reklama

GPS-Na kole

Ahoj mám dotaz vzhledem k tomu,že mě byl nabídnut mapový přístroj od jednoho para) kolegy jaký je váš názor na GPS na kole abych se přiznal tak jsem to na kole zahlédl zatím jedenkrát...vlastníte něgdo?...vaše názory a připomínky sem.

[ Zpět ]
Datum: 12.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
  • Re: GPS-Na kole

         

    V cizině dobrý,když se potřebuješ vrátít na stejný místo.Ale na normální cykloturistiku po doma zlatá mapa.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS-Na kole

           

      Jo dík ..je teda fakt,že ty mapy do těch přístrojú nejsou asi tak vyspělé a podrobné jako cyklo mapy.Ještě o tom popřemýšlím

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS-Na kole

         

    Po dlouhem vahani jsem poridil a jsem nadsen: jizdy v okoli mam v prehlednem deniku v PC se zakresem do map i s vyskovym profilem; vylety do neznama naklikam na mape na PC a nahrnu do GPS a dale o navigaci nemusim premyslet, ta presnost se vynikajici - spatne odboceni je nejdele po 30m podchyceno, navic znam predem vzdalenost, coz si vyzaduje mamina nez se se mnou nekam pusti; lesy v okoli Mach. jezera a vojenske ujezdy jsem jezdil po predvymyslenych pesinach bez mapy s naprostou spolehlivosti pri navigaci. Sleduj www.navigacegps.cz; www.pandora.idnes.cz heslo: gps; tam uz najdes dalsi odkazy. Pro cyklo doporucuji mapovy GPS - i kdyz ta cena boli. Pozor ceny mapovych SW jsou znacne, pristrojem to nekonci, neco je sice free, ale stejne te to donuti dokupovat. Tak vse predem nejdriv sestuduj a pak teprve delej rozhodnuti. Pozor nektere mapove GPS jsou v USA / EUROPA verzi a koupe USA ztezuje uziti EU map. Dlouho jsem se rozkoukaval az jsem koupil soucasny hit Garmin 60CS a myslim si, ze jsem poridil dobre (www.garmin.com). Plati ale cisi vyrok, ze to je hracka pro dospele, v 99% bychom se bez ni obesli a ve zbylem 1% bychom si poradili jinak. Ale ma to sve kouzlo. Podobne stejne bychom se ale obesli i bez cyklocomputeru.....Krome Garmina jeste pusobi na trhu Magellan, je levnejsi ale ma horsi mapovou podporu a co to sleduji, tak v outdooru se mi zda, ze tak nejak postava na miste i kdyz drive pry byval v citlivosti lepsi nez Garmin. Citlivost u Garminu je typ od typu take rozdilna.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (gibo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS-Na kole

           

      Plně tyto zkušenosti potvrzuju, ještě pořád jsem touto hračkou nadšen i když zlé jazyky kamarádů tvrdí, že se teď méně kochám krajinou a více čučím do krabičky. Nemaje ovšem orientační smysl, je pro mě úžasné už to vědět přesně kterým směrem a jak daleko co je...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS-Na kole

             

        I ja mohu jen potvrdit tyto zkusenosti. Podstatne je ovsem nebyt pri zdi a nesetrit. Garmin Map 60C + mapovy soubor TOPO 50 export je ta spravna kombinace, cenove to je ovsem nekde kolem 25 tis Kc. Ale je to nenahraditelne. Ten mapovy soubor pracuje i s americkou verzi, takze se da trochu usetrit.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: GPS-Na kole

               

          Bydlim v Singapuru a casto vyjizdim do Malajska (je to jen pres most). Bez GPS se clovek v plantazich snadno ztrati a tak jsem si poridil MAGELLAN Meridian. Je to bajecna hracka bez ktere bych si ovsem dnes uz tady jezdit netroufnul. Singapuriansti kolari rikaji ,,bez GPS te sezere tygr''.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamil ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS-Na kole

           

      No já si myslím, že vyhoví i nemapová GPS. Třeba Geko 201 by mi úplně stačil. Přes počítač tam člověk zadá body. V terénu mi šipka na displeji ukazuje směr k následujícímu bodu a jeho vzdálenost i rychlost s jakou se k němu blížim. Až toho bodu dosáhnu, tak se šipka zaměří na další bod a jede se dál. Mapové přístroje mi nestojej za ty peníze, k běžné turistické navigaci mapu vůbec nepotřebuju, nehledě na to, že mapy svou podrobností mnohdy za moc nestojí. Mapové přístroje taky mívaj větší spotřebu.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS-Na kole

         

    Osobně kole používám PDA Palm T3 s připojenou GPS. V PDA mám nahrané mapy a skrze GPS zjišťuji polohu.Na kole mám obojí umístěno v mapníku,takže můžu stále sledovat kde se nacházíme.Nejednou mě to zachránilo při bloudění po ČR.Vydží mi to asi 15 hod. čistého času.K nabíjení T3 a GPS použivám upravenou nabíječku na 4 AA baterie.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Stimpy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS-Na kole

           

      A mate nekdo zkusenosti z Garmin Questem ? Ten pracuje i v aute z hlasovou navigaci a da se dat i do ruky. Vypada drahej,ale je s bohatou vybavou, navic malej a se stejnym displejem jako "60" ?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Venca)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024