Vzduchovky z Polska

V tématu o akumulátorech Joe-Cube nakousl kvalitní vzduchovky na polských webech. Něco takového hledám. Potřebuju to na "lov drobných hlodavců", jak se vzletně píše.Víte někdo o něčem lepším a účinějším něž je Hatsan (16 J) s kolimátorem?

[ Zpět ]
Datum: 18.01.2011
Autor: highlander
  • Re: Vzduchovky z Polska

Třeba tohle :-)
    http://www.hatsan.com.tr/new_at44w_10.asp

Ale to je tady snad zakázané prodávat... Prý se to sem dováží nějak zmršené aby to vyhovělo našim zákonům, a sřelci si to pak jednoduše vrátí do původního stavu :-)

[ Zpět ]
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Glock 21 Mám ho asi deset let a se žádnými hlodavci problém nemám. :-)

[ Zpět ]
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co tomu říkaj sousedi?

[ Zpět ]
      Autor: Joe-CUBE

Netuším. Než se nějak pořádně seznámíme, tak se už stěhují jinam. :-)

[ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A zkousel jsi uz minomet? U nas u zahradky by se to po par navstevach kancu ani nepoznalo. 8-(

[ Zpět ]
      Autor: Murphy

To ne, ale přemýšlím o nové pušce ráže .50 :-)

[ Zpět ]

Yellow Boy?

[ Zpět ]
          Autor: AV

http://www.rarewinchesters.com/articles/art...
          8-)

[ Zpět ]
          Autor: AV

Ne ne odstřelovací puška ráže .50 Stačí jednoranka Ale jsem zatím ve fázi přemýšlení. :-)

[ Zpět ]

To já zas přemýšlím o perkusním Kodiaku ráže .72

BTW to je zbraň kat. D, tedy volně prodejná od 18 let. Střílí to olověný koule o váze 35 gramů, a na 300m tím zkušený střelec trefí pivní tácek.

Vždycky, když jsem v Otrokovicích na střelnici, tak ho tam obdivuju:o)

[ Zpět ]

Jen upřesnění: zdaleka ne každá vzduchovka v Polsku je kvalitní:-/

K Tvému dotazu: nechá se vyměnit pístová pružina (zpravidla si ji necháš někde namotat). K některým modelům se vyrábí běžně. Víc ti poradí (a k běžnějším modelům snad dodají dokumentaci) vzduchovkáři. Například:
    http://forum.gunshop.cz/pruziny-vyroba-predaj...

Podobný tuning pístovek má své meze.
    1) technické: Pokud píst narazí na čelo válce dříve, než diabolka opustí hlaveň, dojde k pohybu zbraně a netrefíš tím vrata od stodoly. Proto mají výkonnější vzduchovky kratší hlaveň než méně výkonné (srov. např. Slavie 634 a 631).
    Je problém se střelivem, olovo se strhává v drážkách, pokud rychlost přesáhne rychlost zvuku, tak jsou běžné tvary diabolek nepřesné apod. (proto se na lov používají větší ráže, např. 5,5 nebo 6,35mm, které díky těžké střele naberou v laufu menší rychlost, ale diabolka je pak několikrát dražší...).

2) legislativní. Zatímco vzduchna do 16J je zbraň kat. D (volně prodejné od 18 let), tak silnější je zbraň kat. C, tedy na ZP a její nabytí musíš hlásit PČR. A pokud si ji vyrobíš sám, tak to znamená navíc prohnat zkušebnou. A střílet jen na střelnici. A to ne na každé, musí být schválena pro vzduchovky, což zdaleka ne každá má v dokumentaci. To jsou hlavní důvody, proč na pultech vzduchny >16J moc nejsou.

Také s tím souvisí to, že spousta Hatsanů a Norníků je původně určeno pro Německo, kde mají limit 7,5J, a zbraně jsou tímto způsobem vykastrovány. Takže výhodně koupíš a pak sháníš pružinu na 16J.

Další možností je větrovka s regulátorem, která jde nastavit na vyšší tlak, ale jednak je to drahé, druhak musíš shánět stlačený vzduch (nebo před lovem půl hodiny intenzivně pumpovat, což pevné ruce nepřidá).

Co jsem slyšel (osobní zkušenost nemám), tak Hatsanům se brzy unaví pružiny, a mají nevyrovnanou kvalitu. S634 je prý lepší kup. Ale ta má zas své mouchy, konkrétně krátkou šínu na optiku, a co se týče kvality, od přesunu výroby na Slovensko se povídá leccos...

[ Zpět ]

Ještě jedna věc... takový zraněný potkan, když někam zaleze, a tam chcípne, pak smrdí celé roky. Není od věci kočka. Kdybys měl zájem, tchyně na jaře určitě bude mít, a je to zadarmo a bez práce:-)

[ Zpět ]

Kočku nee,dva psi by ji asi sežrali, ale jen jeden z nich dokáže ty potvory s dlouhým ocasem odlovit, a zbytek potřebuju doklepat nějakou zbraní. Díky za odkazy, proberu se tím. Jo a zbroják si letos stejně chci udělat, tak by mě výběr vzduchovky tak neomezoval.Na ty Hatsany jsem zatím četl a slyšel(i v obchodech)víceméně chválu.Slavie nikdo moc nechválí. Ale uvidíme...Ještě mě napadlo koupit si nějakou vzduchovku v Bulharsku, jenom nevím jak by se na ni tvářili celníci na HU/ SRB hranicích (vjezd do EU). Jinak ceny tam byly velice příznivé.

[ Zpět ]

Poměrně levná a nenáročná záležitost je taky CO2, konkrétně QB-78.
    V Polsku jsou v prodeji varianty QB-79, a hlavně AR2079 se sportovní pažbou. Varianta ...79 je na velké 88g bombičky, a existuje redukce na české kyvety, nebo se to dá plnit z hasičáku (což dělají běžně paintballisti a airsofťáci).

COčko má jistá špecifiká, co se týče dosahování výkonu, ale zas je to levný, přesný a nemá to zpětný ráz.

Konkrétně QBčku stačí probrousit kanál na CO, podložit pružinu bicího mechanismu, a už jde výkon nahoru.

[ Zpět ]

Nechal jsem si před pár lety vyrobit na zakázku CO2 vzduchovku Drulov Rada. Nestála tehdy moc. 12" hlaveň, ráže 4.5, lišta na optiku, sundávací pažba, regulovatelný výkon. Je mi líto, že tu žádné potkany nemáme. :-)

[ Zpět ]
    Datum: 19.01.2011
    Autor: Suchoj

Měl bych tu jeden tip na drobné hlodvace ideální:-)
    http://forum.gunshop.cz/prodam-pcpa-pistoli-v...
    http://www.takticka-malorazka.cz/cz200falcon.html
    Trošku dražší, ale luxusní. Proč nedopřát potkanovi 25J v ráži 5,5 :-)

[ Zpět ]
    Datum: 16.02.2011

Páni 25J to už je na Africké safari. :-)

[ Zpět ]
      Datum: 18.02.2011
      Autor: Suchoj

Nebo na zmíněné prostřelení prstu :))

[ Zpět ]
        Datum: 18.02.2011
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

dnes
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

167 cyklistů (18 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016