reklama

Bunda do deště

Máte někdo tuto bundu? http://sport.popina.cz/humi-lb-marlin-phx-p... Nevypadá zle a na kolo do deště by to nemusela být špatná volba. Dělají ze stejného materiálu i kalhoty, takže takový civilně vyhlížející komplet ne jen na kolo. Pak se mi líbí bunda a kalhoty Tilak Storm, ale u té bundy mě odrazují boční kapsy, vypadá to že sou stejně blbě vysoko jako u Tilaku Atack, máte s tou Stormkou někdo zkušenost?

[ Zpět ]
Datum: 12.12.2010
Autor: Juras
  • Re: Bunda do deště

         

    Za ty prachy už bych radši GORE-TEX.
    Bundu mám za 4500 a kalhoty za 2600 cca.
    Oboje GTX Paclite.Bunda je od Lafumy a kalhoty od Tilak.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.12.2010
    Autor: milann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bunda do deště

           

      Jaký prachy? Chce ji od Ježucha - zadara ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.12.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bunda do deště

             

        Tak to nehrozí, to tak fusekle a kýbl uhlí. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.12.2010
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda do deště

               

          Uhlí dává Mikuláš.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.12.2010
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda do deště

                 

            On vagon uhlí už bude i na Mikuláše hodně, takže musí nastoupit vyšší moc

            [ Zpět ]
            Datum: 12.12.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda do deště

                 

            Aby sme si příští rok nepsali Ježíškovi třeba jen o to uhlí. :-) Ale rači ne, nebo nám podkopou Radhošť. Ale možná by z toho měl Ježíšek radost, teda kdyby se pohanský Bůh Radegast propadl v hlubinu. :-) To sou myšlenkové pochody, rači půjdu po noční spát. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.12.2010
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bunda do deště

           

      Ten Paclite prý moc nevydrží, jak s ním si spokojený? Kdybych šel do GTX tak asi do toho silnějšího, z kterého je právě Tilak Storm. Z toho Sympatexu můžu mít bundu i kalhoty za 5 000 Kč. Takže když to na kole zničím, nebude to taková pálka jako u Tilaku Storm cca 10 000 Kč bunda a kalhoty.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.12.2010
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bunda do deště

             

        Paclite je v pohodě. Já a bývalá přítelkyně tenhle materiál používáme. Hlavně v outdooru, ale i v běžném životě. Já mám teda jen dvoje kalhoty. Vše v pohodě. Používám je občas i na kole, takže nějaké mechanické namáhání tam je (o sedlo). Kamila má Paclite gatě i bundu. Bundu má už asi 4 roky a používá ji dost často (kolo, běžky,...). A vždy na ní má batoh (bez batohu nevyleze z domu). A funguje.

        Paclite bych se nebal. Třívrstvý GTX mi přijde na kolo zbytečný. To je přeci jen materiál pro extrémní využití a na kole bys ho nevyužil.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.12.2010
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Bunda do deště

               

          No já právě hledám něco univerzálního, na kolo, do hor a třeba jen na chození do práce když je hnusně. Musí to být jednobarevné, nejlépe černé, prostě takový civilnější vzhled. Tu bundu s kalhotama od Humi i od Tilaku dělají v čistě černé, což se hodí třeba i na funus, samozřejmě bez kalhot, myslím tím membránových kalhot :-) Nepotřebuju žádné výstražné barvy a kombinace, za snížené viditelnosti nosím na nohavicích a rukávech samosvinovací reflexní pásky a na kšiltu bundy nebo čepice světýlko. Šoféři mě za to chválí, jde mě hezky vidět na dálku a ještě si vidím pod nohy. Jinak na tříkolce svítím i ve dne pokud zrovna nesvítí sluníčko a v noci je to jedoucí cirkus. :-) A ještě k té tříkolce, vím že v membránovém oblečení nebudu jezdit často, ale přes to potřebuju něco odolnějšího. Mám kalhoty a bundu z toho silnějšího Pertexu, no a i když ležím, zadek kalhot a záda bundy jsou po nějakých 10 000km najetých v těchto hadrech zežmolkovatělé a nebude dlouho trvat než se udělá díra. Proto mám z toho Paclite strach, pravda, bundy mají vyztužené ramena kvůli batohu ale na tříkolce potřebuju pevný a odolný matroš na zádech, u kalhot zadek. No a to nikdo nebude dělat kvůli prodyšnosti, takže buď bundu s kalhotama ušité celé z odolného materiálu a nebo levnější varianta od Humi za polovic ceny, ale z vědomím že za dva nebo tři roky budu muset koupit nové. Tak nevím. :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 13.12.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda do deště

                 

            Tak jestli jsi smířený s tím, že ta bunda od Humi ti vydrží dva nebo tři roky, tak to bych se Paclite nebál. Dle mého to vydrží taky. Jen je škoda, že je u nás tak drahý. Paclite hadry se za hranicema dají koupit za poloviční cenu (přítulkyni jsem kupoval Paclite v UK bundu za 70liber a u nás stála 6,5tis.).

            Je těžké porovnávat materiály tak "podobné". Já za sebe mužu napsat, že bych se Paclite nebál. Přeci jen to nebudeš používat pořád. Neprší furt. A jak jsem psal. Když má Kamila tuhle bundu na sobě, vždy má batoh. A plný. Takže i tam je nějaké mechanické namáhání. A bunda je OK.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.12.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bunda do deště

                   

              Právě, u nás bych sehnal černou bundu a kalhoty z Paclite kolem osmičky a to se mi zdá dost. Asi půjdu do Sympatexu Humi a když to někde zničím, nebude mě to tolik štvát, koupím druhou-é. Ještě sem se díval na Skotskou značku Endura, šijou z E-Ventu za přijatelnou cenu. Třeba Vaude z E-Ventu stojí minimálně dvakrát tolik. Jak je Endura oblíbená na ostrovech?

              [ Zpět ]
              Datum: 13.12.2010
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bunda do deště

                     

                Nevím, jak je oblíbená, ale já ji neznám:-))) Na ostrovech je oblíbená firma Berghous. Je to takova outdoor-tesco značka. Šijí z GTX (ale i z jiného materiálu) bundy pro obyčejné lidi. Žádne "vyfikundace" a "udělátka" do extrémních podmínek, ale klasické bundy. Chodí tam v nich kde kdo a lidé si je kupují jako u nás šusťákovku. Jen nevím, zda se už něco vozí do ČR. Tenkrát jsem sem pár hadrů chtěl přitáhnout, ale nějak zůstalo jen u plánů. A ani nevím, jak vylezli z cenou, protože v UK se dost zdražovalo.

                [ Zpět ]
                Datum: 13.12.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bunda do deště

                       

                  Endura dělá věci výhradně na kolo, ale třeba ta bunda nevypadá zle a dá se k ní dokoupit kapuce http://www.bikestock.cz/panske/endura-venturi... . Dělají k tomu i kalhoty. Ale už to nevypadá tak civilně jednoduše jako Tilak Storm. Navíc pořád nevím jak jsou vysoko boční kapsy, rád nosím ruce v kapsách a byl bych nerad kdyby byly kapsy jako u Tilaku Atack skoro na prsou. Asi do Tilaku napíšu, i ta jejich velikostní tabulka jen podle výšky člověka se mi zdá nějaká divná. :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 13.12.2010
                  Autor: Juras
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bunda do deště

                         

                    Já bych ti teda doporučil to zkoušet na tělo a nekupovat bez zkoušení. Zrovna třeba Tilak a i mé oblíbené DA mají ty velikosti podivné. Je to hlavně dané střihem. Někdy to sedí, někdy ne...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.12.2010
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Bunda do deště

                           

                      Asi zajdu do nějakého krámu a odzkouším, případně i koupím pokud nebude cena proti té internetové přemrštěná. Rád podpořím kamenný obchod, nesmí ale být cena o 40% vyšší jak u nás bývá zvykem. :-( Je zajímavé když se člověk zmíní o internetu, jak jdou obchodníci v kamenáči rychle s cenou dolu. :-) Takže ty marže nebudou až tak špatné. Chápu že kamenáč je nákladnější, hlavně pokud to obchodník nemá ve svém domě, ale bral bych tak 10-15%, ne více.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.12.2010
                      Autor: Juras
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bunda do deště

             

        Můj kámoš trekař (sedmkrát coural z Tibetu do Indie) se jednou zmínil, že GTX je proti jiným těžkej. Ale taky bágl prej je rok od roku těžší. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.12.2010
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda do deště

               

          Tak do Tibetu se opravdu nechystám, i když bych moc rád. Hmotnost neřeším, hlavní je mechanická odolnost a nepromokavost s přijatelným dejcháním. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.12.2010
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda do deště

               

          Já mám bundu od DirectAlpine. Třivrstvý laminát Dermizax ZR. A oproti GTX je příjemnější, měkčí (ohebnější). A váhu nevím. Mě přijde taky lehčí, ale dle katalogu je to podobné (DirectAlpine Devil Alpine - 620g, Tilak Raptro 650g). Určitě je GTX takovej "tvrdej".

          [ Zpět ]
          Datum: 13.12.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda do deště

                 

            Raptor i Storm je ze stejného matrošu, že je tvrdší to bude tou větší odolností a hmotnost neřeším.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.12.2010
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda do deště

               

          To byl ten skleróza, co tam furt něco zapomínal? Kolegyně mi ňákým takovým (tuším z Jablonce n.N.) povídala, takže to bude pravda.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.12.2010
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda do deště

                 

            Nebyl to on, ale vždycky zapomněl, že už tam byl, tak tam letěl znova. Kdybych mu to nerozmluvil, snad tam lítá dodnes.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.12.2010
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024