reklama

Pomozte vybrat pneu

Potřebuju nové pláště na kolo s ráfky RMX 559x20. Staré pláště měly rozměr 26x1,95. Požadavek je: nízká cena a co nejmenší valivý odpor. Kolo je používáno pro rekreační ježdění na kratší cesty (kolem 50km) převážně po zpevněných komunikacích. Poraďte, které, ze zde uvedených plášťů http://www.kola-cykloshop.cz/plaste/plaste-26/... by byly vhodné (předpokládám, že kvůli valivému odporu bych dal o něco užší než původní. Dík za rady.

[ Zpět ]
Datum: 24.07.2010
Autor: myn
  • Re: Pomozte vybrat pneu

         

    Mrkni se do historie, uzkym plastem nesnizis valivy, ale aerodynamicky odpor. Honba za co nejuzsimi a nejvic nafouknutymi plasti neprinese nic krome nepohodli a vyssiho rizika defektu, tedy pokud nejezdis s prumery ke 30 km/h stabilne, ale to na MTB ani profici.
    Na zpevnene komunikace ti na bike doporucuju obecne neco okolo 2-2,2" s hladsim vzorkem.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat pneu

         

    Přesně jak píše vasek. Vzal bych nějaký slick kolem 2,0 průměru. Širší pouze v případě, že vyloženě chceš pohodlí. Nad 2,0 šířky začíná znatelně narůstat váha plášťů i pro menší rozdíl šířky, proto širší jen pokud je cíleně chceš.
    Já bych vzal Marathony Supreme, ale ty rozhodně nevyhovují podmínce co nejlevnější. Mají ale parádní výdrž, takže i ta větší investice se vyplatí.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte vybrat pneu

         

    Z levnějších z toho odkazu bych vzal:
    http://www.kola-cykloshop.cz/plast-schwalbe...
    Kojak jede taky parádně, ty Supreme jsou ale odolnější a vhodnější na občasné použití i mimo asfalt.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte vybrat pneu

           

      a co porovnani supreme x furious fred?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2010
      Autor: HrabeX
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte vybrat pneu

             

        Z praxe nemůžu sloužit, FF jsem nikdy nejezdil, to je typ pláště, co mi na kolo nesmí.
        FF budou určitě o něco lépe držet v terénu (dokud budou mít aspoň trochu vzorku), v tomhle není co řešit.
        Rychlostně na tom FF budou jen nepatrně hůře (o kolik nedokážu říct, k FF existuje měření, k Supreme ale ne a z praxe nevím), rozdíl bude ale asi hodně malý.
        Potud FF dobré.

        Ale teď ty zápory, kvůli kterým mi nesmí na kolo:
        - obyč verze FF je opravdu papírová, to je plášť dělaný snad pro defektáře požitkáře :-) (vycházím z praxe více lidí, co vím, že je jezdili), tady je použitelná jedině 2,25 verze s raceguardem, ale i ta je pořád výrazně méně odolnější než Supreme (Supreme jsou opravdu odolné držáky, taky jsou skoro o 150g těžší než FF 2,25 s raceguardem)
        - špatná výdrž, je to závodní plášť, tak nic divného; pro tazatale ale při ceně FF a k tomu ta bídná výdrž nepoužitelné
        Supreme vydrží tak 3-10x tolik kilometrů co FF. U Supreme nebude problém s cca 10tis. km. FF někdo dokáže sjet i za 1000km (někomu vydrží o něco více).

        To už bych raději sáhnul po Ralphech. Budou sice o trochu pomalejší než FF, ale lepší výdrž i odolnost (v double defense verzi je RR odolný parádně, ale i v obyč verzi pořád o hodně lepší než FF). A v terénu drží mnohem lépe než FF.

        Pokud ale jezdí v terénu hodně málo, tak bych se Supreme nebál. Já jsem za sucha na nich odjel i pár slušných technických terénů a taky to nějak šlo. Samozřejmě oproti pořádném drapáku drží mnohem hůře.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pomozte vybrat pneu

               

          hm, 295g je vaha blizici se silnicnim plastum, taky se mi tomu moc nechce verit....

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2010
          Autor: HrabeX
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024