reklama

pláště maxxis aschvalbe

Jaké máte skušenosti s pláštěma maxxis a schvalbe. DÍK

[ Zpět ]
Datum: 14.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub)
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Takhle obecně můžu říct jen to, že Schwalbe má k dispozici podrobnej popis plášťů včetně hmotnosti a druhu ochrany proti proražení i jiné zajímavosti. U Maxxise jsem nic takového nenašel.
    viz. www.schwalbe.com či www.imexpo.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Maxxise mám na horáku (vepředu i vzadu) a taky vzadu na krossu, jsem s nimi plně spokojen, hlavně ten krossový mě doslova fascinuje - má najeto něco přes 4,5 tis. km (tedy většinou po asfaltu, dlažbě a pevných polních cestách, žádné hrubé terény) a je jako nový, úbytek směsi vpodstatě žádný. Ty horské (hlavně na zadku) přece jen mizí rychleji. Jestli si v noci vzpomenu, anžto mám teď otevřenou láhev červenýho, tak zajdu do garáže a zítra Ti napíšu konkrétní typy.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pláště maxxis aschvalbe

           

      Overdrive (ten krosovej)? Není nejlehčí, ale asi nebude důvod s ním lepit duše. Spíš na tu silnici. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pláště maxxis aschvalbe

           

      Je to tak - vzadu na krossu Maxxis Overdrive Maxxprotect, rozměr 40 - 622, stál mě 290,-, Na MTB vzadu Maxxis Dy - No - Mite, vepředu Maxxis Ignitor, cena 390,-. Ojíždím jen ten zadek na MTB, teď na podzim chci zkusit něco jiného (snad i levnějšího?).

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Na krosu mam Schwalbe Hurricane, na MTB si je dám taky, ale zas trochu jiný. Na sjezd v mokrý trávě to asi nebude (stejně nemam hydry, tak co) ale jinak jsem spokojen na silnici i mimo ni. Podobnej typ Maxxis Wormdrive jsem lepil furt. Ale někdo si je zas chválí. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pláště maxxis aschvalbe

           

      Tak ne, na MTB bude prý lepší Black Jack.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Lehokola Azub se standardně dodávají s plášti Schwalbe Marathon, hlavně protože ty se vyrábějí v obou velikostech 20" a 26". Jsou velmi dobré, jednou jsem při průjezdu stavbou dostal do zadního kola centimetr dlouhý ostrý odstřižek plechu a způsobil tak pomalý defekt, že po zjištění, že je kolo měkké, jsem dojel ještě kilometr k řece abych mohl hledat díru ve vodě. Na asfaltu drží Marathony perfektně i při tlaku 7 barů a tedy malinkém valivém odporu., což se o mnoha pláštích říct nedá. Do terénu nejsou to pravé, protože mají jen mělký vzorek (tak na treka) a kulatý profil, takže ustřelují z každého kamenu a v mokru se nechytají vůbec.
    Proto jsem hledal náhradu a objevil Schvalbe Hurricane (jen dozadu, 20" snad ani neexistuje, a i kdyby, u nás se nesežene). Jeho limit je jen 70psi oproti 100psi u Marathonu, ale pracuje dobře i přetlakovaný. Uprostřed je vzorek velmi jemný a tichý, na bocích jsou zuby. Na silnici nehučí a má malý valivý odpor, jen do zatáček nedrží tak jako Marathon (pochopitelně). V suchém terénu je dost dobrý, v mokrém se nevyrovná něčemu opravdu zubatému, ale může to stačit. Nedoporučuju ho těm, kdo se vyžívají právě v terénní jízdě natolik, že využijí schopnosti horského kola nadoraz, ale rozhodně ho doporučuju těm, co chtějí na cestách projet jakoukoliv cestu bez ohledu na povrch a s minimálními ztrátami energie na dobrém povrchu.
    Pokud mám soudit značku Schwalbe podle plášťů co zatím znám, tak takhle: poměrně drahé, ale za svoje peníze opravdu dostanu dobrou hodnotu.
    Maxxis znám jen v rampové verzi 20" M-thread, co máme na předních kolech tříkolky. Suprová adheze, po 1000km minimální ojetí, přestože je namáhán na smyk, vysoký tlak - malý odpor. Defekt zatím nebyl, ale podle tloušťky a materiálu toho pláště bych si tipnul, že se Schwalbe se v odolnosti měřit nemůže. S plášti na horák od Maxxise zkušenosti nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Od Schwalbeho používám mimo silnici kevlarový pláště, nejsou vůbec špatný, ale daj se taky prorazit (dealer mi tvrdil opak).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mike ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pláště maxxis aschvalbe

           

      Kevlarový? Jsou buďto s kevlarovou patkou pro odlehčení nebo mají kevlarovou vrstvu proti proražení. Jestli si to ten dealer nepoplet. U těch s kevlarovou patkou se naopak kevlarová vrstva proti proražení nepoužívá, je těžká.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pláště maxxis aschvalbe

             

        Na 100% to nevím, ale jsem si skoro jistý, že například právě Schwalbe Marathon má kevlarovou ochranu vždy a dělá se s drátovou nebo kevlarovou patkou.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pláště maxxis aschvalbe

               

          Nemůžu takový najít: http://www.schwalbe.com/index.pl?bereich...
          S kevlarovou patkou pak jsou Marathon Racer, ale ty mají jinou ochranu, lehčí. Ale třeba je dělali nebo špatně hledám. Hlavní je, že si člověk může a musí přesně zjistit, co vlastně kupuje. A to jsem zatím u jinejch značek nenašel. I ty druhy ochrany maj pěkně popsaný: http://www.schwalbe.com/index.pl?modus=lang&...

          (Oprava pro Torpédo: Všude, kde jsem napsal ochrana proti proražení, měl jsem na mysli obecně ochranu proti defektu. Proti čemu konkrétně to je, to nevím.)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: pláště maxxis aschvalbe

                 

            Tak máš asi pravdu, ten chlápek v Bikezone se pletl (stejně nakonec nesplašili žádněj, pořád jen slibovali, a že sem si počkal, do Bikezone v Kr. Poli nechodit). Prošel jsem Marathony všech typů na schwalbetires.com a nic takovýho jak tvrdil tam není, všechny mají ikonku "wired", tedy drátový patky.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pláště maxxis aschvalbe

         

    Na silničním kole jsem před několika léty používal Schwalbe Stelvio Light, velmi lehké a rychlé pláště. Používaly se hodně na časovky a kritéria. Byly však náchylné na proražení jakoukoliv drobností. Takže jsem usoudil, že jsou vhodné tak pro použití při závodech, kde máš možnost vyměnit kolo v depu nebo z mechanického vozu. Pro turistu nebo kondičního jezdce jsou nepraktické. S bajkovými Schwalbe zkušenosti nemám.
    Co se týký bajkových plášťů Maxxis, tak mám opět rozporuplné pocity. Je to dáno směsí dezénu, myslím že tato firma dělá tři druhy tvrdosti. Koupil jsem Mobster s měkkou směsí, dal jsem ho na zadní kolo a ojel jsem ho do hladka asi na 300 km, doslova mizel před očima. Jezdím po všech možných površích. Také mě nenadchly modely Mofo XC, ani zadní, ani přední mnoho neukázaly. Figury jsou menší i nižší, tak i přes použití tvrdší směsi dlouho nevydržely. Také jsem měl pocit, že málo tlumily. Jedině model Swampting, který jsem obul na jaře na předek má slušnou výdrž, vzorek klasický motokros, takže odvádí i dobrý výkon v terénu. Samozřejmě, na ojetí plášťů se podílí sposta faktorů a je třeba je brát v potaz. Mezitím jsem zkoušel i Hutchinson Mosquite, Michelin Wildgriper a nemohu se zbavit dojmu, že pořádné držáky se prostě přestaly vyrábět. Takový Hutchinson On The Rock 2, 1 Kevlar nebo Hutchinson Koyote to byly nezmary. Perfektně seděly v těžkém a rozbitém terénu, nevydily jim kořeny, ostré kameny, držely v bahně na šotolině. nejezdil jsem s nimi tisíce km, ať už na zadním nebo předním kole, nedaly se prorazit, figury se nedrolily. Jsou to strarší modely, pamětníci si na ně jistě vzpomenou, je velká škoda, že se nevyrábějí. Jejich dnešní alternativy jsou skoro dvakrát dražší.Měly sice vyšší hmotnost, ale kdo nezávodí, tak vteřiny nepočítá.
    Takže si sice s výběrem plášťů dám práci, ale nekupuji předražené výrobky.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pláště maxxis aschvalbe

           

      Nevím jestli to sem patří ale zajímaly by mě názory a zkušenosti i s ostatními plášti. Mám na kole Ritchey Innovader. Jsou rychlé, ale v terénu nic moc. Na čem jezdíte vy??

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Paja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024