reklama

Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

Český parlament by měl v příštím roce rozhodnout o dalším osudu cyklopřívěsů, které slouží k přepravě dětí. Podívejme se, v čem se vozí děti u našich evropských sousedů.

Datum: 29.12.2010
Autor: Redakce
  • Re: Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

         

    Hezké čtení. Tak uvidíme, co nakonec vyřeší naši zákonodárci.
    Mimochodem, ten tandem na fotce s připojeným vozíčkem má nezávislé šlapání předního a zadního jezdce, což může být zajímavé pro jízdu s někým, kdo má horší koordinaci pohybů.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2010
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

         

    Mezi tyčemi chybí ještě zmínka o českém patentu - tažné tyči pro dvojčata :o).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2011
    Autor: Kerbi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

           

      Víme, známe, máme, jezdíme. ;-) Chystám sem do budoucna recenzi. Včera namontovány háky na uchycení sejmutého předního kola, vše znovu seřízeno a dotaženo. Za lehokolem získávám pomalu jistotu. Nyní přichází fáze naučit s tím jezdit rovněž ženu samotnou, abychom se za singly mohli střídat. Nechce se mi při jízdě ve dvou spoléhat stále jen na tandem nebo na mě samého. Ještě mi zbývá uchytit držáky pro složenou tyč. Nová redukce na sedlovku tandemu již namontována - je velmi chytře udělána - s tou deformační vybranou drážkou a lehkým zdrsněním - děkuji!!!:-) Zdá se, že to drží tentokrát skutečně fest. Nicméně kobercové pásky jsem raději při montáži nepoužil. A následovat by měla testovací jízda v cizině za ztížených podmínek, pokud se vše zadaří (hlavně počasí), jak má, dám to sem.;-) Jinak nejspolehlivěji překvapivě funguje extrameisterstueck držák za lehokolo.;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2011
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

             

        Ty máš na přední kola spešl háky?
        Mě stačí dva klipsnové řemínky, které jsem našel doma ve sklepě. -)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přeprava dětí na kole – sedačky, vozíky nebo nákladní kola?

               

          Jo, dostal jsem od výrobce a majitele firmy dva háky na zavěšení předních kol. Každý z nich jsem přidělal k jedné tyči na bok úchytu na tyči pro zapojení držáku na hlavovém složení dětského kola. Nafotím do recenze.;-) Dole použiji jen k přitažení kola k tyči páseček s "krokodýlovou" klipsničkou.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2011
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

124 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023