reklama

Výměna sedlovky

Zdravím,
mám jen takový drobný dotaz. Lze na kole Specialized Enduro FSR 2009 vyměnit sedlovka za teleskopickou?
Bohužel takovým věcem moc nerozumím, proto prosím o radu zkušenější.

Díky Verča

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2010
Autor: Nikuška
  • Re: Výměna sedlovky

         

    Teleskopickou sedlovkou lze nahradit pevnou na každém kole, pokud se vyrábí v odpovídajícím průměru(aneb pokud se dá vyvložkovat).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna sedlovky

         

    Ano lze.

    V postatě mi nenapadá žádný příklad ani jiného kolo, kde by to mohlo nejít a co by tomu mohlo bránit.
    Jen samozřejmě potřebuješ jak správný průměr (a pokud neexistuje, což je u teleskopické poměrně časté, tak nutno použít menší + redukci), tak správnou délku. Je třeba počítat vždy s tím, kolik musí být minimálně vysunutá, když je ve vytaženém stavu. Tím někdy nelze použít větší zdvih, pokud nemáš teď moc vysunutou sedlovku.

    Takže tím mi napad i případ, kdy to použít nelze a to v případě, že máš na délku nohou hodně vysoký rám a příliš málo vytaženou sedlovku. Pak může být i teleskopka s menším zdvihem (7,5cm) ve vytaženém stavu moc dlouhá.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna sedlovky

           

      Troufnu si odhadnout, že v případě tazatele nepůjde o sedlovku teleskopickou, ale o sedlovku teleskopicky odpruženou :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.09.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměna sedlovky

             

        U celoodpruzeneho kola? http://www.google.cz/images?hl=cs&rlz...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna sedlovky

               

          Proč ne? Ještě odpružený představec, a Brooks B33
          http://www.azub.cz/CZ/kozene-sedlo-brooks-b33/
          Pružení není nikdy dost:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměna sedlovky

                 

            Líbí se mi, kterak doporučují toto sedlo jako luxusní doplněk do obývacího pokoje či kanceláře.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.09.2010
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměna sedlovky

               

          njn, nekouknul jsem na odkaz. Já jen podle formulování dotazu. Většinou, když někdo už chce takovouhle vychytávku, tak už má i určitou technickou představu. Ale nemusí.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.09.2010
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna sedlovky

           

      Doma mame pripad kola kam sedlovka nejde, ale je to ne z duvodu prumeru, ale z duvodu delky. Joplin R 3. I kdyby se zarizla na nejkratsi moznou delku, zasune se do ramu na doraz, porad bude moc dlouha na pouziti :(

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2010
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024