reklama

Cinkání kotouče

Ahojky, volám pomoc. Na horálku Merida Matts Speed D se mi při rychlosti 26 km/h ( jenom při ní) ozve cinkání od zadního kotouče. Není to škrtání o destičky, fakt to cinká jako zvoneček. Neví tu někdo čím to je? Díky

[ Zpět ]
Datum: 05.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyCV)
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Úplně to samé co popisuješ, mi dělá Hayeska na předním kole, ale až při 36 km/h. Na radu mého servisáka to neřešim, prej to neni žádná závada a ty brzdy to prej dělaj. Prej dokud to bude cinkat, tak alespoň vim, že tam tu brzdu mám. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Jsou záhady naprosto nevysvětlitelné - proč to dělá právě při téhle rychlosti a před ní a po ní ne? Maximálně bych zkusil rozebrat + složit brzdu, možná to zmizí, když ne - smířit se se stavem věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Rozhodně se tím nijak netraumatizuj, je to zcela běžný jev, dělají to skoro všechny kotoučovky, zvlášť při nastavení kratšího kroku na brzdové páčce. Vždy když to začne zvonit, lehce zmáčknu příslušnou páčku, a při povolení si kotouč destičky rozhodí a je klid. Zřejmě za to mohou vibrace vznikající při jízdě. Nevím jak se v tomto ohledu chovají dvoupístkové hydrauliky, u nich jsou totiž v pohybu obě desky, tak při povolení brzdové páky obě současně odjedou od kotouče.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Ahoj,mám přesně to samé kolo a přesně ten samý problém!Zkoušel jsem spoustu možností a zatím jsem se nedostal k žádnému výsledku....Měl jsem i brzdy rozhozené a seřizoval je,ale výsledek několikadenního bádíní je ten,že jsem na stejném místě,kde jsem začal....
    Zadní kotouč na Hayes HFX 9 totiž rezonuje při určité rychlosti (15 - 25 km/h)s gumama co jsou dodány s novým kolem...
    Ještě zkusím zajít do servisu a pokud mě neporadí,měla by zabrat výměna gum za jiný vzorek.....Zkoušel(a) jsi jiné gumy?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PAP)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Rada c. 1...jezdi v rozmezi 0-25km/h
    Rada c. 2... jezdi v rozmezi 26-100km/h
    Rada c. 3...nejezdi nad 100km/h...tam uz ti muze byt i necinkajici brzda na prd
    Rada c. 4...neres to

    Podle meho se to deje z duvodu vlastnich kmitu materialu. Proste u strojnich soucasti obcas nastane stav, kdy jednotlive casti rezonuji a zrovna tak nestastne, ze jednotlive spicky amplitudy jednotlivych casti se scitaji...tim vznika renozance, ktera muze mit teoreticky amplitudu nekonecne velkou. Ale jakmile se prekroci urcitej stav (v tomto pripade urcita rychlost), vse se uvede do normalu... Je to velkej problem u vetsich strojnich soucasti a rotacni soucasti se testuji na vlastni kmity, takze by se to stavat nemelo...ale tohle jsou tak male vecicky, takze u nich to nevadi.Takze to vubec neres!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cinkání kotouče

         

    Podle me je to malinkou deformaci zadniho kola ja vazim 90 kilo a kdyz mam desticky moc blizko kotouče tak pri rychlejsi jizde zacnou skrtat o kotouč (cinkaní).Idealni je to nechat odvzdusnit at se dostane desticka dal od kotouče a pak seridit trmënem a vyrovnat tak vule mezi destickamu a kotucem.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cinkání kotouče

           

      aj ja mam tento problem okolo 25 - 30 potom to konci ale mne aj piskaju to ma serie viac na to mate ake rady?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mliec)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cinkání kotouče

             

        Vozím XT hydrauliku a občas si prostě lehce zacinká. Už to neřeším, dělají to občas i jiné brzdy. Jestli ti brzda píská, je asi mastný kotouč nebo destičky (nebo obojí) Chce to odmastit a lehce přebrousit jemným smirkem. U destiček se to nemusí podařit odstranit - jsou porézní a mastnota zaleze dovnitř. Pak je nutné destičky vyměnit (nebo když brzdí a nevadí ti pískání, tak si je nechat).
        Někde dál je na toto téma dlouhá diskuze.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024