trek - GR20

             

        Já jsem naprosto v klídku. Jen jsem prostě čekal, že pro aktivní lidi, ikdyž cyklisty je tohle dostatečně známá věc...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2011
        Autor: jiřík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trek - GR20

               

          Trénuj trpělivost. Zkus počkat na odpověď dýl než 32 minuty;-)

          * * *

          Trek - GR20 Má někdo z vás osobní zkušenost s trekem GR20 na Korsice...? Třeba jen, kde sehnat, kvalitního knižního průvodce v češtině případně další poznatky...?

          Děkuju

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 19:34
          Autor: jiříkRe: Trek - GR20 To jsou tady jen čistokrevní cyklisti, žádný turista...?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 20:06
          Autor: jiřík

          [ Zpět ]
          Datum: 10.02.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trek - GR20

                 

            Jenže vtip je v tom, že to pak zmizí, tady z hlavní stránky, z těch aktuálních témat...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.02.2011
            Autor: jiřík
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trek - GR20

                   

              Jo to chápu. Je potřeba být první. Nic není důležitější než tvůj dotaz...

              [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek - GR20

           

      Teď, teď tady byl, žes nepřišel dřív.:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trek - GR20

         

    Což vo to, zkušenost by byla,ale šel jsem to cca v pravěku, když jsem ještě skoro neuměl jezdit na kole.
    A paměť už to moc nebere, takže střípky:
    - vlakem jsme jeji do Livorna, nocleh v parku, odtud lodí,kam?, do Bastie, že?
    - z Bastie autobusem kousek někam na začátek trasy
    - trasa má dvě odlišné části. Sever je vyloženě vysokohorský. Jih už jsme nějak dost ošidili.
    - trasa vede hodně jako traverzem a na vrcholy se musí odskočit
    - ty odskoky jsou naprosto nádherné, batohy se nechají dole v chatě nebo tak a vyběhneš nalehko
    - výstup na Monte Cinto za zapadajícího Slunce byl jedinečný
    - byly tam v rozumné vzdálenosti horské chaty, řekl bych, že to jde jít nalehko po nich
    - my táhli stan, šlo ho postavit vcelku kdekoliv u chat byla tábořiště, myslím, že se na chatách smělo zadarmo vařit ze svého
    - největší "nebezpečí" byla prasata, byly tam zdi z kamenů proti prasatům okolo místa na stan
    - nádherné byly přírodní vodní klouzačky,

    Za celou cestu (týden pochodu)jsme neutratili ani frank, všechno jsme táhli s sebou. Jen jsme se složili na kilo sýra od bači.
    Z jihu jsme přejeli trajektem na Sardinii a tam nás nechtěli pustit, že na tyhle pasy do Itálie nemůžem, ale usmlouvali jsme to, že na tři dny jo o)).
    No vidíš no na internetu toho dneska najdeš určitě víc.
    Myslím si, že je to nádherná vysokohorská akce.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek - GR20

           

      Jo a průvodce určitě existuje Lonely speciálně na Korsiku. Když nebude v čj, tak se nauč nějakej cizí jazyk, vono se to šikne.
      Mapy byly už tehdy výborný - dvě - sever a jih.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2011
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trek - GR20

             

        Mapy:
        http://korsika.unas.cz/

        Já tam jezdím na jaře na kajak, pěšky jsem už na ty kopce línej:-D

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trek - GR20

             

        Děkuju moc za informace, ten průvodce Lonely, jsem už někde viděl a mám pocit, že i v češtině.
        Nikdy jsem ještě na žádné takhle velké akci nebyl, maximálně tak v Krkonoších, jednodení výlety, uvidím, co to se mnou udělá, ale strach z toho nemám...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2011
        Autor: jiřík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trek - GR20

         

    Ahoj šel jsem to 2x, ale už dávno, tak cca 7 let nazpátek. Šli jsme na těžko, spaní mimo míst u chat je zakázáno. U chat se i za spaní ve vlastním stanu vybírali nějaké peníze. V jižní části (kde je profil trasy už hodně uklidněný) jsme párkrát přespali načerno mimo cestu.
    Průvodce je imho zbytečný. Stačí si koupit mapu a z netu stáhnout výškový profil trasy. Cesta byla značena výborně, žádné problémy v navigaci nebyly. Klasicky se chodí během jednoho dne od jedné chaty k druhé - časově hodně v pohodě. My jsme dostkrát šli dvě denní trasy během jednoho dne, ale bylo to dost na knop (brzo vstávat a večer docházet). Záleží, jak jste zvyklí chodit po horách. A taky, jestli budete dělát "exkurze" na okolní vrcholy :-)
    Dopravu po ostrově jsme řešili stopem. Poprvé jsem tam byl s kamarádem a šlo to. Po druhé jsem tam byl s děvčetem a bylo to výrazně lepší (rychlejší). Do Bastie jsme si domluvili odvoz s cestovkou z Čech. Tuším, že to byl Kudrna (?). Bylo to za pár korun, protože oni tak aspoň vyplnili místo v buse.
    Jo a byl jsem tam jednou uprostřed léta a to byly docela požáry a semtam byl problém s vodou (člověk musel brát s sebou víc od chaty). Podruhé jsme tam byli v září a to bylo mnohem lepší, ale zase chladnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2011
    Autor: JirkaD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trek - GR20

         

    Tak už nikdo další nic nepřispěje, neporadí, žádné další osobní zkušenosti...?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2011
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek - GR20

           

      Pokusím se ještě nějaký poznatky sehnat, v kolik ráno odjíždíš?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trek - GR20

             

        Srandičky, na to jsi koukám přeborník... Odjížím až někdy příští rok, letos už to bohužel nejde...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2011
        Autor: jiřík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trek - GR20

               

          Nojo, to už moc času nemáš.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.02.2011
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek - GR20

           

      Zkus kolegy z outdoorfora. Ale nečekej, že to je fofrslužba. Mimochodem zrovna o tomhle treku je tak kupa informaci. Stačí hledat...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2011
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024