reklama
Země: Rakousko Rakousko

Dunajská stezka - víkend pro seniora

Potřebovala bych poradit s tipem na vhodné místo na Dunajské stezce. Byla jsem na ní sice, ale mám poněkud průchozí mozek (informace projdou, stopy nezanechají) a než začnu studovat mapy a průvodce, zkouším se obrátit na znalejší.
Moji maminku nějak zaujalo líčení cyklistických zážitků a usoudila, že když jako dítě jezdila z prudkých kopců bez držení, určitě zvládne kolo (s držením) i teď a tak zvažuji, že bych ji vzala některý víkend "vyvenčit" na Dunajskou stezku. Takže sháním místo s následujícími předpoklady:
Lze se tam ubytovat (to lze celkem všude, tím myslím jen, že výchozí bod nemůžu mít někde v lese) a řekněme patnáct kilometrů oběma směry (nemyslím, že by víc než třicet za den máti chtěla zvládat) je opravdu jen čistá, typická, stezka, bez nutnosti se dostat třeba jen na chvilku do provozu. Kdyby někde v tomto okruhu byl i přívoz, či jiné nenáročné turistické povyražení, tím líp. (A jsme od Brna, takže je-li takových míst víc, dám přednost těm východnějším.)

[ Zpět ]
Datum: 13.08.2010
Autor: Ifča
  • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

         

    Ahoj Ifčo,
    nad touhle řádkou

    Zobrazit: vše| oblíbené | skryté | moje

    je okénko, do kterého když vepíšeš "Dunajská cyklostezka", vypadne na tě ´hafo´ odkazů (ale to ty přece víš, viď)
    Pavel
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2010
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      No, právě - proto jsem se psala s tím úvodem.... Jestli by se nenašel někdo, kdo má nápad na "první našlápnutí", dřív než začnu s těmi mapami, průvodci a hafo odkazy... Jestli se nenajde, co se dá dělat, pak se omlouvám, že obtěžuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2010
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

             

        Možná se dotknu Tebe (popř. Tvé maminky), ale zkoušela jsi s maminkou vyjet na těch 30km po okolí? Já (senior) začal znovu po šedesátce a problém nebyl v nohách a technice, ale dosti dlouho jsem si to musel srovnávat v hlavě - např. před jakýmkoliv větším převýšením jsem se musel vyloženě přemlouvat a z počátku jsem to vzdával s myšlenkou, že to nezvládnu.
        Možná, že je to pouze moje zkušenost a byl jsem na kole mentální "měkýš"...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2010
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

               

          No, upřímně řečeno, právě proto ten Dunaj - zcela ideální terén. Po okolí úsek bez převýšení budu hledat těžko. A bez provozu tak možná, když to dobře půjde, třista metrů v kuse, víc asi ne... (že si maminka nejdřív natrénuje ježdění po dědině, s tím počítá..)
          Potřebuje se naučit v "chráněném prostředí", než se bude dát vyrážet po okolí...
          (A k tomu je cestovatelka a autem je někde v tahu pořád, tak by to byl bod i po téhle stránce.)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.08.2010
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

                 

            Když jste od Brna, co takhle Lednicko-valtický areál. Je tam spousta cyklostezek, které se dají kombinovat, takže změnit plán během dne není problém. Hvězdicově se dá udělat spousta výletů. A kopce si tam žádné nepamatuji.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.08.2010
            Autor: Jane
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

                   

              Pravda, ten znám skoro nazpaměť... Taky by šlo.
              Já už tak měla úvod delší než vlastní otázku, pozadí je složitější a koneckonců ani není nijak zajímavé. Jde mi o to Rakousko. Byla jsem tam dvakrát, ale samozřejmě si pamatuju spoustu hovadin, ale zrovna to, co bych v tento okamžik potřebovala, se mi nevybavuje....

              [ Zpět ]
              Datum: 14.08.2010
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

         

    Jednoznačně v prostoru Melk - Wachau :-D
    Možná bych přemýšlel i o Passau páč tam je k dispozici pro kombinaci Innská stezka...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      Jojo, Passau je fajn (ale na opačném konci než my). Ten Melk se mi jako nápad líbí hodně moc... nastuduju ještě v mapě detaily, jak se to zrovna tam kříží se silnicemi...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2010
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      Pozor, Innská stezka sice vede podle jména podle Innu, ale není po rovině a pro začátečníka na kole není moc vhodná. Šotolina, podjezdy, nadjezdy, prudké změny směru podél budov, měl jsem toho s vozíkem plný zuby. To je pro horské kolo (furt řadíš přes všechny převody) a pro obratné jezdce. Jel jsem po ní z Pasova do Obernbergu (jen po ní, 30km vzdušnou čarou, skoro 50km po stezce), a šel jsem na silnici.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2010
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

         

    Na Dunajské bych taky doporučila údolí Wachau, tedy úsek mezi Melkem a Dürnsteinem. Pokud si dobře vybavuju vede tam oddělená cyklostezka vždy alespoň po jedné straně Dunaje, přívozy tam také nějaké jsou a několik hodně pěkných a zajímavých městeček - Melk, Weissenkirchen, Spitz, Dürnstein.
    Navíc Pokud jste z Brna, tak to máte vlastně kousek.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2010
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

         

    Vezměte maminku do Petronellu-Carnuntum. Je to městečko zhruba na půl cesty mezi Bratislavou a Vídní.
    Město Carnuntum se na tomto místě nacházelo už v roce 15 po Kristu. Proto jsou tu bohaté archeologické vykopávky. Jednou z významných památek je Heidentor, Pohanská brána, tedy její zbytky (pozor, neplést s Heldentor, to je Brána hrdinů a ta je ve Vídni před Hofburgem :-) ). U zbytků brány je plexisklo s nákresem, u kterého když se postavíte a pohlédnete ve správném úhlu, uvidíte původní podobu brány.
    Přímo v Petronellu je kemp, kde se můžete ubytovat.
    Pár kilometrů odtud směrem k Vídni je v městečku Hasslau přívoz pro cyklisty. Pozor, je dobré si převozníkovi zavolat ještě nahoře ve vesnici, dole u Dunaje je mizerný signál. Taky vás tu čeká jen rozbahněný břeh a spousta komárů, takže je lépe čekat nahoře ve vsi a domluvit se s převozníkem, že vás prozvoní, až bude u břehu, jinak vás do té doby komáři sežerou. Také, pokud by přívoz nebyl z nějakého důvodu k dispozici, čekala by vás zbytečná cesta z pěkného kopce dolů, ale hlavně pak zpátky nahoru, je to opravdu krpál, s koly naloženými "na těžko", jsme to šlapali s velkými nadávkami, protože přívoz jezdí jen do 18:00 a my jsme se zpozdili o půlhodinku... :-) Číslo na převozníka přikládám, protože jinak je rezavá cedule s ním jen dole u Dunaje, ve vesnici vám horko těžko někdo poradí, jakoby ani nevěděli, že tu přívoz mají, a v posledním domku před přívozem je jen protivný dědek brblající si pod fousy v rozhovoru s kočkou něco o zku...ých turistech. Bydlí na konci asfaltky v domku s tajemnou zarostlou zahradou, kam bych se bál vkročit. Dál k Dunaji už vede jen kamenitá stezka přes slepé rameno, vypadá to, že jdete kamsi do ztracena, ale zato je to řádně dobrodružné... :-) Slíbené číslo: 0664 4210058

    Všemi směry z Petronellu můžete vyrážet na kole po perfektně značených stezkách, téměř stále mimo silnice. Uvidíte větrné elektrárny v těsné blízkosti a hlavně je tu božský klid.
    Pokud chcete, naposílám vám mapy, kontakty a webové stránky, jen mi napište váš mail.
    Přeju hezkou dovolenou i s maminkou.

    Marek.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2010
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      Díky za tip. Řekla bych, že to někdy využiju, i když s maminkou teda ne, pro ni bych opravdu ráda nějakou tu civilizovanou echt důchodcovskou část stezky. Pokud máte nějaké informace k podělení, tak IfcaX na seznamu. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2010
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

             

        Ech, trochu nerozumím pojmu "civilizovaná echt důchodcovská část stezky"... Tady je město (či městečko) každých cca 3-5 km, téměř absolutní rovina, téměř stále mimo silniční dopravu, klid, relaxace, příroda... Napište mi svoji představu tohoto pojmu... Ale budiž... Všechny informace vám naposílám, opravdu krásné místo, jen trochu trpělivosti, prosím, jsem teď mimo domov...

        Přeju hezký den, M.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2010
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

               

          To nijak nespěchá samozřejmě.
          Já to myslela pod dojmem toho, co jste psal - mně se to líbilo, ale zrovna babičku bych na akce typu - převozníka nutno sehnat telefonem, cesta z kopce dolů, rozbahněný břeh - brát nechtěla.
          (Zato někdy jindy bez ní bych to využila opravdu ráda.)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2010
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

                 

            A potom - jsme z venkova, maminka dokonce třicet let bydlela na lesní samotě, takže ji dovolenou, kde je božský klid až tak neuctím; ale to je samozřejmě naše specifikum, to může někdo z venku těžko předpokládat.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.08.2010
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

                   

              :-) Asi jsem vás tím převozníkem trochu vyděsil, uznávám, myslel jsem to jako zpestření, jen trošku dobrodružství, ale jinak je to tu příjemné a civilizované. A s tím klidem to chápu...

              Přeju hezký den, M.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.08.2010
              Autor: marrier
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

         

    Možná už je pozdě ... Doporučuji ubytování ve Furthu či okolo za Kremsi , lze jezdit oběma směry , nádherná městečka (Wachau )a pokud je maminka v dobré kondici , tak výlet i na Gotweig (klášter s restaurací a nádherným výhledem na Krems ) Ubyt.např[email protected] nebo [email protected]
    jip

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2010
    Autor: jip
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      Díky, není pozdě. Plán je na prodloužený víkend asi od 10. září. Tahle oblast to zatím v rozhodování vyhrává. (Maminka v dobré kondici je, ale posledních padesát let nejela na kole dál než pro chleba. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2010
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

           

      Ano Wachau mozem odporucit. Ubytovanie sa da najst vsade, su na cyklistov byvajucich iba ejden den zvyknuti. Da sa byvat v Durnsteine, Spitzi, alebo v Kremse, ci Melku. A nenechajte si ujst ochutnavku dobreho vinka. A je to kusok od Brna. Nevyhoda je, ze cyklochodnik byva niekedy plny dochodcov :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2010
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka - víkend pro seniora

             

        No a v Spitzi je určite prievoz na druhú stranu.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2010
        Autor: IvaM
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024