reklama

Jak vybrat první dětské kolo?

Vyrostlo vaše dítě ze všech možných odstrkovadel, vozítek a tříkolek? Je načase vybrat mu vhodné první jízdní kolo. A co by mohlo být lepším dárkem pod vánočním stromečkem, než je právě nové, nablýskané kolo.

Datum: 15.11.2010
Autor: Redakce
  • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

         

    "Standardně se dětská kola vyrábějí ve čtyřech velikostech rámů (12, 16, 20 a 24 palců)."
    Když mám velikost rámu 20" (a i to je mi velké, protože ze sedla nohama na zem nedosáhnu), tak vlastně jezdím na standardním dětském kole, a ještě je nade mnou jedna dětská velikost:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

         

    Tož, pokud mi děcko vyroste z odrážedla na 12´ kolech, tak mu myslím nebudu kupovat kolo 12´.;-) Dále pak si myslím, že pokud umí děcko udržet balanc na odrážedle ( a od toho odrážedla jsou, aby se děcko naučilo držet balanc a bezproblémově přešlo na kolo a vyhnul jsem se tak jako rodič balančním kolečkům), tak mi kolo s balančními kolečky akoráte děcko srazí zpět a má snaha s odrážedlem tak nějak vyzní naprázdno. Tak jsem zvědav, co naše děcka. Odrážedla na 12,5 ´kolech jsou jim již naprosto malá, tak zkusím přehodit sedlovky za delší, protože stávající je prostě již ve třech letech krátká klukovi tak o 1 cm a holce tak o 6 cm. (a to píší, že by na tom měly děti jezdit až od tří let :-() - to kdybych dodržel, tak to mohu vyhodit jen, co to koupím). Po této zkušeno sti jsem jim koupil kola na 16´kolech a jednu velikost 14´ jsem tedy přeskočil. Jsem zvědav, jak to dopadne - hlavně, jestli to ušlápnou.;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

           

      Není pravda že by boční kolečka to dítě vracela zpět.
      Naše Andrea začínala na odrážedle. Poměrně rychle se na něm naučila držet balanc. Přišlo tedy na řadu kolo. 16" na ní bylo moc velké (naučila se jezdit ve 3 letech), to prostě nepřicházelo v úvahu, takže jsme vzali 12". Samozřejmě jsem okamžitě sundal kolečka. Jenže se to ukázalo jako krok zpátky. Balanc na tom držela, to ano, ale nedokázala k tomu přidat to šlapání. A zase když si dávala pozor na to šlapání, entlovala na tom celej chodník až skončila na zemi. Prostě byla moc malá na to, aby skloubila tyto dvě činnosti dohromady. Tak jsem vrátil kolečka a jezdili jsme dokola u nás ve dvoře. Asi po dvou měsících jí to v tom vlašáčku přeskočilo na správnou kolej :-) a začala držet balanc a šlapat dohromady. Tak šly kolečka dolu a jezdila sama. Teď má velké přání, aby to její kolečko, které je jí malé, nějak vyrostlo :-)
      Čímž chci říct, že jsme se bez 12" a bez koleček neobešli, ač jsem doufal, že to půjde bez nich.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.11.2010
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

           

      "pokud mi děcko vyroste z odrážedla na 12´ kolech, tak mu myslím nebudu kupovat kolo 12´"

      Promiň, ale to je fakt dobrá pitomost :-))), která se může týkat několika případů výjimečně rostlých dětí, ale většinově to tak určitě nebude.
      Jednak jsou obecně kola dvanáctky větší (hlavně delší, ale i vyšší), než většina odrážedel. Takže ten velikostní postup tam bude. Samozřejmě záleží na tom, v kolika letech dítě přesedá.
      A pak - jak píše Zakarr - nejde o to, aby si dítě zvykalo na větší velikost, ale na odlišný druh pohonu. Což mu půjde lépe, pokud nebude současně ještě řešit neúměrně velké kolo.

      Jasně, to, co píšeš, může platit pro některé děti, které v tom věku skokově vyrostly (možná, že pro tvé, nevím). Ale pošklebovat se tady článku, že je v něm napsáno to, co většinově platí, to mi připadá hloupé. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2010
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

             

        Nepošklebuji se, ale moje děcka jsou fakt dost odrostlá. (kupujeme i hadry na čtyřleté děti). Ta plastová odrážedla jsme také rovnou vynechali, protože to jim bylo malé už ve dvou letech - šli jsme rovnou do kovových pro tříleté děti a zcela bez problémů - po 3/4 roce ježdění na nich jsou jim oběma naprosto malá. Uvidíme...třeba mě to donutí ještě koupit nějaké to 12´ kolo. Ale myslím, že v nejhorším případě koupím spíš z nouze na chvíli balanční kolečka na ta 16´ kola. Ale odrážedla také píší od tří let (tedy u toho našeho), jak jsem psal výše. Měl-li bych se tím ovšem řídit, tak jsem ji je kupoval ted´, kdy by jim byla již katastrofálně malá. Pro ilustraci přikládám foto našich dětí ve 2 a 1/4 roku na zapůjčeném 16´ kole z letošního jara. Ted´ je jim téměř tři roky a na jaře jim bude 3,25 roku papírově. Myslím, že vzrůstem budou ale na 4,25 roku.;-) Kolo 12´ by jim bylo na jaře příštího roku určitě malé.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

             

        Jetště doplním, že i oficielní informace na tomto webu si místy trochu protiřečí - zde kupříkladu tabulka uvádějící, že kolo 12´je pro děti 2- 3 roky a kolo 16´je pro děti 3 - 6 let. Jiné prameny zase uvádějí něco jiného.

        http://www.nakole.cz/clanky/737-detska-kola...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat první dětské kolo?

             

        Naše děti - dnes necelé tři roky:
        kluk = cca. 98 cm
        Holka = cca. 108 cm

        Spíš se obávám, aby jim na jaře nebyla i ta 16´ malá ;-) podle této tabulky

        http://www.detska-kola.net/tabulka-velikosti

        [ Zpět ]
        Datum: 16.11.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024