reklama

Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

Za prvé zdravím všechny nakoláci :-) a za druhé mám na duši tohle:
podle mého názoru už neplatí, že fox je ta nej nej vidlice nebo tlumič, jak tomu bylo ještě před několika rokama. Každá značka, která chce uspět, tak své modely (aspoň těch vyšších řad) dělá už stejně kvalitní, jinak by asi neměla šanci uspět.
Problém vidím v ceně za údržbu. Předminulou sobotu jsem byl v Písku u Cyklošvece = ofiko dovozce a servis foxů: za přetěsnění vidlice floata RL požaduje 2160,- Kč, za tlumič float RPL cca 1400,- Kč, což je děsný. Kór když si uvědomíme, že by se to mělo dělat každý rok. Samozřejmě, jsou i jiní profici, kteří to zvládají (viz Milan) a dělají to - snad - levněji, nicméně mi jde o něco jiného: dokážeme se tady poradit, která značka (resp. její ofiko servis) má cenově nejnižší náklady za přetěsnění, doplnění oleje, prostě běžnou údržbu? Jestli to je RS, Manitou, RST, Sentour, Magura ... běžné vidlice na našem trhu. Vážně jsem se totiž začal zabývat myšlenkou, že foxe pověsím na zeď a koupím něco cenově přijatelného, citlivého a přitom s podstatně menšími náklady na běžnou údržbu.
Díky za vaše názory :-).

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2010
Autor: Airline

Nejlépe hodnocené

3 hlasy
1 hlas
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Pevná.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

           

      Karbonová ...
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Jak už jsem psala v jiném tématu - u mě je to byla Marzochi Bomber a teď nově Rock Shox Toro :o)))

    Jen jestli ty tu vidli zbytečně nepřetěžuješ používáním...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Tak to je pak spise o tom, jak casto ta vidlice takovou "beznou" udrzbu potrebuje. Za beznou udrzbu pokladam to co pisou jako provozni pokyny v manualu pro uzivatele a pro sikovnejsi mozna i tu vymenu oleje. Vymena gufer neni bezna udrzba. Pokud pri dodrzeni provoznich podminek - zejmena mazani a cisteni nohou - ta vidle vydrzi mene nez dva roky, je to imho duvod k reklamaci.
    Ja se o svoji vidlici staram tak jak pozaduji v manualu - leckoho by mozna prekvapilo, ze nohy vidle se maji ocistit a namazat po kazde vyjizdce resp. kazdych 50 km - a funguje stejne jako nova i po trech letech. Pokud tohle Foxka nebo cokoliv jineho nedokaze, je to nedobra vidle.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

           

      Souhlasím, že očistit po každé vyjížďce - otřít, cáknout silikonem.
      Mně jde ale o ta "střeva" - pokud mi to napoprvé nikdo neukáže, tak dovnitř lízt nemíním - přece jenom nevím, zda je nutné speciální nářadí, narážečka kroužků nebo tak něco. Takže v tomhle případě pro mě zbývá servis.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Měl ses nejdřív obrátit na Mirka: vidlák musí o vidlici vědít ´první - poslední´...
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Servis "od Milana" na vidli "od Milana" by mel byt tusim za 3 kilca (+ pripadne tesnici prvky).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice s min. náklady na údržbu - která? :-)

         

    Na bajku mám už nějaký pátek od RS Recona 351 solo air. Servis si obrok dělám sám (čístka vnitřku, výměna oleje, redrum)
    Obrok posílám vidli servisákovi do Jablonce-výměna o-kroužku.
    Proč bych chodil ke kovaříčkovi, když můžu jít ke kováři. Cena přiměřená, kvalita práce ok.
    Pokud chceš více info o vidlicích (příspěvků tam jsou mraky) doporučuji navštívit bike-forum.cz
    Chce to však pevné nervy a hledat v tamní historii, jinak se ze zlou potážeš.
    Ale i zde, jak jsem si všiml, je spousta chytlavejch.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2010
    Autor: arcco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fce vyhledavani

           

      Kdyz si das tu praci, sesumirujes vycerpavajici odpoved a uplne to same udelas 10x behem pul roku, prestane te to po jedenacte uz ponekud bavit. Naucit se informace aspon trosku aktivne vyhledavat nestoji tolik namahy.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024