reklama
Země: Francie Francie

Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

Zdravím všechny. Protože vím, že někteří zde mají celkem slušně projeté Alpy, rád bych se zeptal, zda někdo nedal přejezd Chamonix -> Zermatt a nenapsal by k tomu nějaký postřeh nebo zajímavou informaci. Pokud by byl k dispozici GPS záznam, bylo by to super. Předem dík.

[ Zpět ]
Datum: 23.11.2010
Autor: barakuda
  • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

         

    Z údolí Rhony do Chamonix jsme jednou jeli nikoliv přes rušný průsmyk Forclaz, ale z Martigny silničkou podél úzkorozchodné železnice přes Salvan, le Trétien, dále následovala lesní cesta se serpentinami ve svahu nad tratí do Finhaut, kde byla už normální silnice. Jeli jsme s bagáží, kousek jsme tlačili po lesní cestě kvůli prudšímu stoupání. Jinak v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2010
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

           

      Dík za reakci. Zapomněl jsem upřesnit, že by se jednalo o přejezd hor, takže bez brašen, pouze s malým batohem.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2010
      Autor: barakuda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

             

        Ja myslel, ze uz mazes lyze a Ty zatim myslis na kolo :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2010
        Autor: m
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

               

          No to mažu, to je jasný, čekám na sníh jak na smilování boží.:-)
          Ale díky neprozřetelému googlování jsem narazil na nějaké info o téhle akci a dost mě to nadchlo.:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2010
          Autor: barakuda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

         

    Drobátko jsem se tam motal po jiné ose, ale jestli se nepletu můžeš mít po cestě Port de Soleil - pohodové sedlo, po šotolinkách.
    Pak ovšem i Col Susanfe a to si holt rozmysli o)))

    Tady je itinerář neznámého původu a bez záruky:
    http://www.ridethealps.com/holidays/chamonix-to...

    Musím se na to podívat do map.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2010
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

           

      Jo nejjednodušší je dát do googlu Chamonix Zermatt mountainbike je tam toho pořádný kýblíček. Ale bez pořádný mapy se v tom neorientuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2010
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

           

      Dík. Na tyhle stránky už jsem koukal. Itinerářů jsem našel celkem dost, jsou si většinou podobné.
      Myslel jsem hlavně, jestli to někdo nejel, abych se mohl zeptat, jak moc je to frekventovaná trasa a jestli je tedy nutnost předem zarezervovat ubytko, čemu se případně vyhnout atd.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2010
      Autor: barakuda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

             

        Rezervovat si ubytování je nesmysl. Ubytuješ se vždy kam večer přijedeš. Jestli se dobře pamatuji bydleli jsme jednu noc v Martigny a jednu v Chambery.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2010
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

               

          Taky jsem si myslel, že to nemá smysl moc řešit. Stačí odpoledne zaběhnout do nějakého infocentra.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2010
          Autor: barakuda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

                 

            Proč odpoledne a proč do infocentra? o))))

            Spát chci až večer a v penzion ne odpoledne a v ifocentru.
            Prostě kam večer přijedeš, zaklepeš slušně se voptáš a místní vidlák Tě nechá přespat, protože na to čeká.
            Až přijede von k nám do vidlákova, tak ho zase ubytujeme (a vodřem) my. Takovej je koloběh v přírodě.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.11.2010
            Autor: mirekbik
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

                   

              Nevím jestli jsem to pochopil dobře s tím zaklepáním. Ale zřejmě si myslel zaklepat a požádat o spaní někde ve stodole.
              To bych to bral jako zajímavé zpestření, ale nepojedu sám... Taky chci vést minimum věci, takže asi bez spacáku. Ale to je ještě otevřený.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.11.2010
              Autor: barakuda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike přejezd Chamonix -> Zermatt

         

    V této oblasti jsem byl pouze na silničním kole, ale zkus se podívat na tyto odkazy:
    http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/1132/grand...
    http://www.tdmf.ch/en/main/index.php?rubID=tdmf...
    http://www.valais.ch/en/hbFinder/bFinder.cfm

    U toho posledního odkazu je i široká databáze ubytování. Toho je spousta ve vesnicích na kopcích , ale dole v údolí Rhony velmi málo, tak pozor na to.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2010
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024