reklama

mám si koupit mapník?

Milí kolegové, letos jsme jezdili v Rakousku, vůdce je vždy manže, já jsem schopná se ztratit i na vlastním dovře. On vozí mapy, on se v nich vyzná, on měl problém zvláště v dešti. U každé křižovatky čehokoliv musel zastavovat, ze zadní kapsy dresu vyndavat mapu, rozkládat, najít, skládat, nasednou atd. Po návratu jsme se počali pídit po mapníku, protože plno rakušanů s ním jezdilo a vypadalo to prakticky. Mám ale obavy, aby to nebylo na újmu bezpečnosti - jednak je to kus plochy na předních řídítkách, jednak při pádu tvrdá překážka. Teď jsem v internetovém obchodě Švec objevila BRAŠNU VAPE na RIDITKA - malá s mapníkem. Nevím, jestli to je to pravé ořechové. Jak to řešíte Vy? Máte mapníky? Vadí na řídítkách? Je to bezpečné? Je to vůbec k něčemu?

[ Zpět ]
Datum: 18.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Já si radši udělám itinerář - tedy napíšu si obce, kterými mám projíždět, to před odjezdem - pak podle něj jedu. Mapu tahám jen v nezbytných případech (objížďky...)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mám si koupit mapník?

           

      dobrý nápad - díky !

      [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mám si koupit mapník?

             

        dplňuji pro AV - ale kam s itinerářem ? Nebo snad naučit zpaměti?

        [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mám si koupit mapník?

               

          Takový ten pytlík s lištou, který se dá smáčknutím uzavřít přichytím kamkoli sichrhajckou (spínacím špendlíkem).

          [ Zpět ]
          Datum: 18.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mám si koupit mapník?

                 

            Já dával jednoduchej itinerář do průhlednýho futrálu, kterej byl součástí víka řídítkový brašny (byla atypická). Aktuální mapu do kapsy dresu.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mám si koupit mapník?

             

        Itinerář máme vždycky, protože jinak bychom zlenivěli a zkracovali trasy. Je to takový bič. Ale to pro orientaci nestačí. Mapy jsou potřeba (pochopitelně pokud se pohybuješ v neznámém terénu). Mapník mám a to samostatný bez brašny na řídítka a je takový, že nezasahuje do výhledu na přední kolo. Mám ho několik let. Když jedu i s předními bágly, pak si ho připevním na levou přední brašnu, abych dobře slyšel vysílačku, kterou mám na řídítkách a viděl na CC.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Firma Zefal dělá mapík, který není tvrdý (nemá tu desku vespod).

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Možná Ti nepomůžu, ale potěšila jsi mě. U nás je mapožroutem manželka a já jí do toho nekecám, a když, tak jenom proto aby jsme zakufrovali.
    Když na výletě nezakufrujeme, není výlet úplný. Pro mě je cílem cesta.
    Ten mapník samozřejmě zajímá i mě, ale všechny vhodné mapníky, které jsem u někoho viděl, už jsou dávno vyprodány, a ty co mají v obchodech jsou nepraktické.
    Prostě shánění mapníku jsem už vzdal, napiš potom zkušenosti, až nějaký koupíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Nuz ja mam rad mapy a bez toho, aby som pred sebou nemal mapu (a tiez kus itineraru) ani nevychadzam na spolocne vylety (vacsinou som vodcom ja a jazdime na neznamych trasach).
    Ale aby som odpovedal. Vacsina brasien, ktore su na predne riaditka ma na vrchnej strane aj mapnik. vacsinou sa jedna o kus priesvitneho materialu, do ktoreho sa da dat mapa a to cele sa vacsinou suchymi zipsami prichyti na tasku. Okrem toho niektore firmy (ja mam mapnik od firmy Junk) vyrabaju specialne mapniky. Pre mna to ma tu vyhodu, ze je ma podlozku a je dost velky na to, ze sa mi tam takmer zmesti mapovy lsit A4. da sa prichytit na cokolvek (na tom cokolveku je prichytena druha polovica klik fixu) takym klik fix systemom.
    Nevyhoda tohto mapnika je v tom, ze sa neda nikde zohnat (vraj ho ziadne cykloobchody neobjednavaju) a tak som musel vycestovat do sidla firmy (Kobylnice pri Brne) a tam si ho kupit.
    este existuju aj specialne mapniky (asi rpe orientacny beh, teda cyklistiku), ktore sa daju otacat a lepsie sa potom orientuje (vlavo na mape je vlavo aj v terene), ale to uz asi nie je pre cykloturistov.
    Ja som zvyknuty stale sa divat do mapy, jednak si potom presne pamatam kade sme sli, jednak uz davno rped krizovatkou viem, kam dalej. Sme dost velka partia, vacsinou idme po neznamych trasach a tak nechceme na kazdej krizovatke zastavovat. Vyhladavame len malo frekventovane cesty a tam je znacenie vzdy dost slabe, takze je treba mapu. Naucit sa mapu naspamat sa asi neda. Lenze uz som stary a prestavam bez okuliarov an ten mapnik vidiet, tu asi nepomoze nic :-(
    Este k tomu itineraru, kusok itineraru mam vzdy v mapniku na takom mieste na mape, ktoru momentalne nepotrebujem. Tak viem, kde sme, kolko km mame este do ciela a tak podobne.
    Ale kazdy ma svoj system na orientaciu. Len som chcel napisat ako to riesim ja.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mám si koupit mapník?

           

      Co rada, to názor, ale koukám, že dobrý mapník asi nemá nikdo, bohužel ani já ne. Jen jsem chtěla vědět, jestli to stojí za ty prachy, nebo je to jen výmysl, bez kterého se člověk obejde. Zkusím omrknout toho Junka, jak radí Jaroslav, vyhodnotím a buď zase vyhodím peníze za blbost, nebo budu jásat. Výsledek sdělím!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 19.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mám si koupit mapník?

             

        Brašničku od Junka na řidítka s mapníkem používám řadu let. Mapník mám dokonce už druhý, protože původní se intenzivním a častým používáním rozpadl. Pro svůj účel plně vyhovuje, ale má přece jen jednu nectnost. Pokud se do něj poskládá větší mapa, nebo dokonce více map na sebe, neochotně přizpůsobuje tvar oblému víku brašničky a suché zipy blbě drží. Je nutné s tím počítat a do slídy vkládat co nejtenší svazeček. Ideální pro samostatné mapové listy z atlasu 1:50000 od Shocartu. Obecně si cestování na kole bez mapy nedovedu představit. Jet podle značek se sice dá, ale pouze z mapy zjistím informace o případných atraktivitách v okolí nebo o slibné cestě, která může zrovna vést naším směrem. Jinak se hlásím k heslu, které tady už zaznělo a to: Cesta je cíl. Zdraví Peldy

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mám si koupit mapník?

               

          Rada dobrá - díky, heslo "cesta je cíl" ještě lepší, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že najít cestu tam a zpět není tak úplně na škodu.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mám si koupit mapník?

                 

            mrkni na http://miry.mtbo.cz/index.php?lang=cz&view... je to "náhradní díl" k mapníkům pro mtbo. chce to ještě šikovný ruce a těma k desce zespoda přidělat suchý zipy pro připnutí na řidítka:) asi to nebude žádná láce ale je to moc pěkně provedený. a jestli používáš i turistický mapy tak se ti na tu 11"-ovou desku vejdou dva sousední obdélníky.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Mám jednoduchý mapílk od Zéfalu. Vyrážím s ním pořád. Má jednu velkou výhodu od samostatné mapy v kapse na zádech dresu - pokud prší mohu koukat do mapy jak dlouho chci a mapa nezmokne ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    Za minulého režimu se doporučovalo turistům, aby papírovou mapu natřeli PULI pastou (leštěnkou na lino), ohyby mapy víc vydržely, mastné mapě voda tolik nevadila.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mám si koupit mapník?

           

      Pamatuju hodně, ale o tomhle jsem teda neslyšel. Nezamastí ta mapa pak všechno s čím se dostane do delšího kontaktu?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mám si koupit mapník?

         

    ahoj Helčo, já jsme cvok do map a na jakoukoliv cestu ji musím mít. Nejdřív jsemji měla ve fólii na npřední brašně,ale brašna mi dost zavazela ve výhledu na přední kolo, ve špatném terénu jsme nikdy netrefila předním kolem do té správné rýhy. Před srazem v Jedovnicíchjsme podnika útok na obchody, abych si koupila něco pořádného, ale nic nebyl. Nakonec jsem za pouhých 120 Kč koupila mapnís naprosto senzační: je to čtverec s pevnoupapírovou deskou, která se asi pravděpodobně zlomí, když na ni spadneš, což osobnhě považuju za bezva bezpečnostní záležitost. Fólie je k ní přidělaná běžným štepováním silnou lemovkou, takže to drží, na kolo se přichytává poutky ze suchého zipu, a to dvěma na řídítka a jedním na představec. Mě se teda na standardní přichycení na řídítka nevlezl, páč tam mám na nešikovném místě přilepený tachometr, tak jsem ho dala vzhůru nohama jen na představec. Držel perfektně, akorát se vlezl do prostoru mezi řídítka a sedlo a přitom o něj nohy nezachytávaly a - což je pro mně důležité - vůbec nezavazel při pohledu před sebe, protože prakticky nepřečníval přes řídítka. Bohužel nevím, co je to za značku, je jentakový docela obyčejný, ale účel splnil skvěle. Mapa se di něj sice musela trošku přeposkládat, ale to není na závadu. Mám ho vyfocený i s kolem, ale fotku zatím nemám v compu. Pokud mi to Andy do pondělka pošle, tak ti pak můžu ukázku poslat mailem, kdybys chtěla vidět, jak to na kole vypadá...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mám si koupit mapník?

           

      VŠEM, VŠEM, VŠEM!! DNES JSEM KOUPILA MAPNÍK. VYPADÁ TO, ŽE STEJNÝ JAKO MÁŠ TY, DAIS. MĚLI HO VE VRCHLABÍ ZA 200,-Kč, ALE JE TO POMĚRNĚ DRAŽŠÍ OBCHOD, ČILI BY MOHL ODPOVÍDAT 120,-Kč U LEVNĚJŠÍHO PRODEJCE. ČERNÁ POLOTUHÁ DESKA (TEDY BEZPEČNÁ PŘI PÁDU, COŽ TÉŽ SHLEDÁVÁM JAKO VÝHODU), UPROSTŘED NÝT, NA KTERÉM SE DESKAOTÁČÍ PROTI PODLOŽCE, KTERÁ JE PODSTATNĚ MENŠÍ - MAPNÍK SE TEDY DÁ OTÁČET DLE SVĚTOVÝCH STRAN. NA SPODKU PODLOŽKY 3 SUCHÉ ZIPY - NA PŘEDSTAVÍK A 2X NA ŘIDÍTKA. SHORA NA ČERNÉ DESCE SILNĚJŠÍ PRŮSVITNÁ FOLIE TVOŘÍCÍ S DESKOU SÁČEK, DESKA S FOLIÍ JE OLEMOVÁNA SILNOU LEMOVKOU, PO 3 STRANÁCH NAPEVNO SEŠITO, HORNÍ STRANA LEMOVKY JE ŠIRČÍ, TVOŘÍ PŘEHYB SE SPODNÍM SUCHÝM ZIPEM, TAKŽE SÁČEK JE UZAVÍRATELNÝ A ZŘEJMĚ DO NĚHO NEPOTEČE. VÝROBCE:

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mám si koupit mapník?

             

        VÝROBCE: TESTUDO, Praha 2, Jaromírova 26, tel./fax: 224937107, www.testudo-sport.cz

        Mám velkou radost jako vždy, když si koupím něco, bez čeho se dá žít, ale potěší !!!!!!! A všem Vám díky za Vaše rady. Hodily se určitě jedna jako druhá. Čauky všem.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024