reklama

nové kolo

Dobrý den, vybral jsem si nějaká kola. 1. http://www.teamsport.cz/kolo-gt-avalanche... nebo 29 http://kolokolo.cz/horska-kola-mtb-29-2010/kola... . Poraďte prosím.

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2010
Autor: maja19
  • Re: nové kolo

         

    Myslím, že by sis měl především nejdřív sám ujasnit jaký typ kola chceš a pak už se snadno rozhodneš pro to správné kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nové kolo

         

    Na kterém se ti líp sedí a šlape? A vůbec nepiš, že si kolo za 20-30 tisíc vybíráš, aniž by sis na něj sedl, tomu tady nikdo neuvěří;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nové kolo

         

    No původně jsem si vybral http://www.ghost-bikes.cz/detail/235/SE-2000 (vybral jsem spíš podle vzhledu). Pak jsem se začetl do diskuzí a četl, že vidlice 80 jsou naprd a minimálně 100., už vůbec ne RST atd. Je mi jasné, že jsou levná kola, pak jsou dražší, kde jsou komponenty dobré a přesto se mezi nimi najde nějaký horší. Docela toužím po kotoučích. V diskuzích je psáno, že s levnějšíma je více problémů. Chi si prostě pořídit něco kde si pak nebudu muset nadávat a říkat si, že jsem si měl 3000kč přidat. Taky bych chtěl carbon, ale to už jsme úplně někde jinde. Původně jsem chtěl za kolo dát 15-20tis. Pak jsem si zašel do prodejny kde jsem strávil asi 1,5 hodiny a kde jsem se dozvěděl, že velmi dobrá volba je od 20tis. Mě se ale zalíbil GT avalanche expert ikdyž ještě víc se mi líbí kola od Meridy (Meridu jsem koupil manželce). Ale zase ta diskuze, prý "Merida nic moc". To moc posoudit neumím, protože co jezdí manželka se svou, tak vyjede každé kolo. A proč ta 29-ka? Kolo do 25 tisíc byl strop, ale musím si uvědomit, že víc jak 50% jezdím do práce na kole a to je asfalt. Více než půl roku se přesvědčuji, že by bylo pro mě lepší trekové kolo. Ale odolal jsem a jsem pevně rozhodnut do horala. A proč si nedokážu pořádně vybrat. V době kdy jsem kupoval kolo (na kterém jezdím dodnes (Author Mystic 15kg, vidlice co netlumí a brzdy co nebrzdí), se psal rok 2001). Zpět k té 29-tce. Docela mě to oslovilo byl by to pro mě takový horal na velkých kolech. Prý je to rychlejší. O kolik se nikde nepíše achápu proč. Možná by mi pomohlo, kdyby někdo napsal u mě jsem rychlejší v průměru o 7km/h.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2010
    Autor: maja19
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nové kolo

           

      Protože se nedá říct, že 29" je rychlejší a o kolik. 29" kola jsou prostě většího průměru, proto mají určité vlastnosti (fyzická velikost, hmotnost a moment setrvačnosti, tuhost daná délkou drátů při stejné nábě a profilu ráfku), které jsou v některých situacích výhodné a v jiných nevýhodné.
      Např: je lepší větší moment setrvačnosti nebo menší? Jak kdy, přece. Stabilita a setrvačnost se při jízdě v terénu nepochybně hodí, ale jen do okamžiku, než musíš brzdit a rozjíždět, že.
      Velká kola snadněji přejíždějí kořeny, kameny, obrubníky, ale celé kolo je o 15-20cm delší (než podobné na 26"), což může být problém ve výtahu, chodbě, nebo jen v serpentinách na úzké lesní pěšince.
      Cyklokrosař by ti za 20" kola nepoděkoval, podobně jako bikrosař za 27", a přitom jsou to tak "podobné" disciplíny:-) Nejvíc záleží na způsobu jízdy, a to nezjistíš jinak, než tím, že si to na víkend půjčíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nové kolo

             

        Navic je ve hre vyska jezdce, resp. jeho proporce a urcite i podminky ve kterych jezdi. 29" je bike proste min obratny v narocnem terenu, zato za predpokladu vysokeho jezdce co mu nevadi dlouhy ram bude rychlejsi na nenarocnem povrchu. Atd. atd. . Spousta vlastnosti kola co maji vliv na rychlost i pruchodnost terenem se da zmenit volbou komponentu (treba uz i plastu nebo klidne i 28" koly se silnicnimi plasti pro 26" MTB) a nastavenim kola. Co ale clovek nikdy nezmeni je nevhodna velikost nebo geometrie ramu, takze ev. i spatna volba mezi 26"vs.29".

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nové kolo

               

          ok, beru si vaše připomínky k srdci. Mám 178,5cm 88km. Váha ale jde dolů. Jen jsem chtěl vědět co nejvíce informací, protože 30km mám Kadaň a 70km Most. Je mi ale blbé si půčovat kolo v Kadani, když to samé je v Mosti o 2000kč levnější.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2010
          Autor: maja19
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nové kolo

                 

            Jezdis i v narocnem terenu (+ pro 26")? Jezdis naprostou vetsinu km po silnici nebo polnackach (+ pro 29")? I v zime, v bahne (+ pro hydr. kotoucovky)? Vazis rel. hodne (+ pro kotouce), meris spis pro 26" bike. Atd. atd., napred si ujasni vhodny typ kola, velikost a geometrii ramu, jeho osazeni vzhledem k cene a napis Merida nebo GT nebo jinou nalepku neres vubec.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2010
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nové kolo

               

          Tak to je jedna z vlastností. S větší hmotností a setrvačností se samozřejmě snadněji popere větší a těžší jezdec.
          Kamarádka má asi 45 kg, pro tu hraje roli 200g rozdíl ve váze rámu (jezdí ČP a chystala se na svěťák; byla nešťastná protože dostala od sponzora právě o těch dvacet deka těžší rám).
          Já měl 29" půjčené, a teď mi můj 26" kubajz přijde jako strašně nebezpečná a nestabilní dětská hračka (mám 188cm x 85kg) :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nové kolo

                 

            Zalezi prave i kde jezdis, treba pro-pa je mozna i vetsi a urcite vazi vic a na svoje jezdeni proste nechce nic jineho nez 26". A vi proc. A na silnici ma stejne jako ja proste silnicni kolo :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.08.2010
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nové kolo

                   

              Jasně, nejsme ve při. V podstatě je to celý furt vo-vo-vo-tom, že je potřeba to osobně vyzkoušet;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: nové kolo

                     

                Zkuseny jezdec uz vi co presne potrebuje a ten nezkuseny si i po vyzkouseni ruznych kol casto mysli, ze mu sedi i to co je pro nej naprosto nevhodne. Potom je fajn patrat treba na cyklodiskuzich, mit dobre zname co poradi i osobne nebo duverovat dobremu prodavaci.
                Ty tohle vis, rikam to spis obecne, k tematu.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.08.2010
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: nové kolo

                       

                  Tazatel píše, že už pár roků mtb má. I poměrně nezkušený jezdec, když bude den jezdit na hodně blbém kole, jistě pozná, že to není ono;-)
                  Půjčit si z nějakýho testcentra HT, celopéro a 29", každý na jeden víkend, je myslím velmi dobrá investice. Dobře míněné rady jsou pěkná pomůcka, ale osobní zkušenost je imho nenahraditelná.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.08.2010
                  Autor: Joe-CUBE
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: nové kolo

                         

                    Porad se tu objevuji treba 165cm zeny co jim pry pocitove vyhovuje 22" ram nebo si porizuji 29" MTB, pisu to spis z techhle duvodu. Pokud to dotycny pozna sam co mu sedi, urcite je to ta nejlepsi varianta ze vsech, o tom zadna.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 24.08.2010
                    Autor: vasek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nové kolo

                   

              Amen :-)

              Jinak mám 196 cm a okolo 106 kilo a 26 mi právě vyhovuje pro svojí živost. Nerad kolo tlačím do každé zatáčky a potom zase zpět do přímého směru.

              [ Zpět ]
              Datum: 24.08.2010
              Autor: pro_pa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nové kolo

         

    Rozhodně si vezmi Gary Fisher X-Caliber 2010. A víš proč? Vůbec tomu nerozumím, ale je krásné :)))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2010
    Autor: vera1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nové kolo

           

      Tak to je velmi pádný argument :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nové kolo

             

        Vybíral sis někdy kolo jako ženská? Ne? Tak věz, že tohle je kritérium nejdůležitější :). Ty jsi nikdy neslyšel ženskou v prodejně jak se prodavač ptá: A jaké kolo byste si asi představovala? Odpověď: No nějaké takové červené :)))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2010
        Autor: vera1
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nové kolo

               

          Sice neslyšel, ale věřím, že to tak nějak funguje :-)
          Před týdnem jsem si kupoval nové tretry a pak se mě prodavačka ptala co bych ještě chtěl, říkal jsem, že bych potřeboval rukavice, zeptala se jaké a mě v té chvíli nenapadlo nic jiného než říct aby mi ladili k tretrám, prodavačka bez mrknutí oka začala na pult vyrovnávat rukacice co určtitě barevně bezvadně ladily s tretrami, pak teprv ji došlo, že to byl vtip, zasmáli jsme se a já pokračoval v utrácení.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nové kolo

                 

            Tak ti nevím... Lakovaná kartáčovaná hlína neprošla, zelinkavá metla taky nebyla to pravý. :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2010
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nové kolo

                   

              :-)) Některé barvy vskutku nelákají

              [ Zpět ]
              Datum: 31.08.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nové kolo

         

    Nechci zakládat nové vlákno tak bych se zeptal tady. Kamarád chce koupit nové kolo, měří 174 cm a vybírali jsme tak nějak zhruba podle součástek Meridu 80-D velikost 18. Náročný terén nejezdí, max lehký terén a polňačky. Nevím co vidlice na té Meridě , ale jinak mi to přišlo celkem slušně osazené, protože co jsme koukali, tak jiná kola ve stejné relaci byla osazena vesměs jen Deore. Měli byste nějaké hodnocení nebo návrhy. Díky.

    http://www.merida-bike.cz/prodej/Matts-80-D

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2010
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nové kolo

           

      Až na tu vidli za ty prachy imho odpovídající.
      RST Gila je nejhroznější hrůza, co jsem kdy na kole viděl. Měkká, netlumí, pak prasknul štelovací šroub a šla do riti. Měla ji manželka (kolo jsem koupil dvě sezóny jeté za pár kaček s tím, že vidli když tak vyměníme).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nové kolo

             

        Vidim to taky tak, dobra vidlice tvori velkou cast ceny (a hlavne spolu s ramem je jednim z 2 nejdulezitejsich komponent kola), tady je usetreno bohuzel prave na ni.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2010
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nové kolo

               

          Díky, budu tlumočit.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2010
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nové kolo

                 

            Jinak nechcu odrazovat, vidli pošleš přes Aukro za pětikilo, a dodáš Raidona či Epicona. IMHO jediný způsob jak na kolo této kategorie dostat slušnou vidli.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nové kolo

                   

              Přesně to jsem mu řekl :o) díky.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.08.2010
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024