reklama

Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

Pokud by vás při dnešním čtení napadlo, že jsem se zbláznil, doporučuji jako doplňkovou četbu diskusi k předešlému dílu. Pro pochopení toho co se odehraje dále je to docela potřebné :-)I když jsem v diskusi neoznačil tu otravnou babu z mého patra jako jednu z žen, které by se mi promítaly do snů ve…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 05.02.2011
Autor: básník
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    když už jsi chtěl poslouchat Murphyho, měl jsi přijmout tuhle volbu:

    "Mozna bych jeste prijal jednu variantu - kdybys napsal, jak to opravdu bylo"


    Nejsem literární kritik.
    Ale nelíbilo se mi to.
    První díl ze mě málem vyrval duši z těla.
    Druhej se mi líbi.
    Třetí mě vůbec nezaujal:-( Vytratil se z toho život. Nemá to duši...
    Dal jsem ti palec dolů. Ne proto, že bych ti chtěl dát virtuální facku, ani proto, že bych chtěl naznačit, že už nemáš psát. Proto, abych ti řekl: "Nepiš už takhle, prosím, ale piš dál."

    napiš jak to bylo a dej do toho sebe a já u toho bude vedle, možná u toho budu brečet a půjdu to večer rozchodit do lesa a přemýšlet o tom, cos napsal, o životě a jeho cestách.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Sakra, chlape, ty mi dáváš. Rodina odjela někam do hor nad Liberec, já tu jako strážce majáku koukám z okna na temnou oblohu a poslouchám vítr, který se ne a ne utišit. Odtátý sníh odhalil blátivou krajinu a do toho přijde tvoje podivná povídka. A co já teď po jejím přečtení mám dělat? Sedím v křesle, přemýšlím jakého štěstí se mi dostalo, že jsem nežil tvůj příběh. Ale zároveň mám pocit, že mi na ramenou leží tíha světa. Pěkně si to napsal. Jdu si uvařit čaj, vytáhnu si nějakou knížku - nejspíš Toulavý autobus a místo klofání do počítače si budu číst.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Tak to vám dvou pěkně děkuju.
    První dva příspěvky s přesvě opačným názorem.
    Jestli ono fakt neplatí, kolik lidí, tolik názorů :o)))

    Tak já si to teda jdu přečíst...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    To si snad děláš legraci takhle to utnout?!?
    Xakru, tohle mi nedělej!!!

    Ale za mě teda dost dobrý :o)))
    Mě se to opět pěkně četlo a klobouk dolů, napadalo mě spousta věcí, jak to s tou babiznou vymyslíš, ale tohle mě teda nenapadlo :o)))
    A já osobně teda musím říct, že si teď vůbec nedovedu představit, že by doktorka byla bábi dcera...

    Hlavně dlouho neotálej s dalším pokračováním...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Zase jsem to přečetla jedním dechem. Ale je to jiné, než ty předchozí. Ten dialog s "babou" mi vadil, to nejsi ty, tomu nejde věřit. Prosím, prosím, napiš "Výlety na rotopedu 3 - jak to bylo doopravdy".
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Naopak, mě se ten rozhovor líbil - je to prostě člověk nasunutý někam, kde být nechce...

      Akorát si myslím, že by ten černý humor s tím šutrem nevzala...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

             

        Proč by baba ten šutr nevzala jako dobrý vtip, když miluje ruskou ruletu.. :-)
        Pro Básníka - jako odbočka zajímavé, fakt dobrý, ty surovče jeden počkej až budeš starej! Dokonalý romantik dokáže ocenit i starou bábu, pozor na to, měl by v ní najít ukryté to malé děvčátko, těžký život vepsaný hluboko do tváře a tak.. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2011
        Autor: heras
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Mě se dialog s babou taky nelíbil. Ale představoval jsem si lidí, kteří se nemusí, ale nakonec si zbyli. Sami uprostřed hnusného cizího paneláku.
      Slova v tom případě nehrají roli, jsou jen maskou na tváři zoufalce.

      Já vím, je to celé vymyšlené.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

             

        Ano, takhle nějak jsem to také myslela.

        Musím říct, že při té pasáži se mi vybavovalo, kdy já jsem byla v takové situaci.
        Zatím ale naštěstí nikdy... a snad to tak i zůstane...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.02.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Taky mi tento díl neseděl...
      Ale jako "odbočka dle Murphyho", či ukázka, jak se taky jinak dá psát, či varování, jak to dopadne, když do toho autorovi budeme dál kecat, dobrý!
      (Ale že bychom se teď vrátili a pokračovali tam, kde to po druhém díle skončilo? Třeba?)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Murphy, vidíš woe. Moh mít čtyři krásné baby, a teď je kvůli tobě otrávenej :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      No počkej, to se ještě neví!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Já ti člověče nevím. První díl byl skvělý. Druhý nebyl špatný, ale ten třetí je podle mě vaření z vody. Tak trošku jako ty seriály co vystřílí prach v prvních částech a pak už vymýšlí, co by mohlo diváka zaujmout. No prostě se mi to už nelíbí. Možná je tam druhý až třetí plán, ale už to pro mě je hodně velká fabulace. Škoda.
    Sakra, vyprdni se na rady místních dramaturgů a piš jak Ti zobák narostl. Dle mého to bude zajímavější.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      bod a souhlas. Cejtím a napsal jsme to skoro stejně...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Není to špatný, na daný nápad, který sji neměl v plánu, a ještě Ti byl evidentně proti mysli, sis s tím poradil originálně.
    Ale nejsi to Ty. Takhle vypadá to psaní na zakázku. Může to být docela dobrý, ale není to úžasný.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Ano, říká se tomu literární prostituce. A úplně zkarikoval bábino latentní lidství, skoro z ní udělal pseudoženskou.Trochu něčeho pozitivního mi tam chybí, moh by se inspirovat třeba Dietlovou Annou Holubovou. To mělo hloubku. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.02.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Jeste jsem to necetl, ale proc jen pro mne? Pokud vim, probehlo naprosto ferove hlasovani.
    Ale jestli to ma byt venovani, budu si toho vazit, at je jiz samotne dilo jakekoliv. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Mě se to líbilo. Jen připadlo, že jsem to už někde četl nebo viděl. Asi v nějaké kriminálce s Adamem Dalglieshem. Nebo spíš něco podobného jak Zrcadlo nenávisti od Hany Proškové. Kdy volají: Pomoc vražda! Ale nikdo nevolá: Pomoc sebevražda!

    [ Zpět ]
    Datum: 05.02.2011
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Je jasné, že tento "vynucený" díl je jiný. Zatímco prvním dvěma se dá věřit (i když té hlášce u zubařky to dá práci :-)), zde jde o čirou fabulaci. Líbí se mně Tvůj styl psaní a to i u tohoto pokračování - jen, když už je to téměř detektivka, nesedí mně tam, ty boty.
    Když už toho předchozího "souseda" taky nechala odejít a pak ho rvala přes chodbu zpět k sobě domů, riskovala, že ji někdo uvidí. A pokud šel skutečně spát, tak určitě bez bot a pro ty by se asi nevracela - ale - třeba je měla jako fetiš.
    Nehlasoval jsem a nyní mne to mrzí - tipoval bych, že si vybereš zubařku, protože tam máš "začato" mnohem lépe, než ten Stendhalův hrdina.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Psal jsi podle křečovitého /a totál nepravděpodobného/ nápadu kolegy M., vyšla z toho ptákovina, ale napsaná s lehkostí a nepostrádající originální nápad. U mě dobrý, piš cokoliv, vždy si to přečtu raději než následné recenze. Tvému hledání Ženy naprosto rozumím, taky jsem prošel dlouhou cestu, než jsem do toho v 32 "praštil". I po více, jak dvaceti letech jsem přesvědčený, že se mi to čekání a hledání mnohonásobně vrátilo a stále vrací díky manželce a dětem.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2011
    Autor: vladaza
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

         

    Ahoj kamarádi, děkuju za všem za ohlasy. Upřímné ohlasy. (i když po Standovi Grosovi už to slovo nikdy nebude co bývalo). Měl jsem narozeniny a tady to hlasování se vyvíjelo tak, že vyhrávala baba a potom varianta "všechny". Čili možnosti zlomyslná a rozverná. Ani jedna mi neseděla. A z těch mně bližších jste fandili nejvíc paní doktorce, prostě úplně opačně než šel život sám. Přesně naopak. Poslouchal jsem rádio Blaník a Petr Spálený tam zpíval tu jímavou písničku, že nechce na pohřbu šumaře, tak jsem podlehl pokušení a příběh takto uspal. Moc se vám to nelíbí, ano, je to vycucané z prstu.
    Pojedeme dál? Co když se vám nebude líbit ani sám život. To se neptám vás, ale sebe. Jak se budu cítit. Protože on se vám líbit taky nemusí. To by mne potom mrzelo mnohem víc. Musel bych si říci Murphyho hlášku "rozhodl ses medializovat, tak se nevrť". Mimochodem dobrá hláška.

    Tak jo, pojedeme dál, budu psát život, nebudu kecat. Nějak si s tím potom poradíme, vy i já :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      za mě bod a děkuju.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Takze puvodni trojka je jen takova nocni mura, neprijemny sen? 8-)
      Prima, tesim se na dalsi dil.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

             

        Smazáno autorem - nějak se to sem mázlo dvakrát...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

             

        Nebo taková mírná výstraha těm, co si chtějí hrát na Kuřátka :o)))
        Přiznejme si, mohlo být i hůř :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      Ono ani tak nezáleží na tom, jak to přesně bylo a jak to dopadlo, ale na tom jak to dokážeš podat. Zatím píšeš výborně, a i tohohle třetího dílu jsi se zhostil dobře, na to že ti to bylo proti srsti.
      A Murphymu se nediv, lidé chtějí vidět krev. -))

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

             

        No pockej, ja netusil, ze z toho basnik udela pribeh o masove vrazedkyni. To mne ani nenapadlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

               

          Seriove.
          Pardon. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2011
          Autor: Andrej
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výlety na rotopedu 3 (Murphyho varianta)

           

      To rád slyším. Fakt! Tvoje skutečné příběhy v Tvém podání budou určitě zajímavější než vymyšlené. Piš barde, střádej a až budeš mít 20 miliónů, přijeď na Valachy a propijeme je spolu.
      Baby, nebaby.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2011
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024