reklama

Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

Byl bych rád kdyby mi někdo z vás dokázal poradit. Pořídil jsem si kolo které má hydraulické kotoučové brzdy a byl jsem upozorněný, že není dobré aby bylo kolo skladováno zavěšené v "nepřirozené" poloze, např. za přední kolo (což by se hodilo kvůli úspoře místa)kvůli možnosti, že by se mohli hydraulické brzdy v této poloze zavzdušnit. Zajímalo by mě co je na tom pravdy a zároveň jestli je to pouze otázka dlouhodobého uložení kola nebo jestli k zavzdušnění stačí i cesta cyklobusem, který má přívěs pro převážení kol, a kolo je zde zavěšeno podobným způsobem, jestli i případné otřesy během jízdy autobusu mají na možné zavzdušnění vliv. Předem všem děkuji za jakékoli informace

[ Zpět ]
Datum: 23.09.2010
Autor: kaja01
  • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

         

    no po týhle informaci bych si dal pozor i na vyjíždění prudších kopců
    to by se ti mohlo taky zavzdušnit :-)

    sice pomalu, ale znáš to ... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

           

      jj, raději bych proto jezdil jenom po rovině... ;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

         

    Ja bych se toho nebal. Kol se takhle prepravuji/skladuji tisice a zadne hromadne selhani brzd jsem nezaznamenal...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: E-Ryc
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

         

    Nebál bych se toho. Příklad:
    Kolo mi přišlo UPSkou z Německa v krabici. Dovedeš si představit, kolikrát leželo vzhůru nohama? A brzdy byly v naprosto prvotřídním stavu a okamžitě funkční. Tak asi tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

           

      No jo, ale to bylo německé kolo! Jsou ty u nás prodávané stejně kvalitní? Neprodává se tu šunt z Polska?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2010
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

             

        To není německé kolo, to je taiwanské kolo. Polské šunty se prodávají na Taiwanu.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2010
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

             

        Vzhledem k cenám, které tu nasazují naši prodejci bych spíše očekával prvotřídní kvalitu...

        Nebo je to snad jinak ? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2010
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

         

    To je samozřejmě nesmysl. Dnešní hydry s uzavřeným systémem se nemohou jen otočením zavzdušnit, ať budeš otáčet kolo do jakékoliv polohy.

    Pokud se při nějakém otočení kola projeví problém, tak brzda byla zavzdušněná celou dobu. Jen se to nemuselo předtím projevit, protože byla třeba jen decentně a vzduch byl v expanzce. Po otočení kola se dostal do jiného místa. Na tohle je jednoduché řešení, mít dobře odzdušněné brzdy, pak se to nestane.
    A pokud už nejsou dobře odvzdušněné a stane se to, tak napak v poloze zavěšení kola za přední se tomu může dočasě pomoct, to je totiž nejlepší poloha, ve které se může vzduchová bublina dostat zpět do expanzky (a je nejlepší tomu pomoct ještě promačkáváním brzdy).
    Ale opět to je jen dočasné obcházení problému, taková brzda chce hlavně odvzdušnit a bude po problému.

    Naposledy co jsem vezl s cestovkou kolo na velku, tak to hydry slušně odnesly. Ne že by se zavdušnily, to samozřejmě ne. Ale pěkně mi tam orvaly páky a Ergon gripy, protože to byl debilní vlek (na jiném lepším nebyl žádný problém).

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doprava kola s hydraulickými kotoučovými brzdami

         

    Tak jak pise Mlok. Jina vec je termin dokonale odvzdusnene brzdy, mala bublinka vzduchu muze v systemu klidne zustat. Nebezpeci zavzdusneni je logicky prave tehdy kdyz kolo visi/lezi/.. takovym zpusobem, ze jsou trmeny brzd vys nez expanzka na pace brzdy. Pro transport se proto doporucuje radsi zafixovat stiskle paky k riditkum, treba obycejnou gumickou, potom se nezavzdusni.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024