reklama

Píchání v koleni

Zdravím Vás cyklisti!
Letos jsem začala pořádně jezdit. Poprvé jsem tuto sezonu vyrazila na několikadenní výlet. Bohužel mě začalo píchat v koleni (z vnějšího boku). Na kole to je dost nepříjemné a při chůzi pak ještě horší.
Bavila jsem se o mém problému s jedním cyklistou a ten mi poradil nášlapné pedály.
Jaký je Váš názor? Pomůžou nášlapné pedály od vzniku bolestí a píchání v koleni? Máte jiný recept?
Díky moc za rady

[ Zpět ]
Datum: 12.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
  • Re: Píchání v koleni

         

    ja mam naslapay a moje normalne (pri chuzi, sezeni) bolave koleno me pri jizde neboli. ale jestli to je kvuli naslapum ... ? co rikal doktor?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      Byla jsem jen u praktickýho, který mě zatím k ortopedovi neposlal. Prý to mám jen namožený. 14 dní mám nosit jednoduchou ortézu a když si koleno za tu dobu neodpočine, tak to budem řešit :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Píchání v koleni

             

        To je přesně ono... doktor pořádně neví, co Ti je, tak předepíše nějaké mazadlo nebo ortézku a čeká... Měl by Tě poslat na ultrazvuk, aby Ti udělali snímek, pak by stanovil diagnózu hned. Nechci některým lékařům křivdit... ale zdá se mi, že někteří pacienta schválně natahují, aby na něm měli víc výkonů.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Píchání v koleni

               

          Jsem přesvědčen, že pouhou výměnou pedálů za nášlapy se to nevyřeší, to chce doktora.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Píchání v koleni

             

        Evo jestli si to nenatáhla nejdnou moc. Někdy se mi stane, když si po pauze naložím moc na co jsem byl zvyklej píchaj mi také kolena.
        nášlapy-pedály ti nepomůžou.
        To chce pravidelné ježdění a pomalu přidávat. A POSLOUCHAT tělo

        [ Zpět ]
        Datum: 14.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ROB ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    Doktora kdyžtak najdu jinýho.
    Koleno dám nejpozději přes zimu dokupy.
    Otázka zní, jesti si mám ty pedály pořídit, aby se sitace neopakovala...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      V některým ze starších ročníků Vela se silničář Lom svěřuje, že mu právě nášlapy působily bolesti kolen. A zkusila jsi klipsny? Je to ale asi silně individuální. Jako většina zde, radím ortopedický vyšetření.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      Ahoj, mám ruplé vnitřní vazy, takže ty naštěstí bolet nemohou, když tam nejsou. Ty vnější občas bolí, ať jsem jezdila s klipsnami nebo s nášlapy. Řekla bych, že v typu pedálu to není. Z vlastní zkušenosti (problémy s vazy mám už 22 let) mohu říct, že doktorem léčený i doktorem neléčený namožený vaz bolí stejně dlouho. Jde o to, nechat to koleno v relativním klidu (proto ti doktor taky většinou dá ortézu, která koleno částečně znehybní). A pro příště - osvědčilo se mi hlídat, aby kolena při ježdění moc neprostydla. (Někdy stačí, když máš pocit, že vazy chladnou, zastavit a promasírovat je, zahřát. V zimě lze řešit např. neoprénovými návleky, ale stačí se pořádně obléct.) Jakmile je jim citelně zima, mají vazy i úpony tendenci rychleji se natáhnout, bolet. A co se výměny doktora týče, zkus nějakého sporťáka. Nejlepší ortpéd pro na kole zrychtované koleno je ortopéd - cyklista. (Opět z vlastní zkušenosti - ortopéd - nesportovec mi při problémech s kolenem kdysi řekl, že musím okamžitě kola a lyží nechat, jinak že budu v 35 na vozíku. Ortopéd - sportovec se snažil najít takové řešení, při kterém bych dál mohla dělat, co mě baví. Je mi 44, jezdím kolem 7500 km ročně a na lyžích vesele taky dál. A jde to.) Držím palce, ať tě koleno přestane co nejdříve bolet, přeji spoustu príma kiláků v sedle (a bez problémů s koleny).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Píchání v koleni

             

        S tim prostydnutim to je pravda,muze byt treba 15-20 stupnu,clovek se slapanim zahreje takze mu neni zima ale zahrejou se jen svaly,klouby prochladnou a pokud je ma clovek problemove,muze to delat potize.Zkus zateplene navleky na kolena,pripadne 3/4tecni kalhoty se zateplenyma kolenama.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    Ještě mě napadla jedna věc. Chce to možná vyladit výšku sedla. Mě bolí kolena, pokud mám nízko sedlo. A stačí o kousek. Aby nebolela, musím opravdu natáhnout při sešlápnutí až do propnutí kolena, nenechávat je polopokrčená, ale fakt protáhnout. (Ale nepřehnat, pak "přesejpáš" a víc než kolena tě bude bolet zadek). A ještě jedna věc - jestli jsi pravidelně nejezdila a pak jsi vyrazila na několikdenní výšlap, možná se jen tvé koleno brání. Možná by to chtělo nejdřív menší dávky a potrénovat ho, aby si zvykalo postupně na specifickou zátěž.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    K tomu, co zde bylo řečeno, bych ještě přidal kloubní výživu. V lékárně ti poradí, když jim řekneš, na co to potřebuješ. Bere se to asi dva měsíce a je-li třeba, tak za půl roku zase. Stojí to jako řetěz na kolo nebo trvalá s přelivem. Samo to patrně nijak neléčí, ale jsou-li kolena ochota si sama pomoct, jak to možná uvítají. Zda to pak na zlepšení mělo nějaký vliv, to se ale asi nezjistí. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      Názor mého kolenního orthopeda: kloubní výživa nepomůže, ale neuškodí. Většinou se jedná o údajnou výživu poškozené chrupavky. (Základem bývá kolagen. Lékárnice tvrdí, že stejnou službu udělá i želatina nebo chrupavky. I ona zastává názor, že různými nabízenými úžasnými výživami tahají farmaceutické firmy jen peníze z lidí.)Ta se ale, dle názoru doktora, stejně vyléčit nedá. Pokud bych něco mohla doporučit z vlastní zkušenosti, co fakt pomohlo, nebyla výživa, ale Wobenzyn (tuším, že se tak jmenoval, možná je některé písmenko špatně, už tak přesně nevím). To je lék nebo přípravek, který pomáhá při zánětech kloubu, pomáhá odstraňovat otoky, zklidňuje kloub po úrazech. Je drahý, bere se taky několik týdnů, mám pocit, že je jen na předpis. Ale koleno se po něm fakt po různých podvrtnutích a následných otocích apod. hojilo a spuchávalo rychle. Nejsem si jista, že ve tvém případě by to bylo to pravé ořechové. Chtělo by to se zeptat doktora.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    Evo, mám několik lékařů k dispozici a jejich názor je shodný - všechny ty "kloubní" drahé léky jen zaplatíš, spolykáš a vy.... - bez nějakého valného účinku, občas některý momentálně pomůže od bolesti - plně sohlasím s tím, že kolena je třeba mít v teple, i když se v chladném počasí potíš s máš dojem, že je vedro, koleno ten pocit nemá. Rozhodně je třeba nechat koleno vyšetřit u orthopeda, nemá smysl mastičkařit. K prokrvení kloubních chrupavek je dobrá sauna a bahenní zábaly. Bahno se dá koupit sušené.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      Kdysi zlomenej kotník mi zachvátila artróza a bolesti zmizely, když jsem asi půl roku podle návodu bral Gelandrink. Nicméně v zázračný schopnosti těchhle preparátů moc něvěřím, je to byznys.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      Lékama to řešit nechci. Koleno je asi opravdu přetížené, protože do cyklistiky jsem se letos vrhla s vervou :-)
      Po 10ti dnech nošení ortézy se cítím o hodně lépe.
      Jde mi o řešení do budoucna...
      1. poučení - začít sezonu zvolna
      2. zlepšit techniku jízdy, pomocí SPD?
      onen cyklista mi vysvětloval, že pokud mám nohu chycenou v spd je v nejpřijatelnější a nejpohodlnější poloze pro nohy
      jestliže mi nohy "kloužou" po pedálech, kdy pata se může pohybovat do strany, tak může dojít k tomu, že koleno ohýbám do strany a koleno víc trpí
      třeba má pravdu ???

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Píchání v koleni

             

        určitě cvakačky nohu na pedálu upevní a věřím všem, co tvrdí, že se s nimi jezdí daleko lépe a činnost svalů se rozloží jak má, ale já se pořád bojím té fixace - někde na tomto serveru je rozsáhlá diskuze o cvakačkách, sice staršího data, ale je, najdi si to, je to užitečné počtení

        [ Zpět ]
        Datum: 13.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Píchání v koleni

               

          Helčo, neprobírala jsem se příspěvky o cvakačkách, takže nevím, co přesně tam je. Chci ti říct jedno - i já se jich děsně bála, že budu mít nohu upnutou, že se v případě pádu umlátím o trubky s kolem mezi nohama...Jde o zvyk a asi i o první pád). Nohy vycvakneš rychleji, než je vytáhneš z klipsen (a při pádu vlastně ani nevíš jak). A pro Evu - koleno (aspoň moje) je ve cvakačkách v naprosté pohodě, soudě dle toho, že za roky, co na nich jezdím, ještě "nevypadlo". Takže bych řekla, že mu určitě neubližují víc, než pedály s klipsnou.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Píchání v koleni

                 

            Každá zkušenost dobrá zkušenost, já jsem na něco hrdina a na něco srábotka - cvakačky patří mezi tu druhou kategorii. Snad se někdy odhodlám. Čauky.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Píchání v koleni

                   

              Odhodlej se co nejdřív nebo potom budeš litovat proježděného času bez nich.
              Já měl SPD pedály rok a půl, než jsem se odhodlal koupit si i boty. A teď v nich jedu i nakoupit. :-))
              Zrovna dneska mi vběhl do cesty pes. Zastavil jsem a neměl jsem nohy venku a v pohodě jsem stihl je vyndat, když už jsem stál.
              Neboj se jich. Musím přiznat, že ač jezdím pohodově, zvedla se mi rychlost tak o dva až tři Km/hod. A mám daleko větší akceleraci a tím i větší bezpečnost.
              Zítra bych tu rád četl, že už je máš koupený a čekáš na jejich montáž. :-))))))))))))))

              [ Zpět ]
              Datum: 19.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Píchání v koleni

                     

                Jaký bych si měla koupit? Vůbec se v tom nevyznám, prý jsou nějaké přední a zadní, musí se to prý štelovat - v botách co mám se prý dá vyříznout kus podrážky a tam něco je na přidělání jedné části cvakaček - fakt o tom nic nevím. A bojím se !!! Umíš si představit ten pád? Jednou jsem spadla z koně a zůstala viset ve třmenu, stálo mě to kolenní vaz, 8 týdnů sádra od kotníku do třísla, od té doby na kobyly koukám zespoda. Když si představím, že je totéž možné na kole, obchází mě hrůza!!

                [ Zpět ]
                Datum: 19.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Píchání v koleni

                       

                  Jen klid. Jsem samouk, a než jsem pochopil, že se to dá štelovat, jsem několikrát padl i s kolem. Z toho jednou do vody, přejížděl jsem potok. A neměl jsem ani modřiny.
                  Po poštelováni na malou vypínací sílu, SPD drží, ale při trochu silnějším tahu, který vyvineš, když potřebuješ rychle vytáhnout nohu, povolí, ani nevíš jak.
                  S těma pedálama koupíš i oříšky, nebo jak se tomu nadává, a ty přišroubuješ na boty po vyříznutí toho kousku podrážky nebo si je tam necháš v servisu našroubovat. Pak doporučuju pro začátek nastavit nejmenší vypínací sílu a jezdíš a jezdíš a jezdíš a nepadáš.
                  Fakt jsem si na ně zvykl tak, že bez nich nevyjedu.
                  Ale sebekriticky musím přiznat, že v terenu mám ještě malinko strach. Proto jsem si tam nechal z jedné strany něco jako pedály a raději boty vycvaknu a jezdím nezacvaknutý. Ale čim víc s nimi jezdím, tím je to méně časté. Poslední dobou pouze při nebezpečných sjezdech.
                  Přečti si tady diskuzi na tema SPD.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Píchání v koleni

                         

                    take sem se lehce priposr*** nez sem to zkusil. kup si boty i pedaly nekde, kde ti to rovnou namontujou, botu udelaj a ukazou co a jak. pokud jsou ty pedaly na lehko tak se z toho vypnes jako nic, je dobre si prvni druhou jizdu davat vetsi pozor, vubec jak jedes a tak. dobre je pred zastavenim, nebo zatackou zkusit vycvaknout jednu nohu a zase nacvaknout, jako kdyz podrazujes... jinak jsem letos sel minimalne 5x pres riditka a padal sem i jinak a pokazde sem se vykop paradne, nekdy ani neveda jak. odvahu! :) je to fakt parada, (muj) clovek si je pak tak nejak jistejsi ;)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.09.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Píchání v koleni

                     

                Skončili prázdniny, brigády taky... tak budu přes zimu šetřit a na nákup vyrazím na jaře s novou sezónou ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 20.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Eva)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Píchání v koleni

                       

                  Prosím tě jaké šetření? Udělej to jako já.
                  14 dní nebudeš kouřit a máš na SPD a za další měsíc na botky. :-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Píchání v koleni

                         

                    ježíšmarjá, koli jsi toho prokouřil? Za 14 dnů na SPD? To jsi buď hulil jako fabrika, nebo dostáváš velmi výrazné slevy!! A když jsi si to pořídil, tak jsi zase začal fajčit?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.09.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Píchání v koleni

                           

                      No nechtěl jsem tě odradit, musíš nekouřit tři týdny na SPD. Mám M 505 za 760 Kč.
                      Já kouřim furt a šetřím jinde.
                      Jenže tohle šetření by pro tebe asi nebylo. Nekupoval jsem manželce nějaký čas kytky. :-))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 20.09.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Píchání v koleni

                       

                  Jedny nadbytečný SPD mám, jsi-li z Prahy či okolí. Nejsou sice M520, ale jsou podobný. Shimano-Malaysia na nich píšou. Boty by teď mohly bejt zlevněný, na jaře asi už ne. :')

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Píchání v koleni

                   

              Helco, cvakaček se neboj. Je to fakt o zvyk. Hlavně si neřekni kamáradovi, ať tě s nimi jednou nechá svézt, že si to jen zkusíš. To bys do nich asi nešla. Napoprvé to fakt není nic moc. Měla jsem pocit, že musím lehnout, jen co někde přibrzdím a zastavím, nešly mi "nakopnout" atd., manžel se mohl usmát. Pomohlo, když jsem se na kousku (ne na silnici s provozem) zkoušela opakovaně rozjet, přibrzdit, vytáhnout boty, nacvaknout a to celé znovu a znovu. Jestli tě to uklidní, vyzkoušely je i dcery (bylo jim nějakých 13) a po prvním strachu s nimi jezdí bez problémů. A co se týče pádu - tak s cvakačkami zatím jediný, a to v zatáčce, kde při přejezdu ze slunce do stínu jsem neviděla a byl tam olej. Na zemi jsem byla, ani nevím jak, ale obě boty vycvakly (taky nevím jak, rozhodně ne mým vlastním přičiněním). Pády nepřeji, do SPD jdi. Čau.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Píchání v koleni

                     

                Díky za podporu! Ve 13ti letech bych asi neváhala, postupující věk je spíš na obtíž, protože strachu přidává. Ale i tak díky, snad o tom začnu uvažovat. Díky "VLA".

                [ Zpět ]
                Datum: 21.09.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Píchání v koleni

                       

                  Dneska jsem potřeboval jet asi 1 km na kole. Nevzal jsem si nášlapy a nohy mi sjížděly z pedálů.
                  Z toho je vidět, že bez SPD se vydává energie na přitlačení nohy k pedálu.
                  Věk nepřidává na strachu, jen je člověk opatrnější.
                  Já mám takovou malinkou zásadu: Když to zvládli jiní, tak já musím taky.
                  Nášlapy jsou boží, ale ze začátku mě zbavily požitku z jízdy, aby mi ho později zdvojnásobily. Už tě nebudu přemlouvat, je to na tobě. Člověk v našem věku musí být malinko dobrodruh, aby si na ně zvykl. (nevím kolik ti je, tak se neuraž, kdybys byla mladší)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Píchání v koleni

                         

                    Dnes jsem byla Bejbísi v cykloprodejně, hurá!! - koupila jsem si mapník (viz téma "mám si koupit mapník?"). Ptala jsem se také na cyklopláštěnku Magio - neměli, pláštěnky na zadní brašny a tak jsem očumovala - znáš to, viď - rád si prohlížíš a nasáváš tu vůni novoty. Měli tam kola o jakých se zde mluví, fakt to vypadalo pěkně, ale tenhle kšeftík je dost drahý. Nicméně jsem okoukla i ty cvakačky. Zatím hochu ne, jen pohled na ně mě odradil, ale snad uzraju. Moudré rčení : nespěchej, až uzraje, upadne. Doboru noc.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Píchání v koleni

                           

                      Na nickovi mi napiš adresu a já ti tu pláštěnku nebo pláštěnky pošlu poštou na dobírku.
                      Já jsem na SPD uzrával dva roky, než jsem si je koupil a pak ještě rok a půl, než jsem je začal používat.
                      Máš čas na zrání. Já už moc ne.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 22.09.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Píchání v koleni

                       

                  Příklad holek jsem uváděla proto, že to byly právě ony, kdo razantně řekl, že SPD ani náhodou. Těch 13 - 14 je právě věk, kdy si neřekneš: "Jo, milí rodiče, s radostí udělám, co jste si na mě vymysleli." Naopak. Byl to nadlidský výkon je do nich "dokopat". Ale ještě poznámka k tomu !uzrávání". Jestli mohu poradit, tak zraj jen do té doby, než je někde po právě končící letní sezóně uvidíš třeba ve slevě (a boty taky by teď mohly být levnější). Pak jdi do nich a třeba si je doma do jara prohlížej a uzrávej. Jeden tip - já kupovala boty u Šírera v Berouně, kde na ně právě po sezóně měl slevy až k tisícovce, a to speciálně na menší dámské velikosti 38 - 40. Ale zlevňovat by na podzim mohli i jiní. Čau a brzké udravení.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    Tak to znám, pokud jedu zpočátku v kuse přes 50 km, tak mne začne velice bolet z vnější strany pravého kolena, skor v jednom bodě a během chvíle musím dolů. Domů často dojedu vlakem. Také mne to trápí, ty asi víš jak. Je to něco, co tě sundá z kola, i když se moc nechce. Zatím nevím, co s tím, snažím se aspoň na chvilku zastavovat, třeba na napití. Protože rád jezdím a energie nikdy nedošla, tento problém trápí o to víc. Napiš Evo, až na něco přijdeš, asi máme podobné potíže

    [ Zpět ]
    Datum: 16.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      ...tak přesně tohle mě trápilo letos koncem léta, poměrně velká a úporná bolest z vnější strany pravýho kolena...až jako do kotníku vjížděla

      ...takový jakoby pálení, ne vyloženě píchání a to i když se noha jen "vezla" na klice a jel jsem jen na levou nohu...vůbec se se tim nedá jet, měl jsem takový pocit jakovby vykloubeného kolena

      ...pak když jsem koleno ohnul, tak při narovnávání v tom vždy luplo a dost bolelo...

      ...musel jsem kvůli tomu vynechat spining, protože se to i po třech týdnech neježdění, když jsem sednul na spiner zas ozvalo, takže teď vůbec nejezdim...

      ...byl jsem s tim u doktorky, prý je to namožené kloubní pouzdro, jakože se to opotřebováním uvnitř zranilo a že to mám nechat pár měsíců bez kola a doporučila mi Colafit - to jsou takový malý kostičky extrudovaného čistého kolagenu pro obnovu toho místa, takže teď nejezdim a jim ty kostičky, koncem ledna začínám opět na spiningu, tak uvidim, jestli se to pouzdro obnovilo...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Píchání v koleni

           

      ...ten Colafit stojí něco přes 300 a vydrží to na dva měsíce a je to asi vhodné jíst během hlavní sezony bez ohledu na zranění, jen jako prevence, protože léčí se to pak dost dlouho...kdo maže, ten jede...já nemazal a taky jsem dojel :( ...ale věřím díky Colafitu v lepší zítřky :)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Píchání v koleni

         

    Ahoj,mohu říct,že mám nášlapy a ty to nevyřeší,také mne píchá v koleni.Nášlapy,Ti akorát udrží sprácvnou linii šlapání a nezničíš si chodidla,oproti měkkým botaskám,kde se promačkává noha a jsi celá zkroucená.Jsem po operaci kolene a jak mne začne píchat v koleni,tak je konec,začíná mi tuhnout koleno a už nemoho pořádně šlapat.A jak mi to koleno tuhne,tak to vypadá jakobych měl špatný posed,páč to koleno je pak tak skrčené,jak je ztuhlé a nemohu pořádně šlapat.Musím slézt udělat pár cviků o mne naučila rhb sestra a pak je to oki......Ale žíkám nášlapy to vůbec nevyřeší......

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cyklistabike)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024