reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Cestování po Švýcarsku

Může mi někdo prosím poradit kde začít a kde všude se podívat, co nevynechat ve ˇšvýcarsku..? Jel bych konec sprna a začátek září. Máte někdo zkušenost jaký tam jsou cca ceny potravin, v restauracích a tak...?

děkuji

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2010
Autor: jiřík
  • Re: Cestování po Švýcarsku

         

    Ceny počítej dvojnásobné než u nás a nemají EURo.

    Jinak je ten tvůj dotaz hóoooodně obšírný - spíš hoď lokality, kde se chceš pohybovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Vím, že neamjí euro... Lokality, ještě jsem to moc neprohlížel, ale myslel jsem třeba jet vlakem do Curychu, byl bych tam cca 14 dní, tak bych toho rád stihl co nejvíc...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2010
      Autor: jiřík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      slyšel jsem že je to po norsku druhá nejdražší země v evropě. tak nevim co je na tom pravdy. taky se tam ale chystám, tak doufám, že to tak drahý zase nebude

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2010
      Autor: nicky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        Určitá drahota pro nás bude možná plynout i z toho, že jsem tam u nich nikde nezahlédnul žádný obchoďák, nebo alespoň obchoďáček. Ale třeba jsem jen špatně koukal...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cestování po Švýcarsku

               

          Normálně jsme nakupovali v Coopu, nebo Migrosu. Rozdíl oproti cenám u nás nebyl propastný. I v některých malých obchůdcích to šlo.
          PS. try goda tamu nazad :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2010
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cestování po Švýcarsku

                 

            problém byl al pak v tom, když žádný obchoďák zrovna není při ruce. http://www.turisimo.cz/svycarsko/informace/ceny... jsou asi trochu moc, co? Ale jinak jsem koukal, ty Coopy docela djou.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.09.2010
            Autor: tondas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cestování po Švýcarsku

                   

              V Bernu, ktery je i podle mistnich nejdrazsi, jsem v Migrosu letos na jare nakupoval za ceny cca stejne, jako u nas. A v jednech malych potravinach za cca 1,5 nasobek nasich cen. V pizzosce ve vesnici par km od Basileje stala obycejna, ale obrovska pizza kolem 300 (i s pullitrem limonady).

              [ Zpět ]
              Datum: 29.09.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestování po Švýcarsku

         

    NO TAK, TO MI NIKDO NEPORADÍ, ŽÁDNÝ ZKUŠENÝ CESTOVATEL...?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2010
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Co treba zacit kricet (VELKA PISMENA) az zitra, nekteri zkuseni cestovatele treba pres den nesedi na netu ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2010
      Autor: E-Ryc
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        ... nebo zrovna někde cestují. 8-)

        Trpělivost přináší nejen růže ale i potřebné informace. Nepsals, že jedeš až někdy na konci srpna?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.07.2010
        Autor: Burajda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Cestovatel teda moc nejsem, ale trochu znám švýcarské Alpy a v tomhle smyslu jsem trošku debatoval tady:
      http://www.nakole.cz/diskuse/10996-ubytovani-ve...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2010
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        Díky za tipy ěco jsem si z toho vytáhnul. Byl by jsi schopný zhruba navrhnout trasu nějak od východního cípu Švýcarska až po západ...?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2010
        Autor: jiřík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cestování po Švýcarsku

               

          A šlapat už budeš sám? 8-)))

          Promiň, nechci se tě nějak dotknout, ale podle mě je plánování trasy skoro to nejhezčí - představovat si, kudy pojedu, jaké to tam bude, co všechno uvidím - a pak to porovnávat se skutečností. Ale možná to někdo může mít jinak nastavené.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2010
          Autor: Burajda
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cestování po Švýcarsku

                 

            Holt jsme cestovatelé staré doby-co si nenaplánuješ sám,to neuvidíš a neprožiješ a tímpádem se nemůžeš vymlouvat na jiné....

            [ Zpět ]
            Datum: 27.09.2010
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cestování po Švýcarsku

               

          Zrovna zítra do Švýcarska odjíždím, takže zkusím alespoň stručně.

          Od Ženevské ho jezera můžeš jet buď po Rhonské stezce vedoucí centrálním Valisem a projet místa, která popisuji v paralelním tématu, nebo se dá jet ne sever po Seen route směr Fribourg a Bern a dál na Bernské Alpy, kde se můžeš podívat třeba do toho Gasterntalu. Pak přes G. Scheidegg a Sustenpass (nebo Grimselpass) do Andermattu, kde se obě varianty potkají. Pak pojedeš přes Oberalppass a Rhine route směr Chur (údajně nejstarší město na sever od Alp). Mezi městečky Illanz a Bonaduz se projíždí malou soutěskou Rýna). Z Bonaduzu na Tiefencastel a přes scénické sedlo Albula do Engadinu (souběžně se silnicí na Albulu vede železniční trať "Ledovcového expresu").V Engadinu se napojíš na Innskou cyklostezku, která tě dovede na hranici s Rakouskem. Do Engadinu lze dojet i jižní variantou přes sedla Lucomagno, San Bernardino, Splugen a Maloja. Je to ale náročnější.

          Nejlepší bude jak píší ostatní podívat se do mapy, ať máš představu do čeho jdeš. Doporučuji Michelin 1:200000 (oranžová edice). nejsou tam sice značené cyklostezky, ale jinak je to podrobné a přesné. Mapy nebo průvodce konkrétních cyklostezek neznám, azkus se podívat sem: http://www.veloland.ch/de/welcome.cfm

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2010
          Autor: Zbyněk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestování po Švýcarsku

         

    Halooo poradí už konečně někdo, chtěl bych to vzít asi od ˇženevského jezera a postupně se prokousávat směr ČR....
    Kdo poradí....????

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2010
    Autor: jiřík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      A co si tak rozevřít mapičku a zahledět se do ní?!?
      Já tuhle část přípravy vysloveně miluju. V mapě si počtu víc než v románu...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        Nápodobně :-) S přípravou map a itineráře na Švýcarsko jsem si hrál letos už od ledna.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Sakra, co je to jen za lidi, že v době dovolených za celý jeden den nevysypou z rukávu podrobný itinerář pro vandr po tak běžné destinaci... Tak už sebou KONEČNĚ koukejte hejbat, do kdy na vás má jiřík čekat ! :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      My byli ve Švýcarsku s kámošem před měsícem. Já jsem si na ní už od ledna připravoval itinerář a mapu způsobem, že jsem snímal obrazovky z veloland.ch, lepil je v PC k sobě a výsledkem byl "atlas" s vyznačenou trasou, čísly cyklostezek, jako přílohu tam mám tipy na ubytování (penziony, hotely). Trasa vede od Bodamského jezera z německého Lindau na jih směr Vadúz, Chur, Thusis, Bernardino pass, Bellinzona, Airolo, Gothardpass, Hospental, Furkapass, Visp, Martigny, Montreux a pak na severovýchod kolem jezer zpět do Lindau. Ty mapy mám jako PDF nebo v o něco vyšší kvalitě ve formátu Corel Draw X5. Jestli chceš, můžu ti je někam hodit, stačí pak vytisknout a jet podle nich. My jsme tu trasu s kámošem bohužel nedokončili, skončili jsme ve Vispu a pak se nám totálně zkazilo počasí. Ještě jsme stihli za pěkného počasí Zermatt a Matterhorn (vlakem) a pak jsme si cestu vlakem zkrátili zpět k Bodamskému jezeru (přes Spiez a Interlaken), kde už pak bylo počasí lepší. Tak jsme si jezero dali ještě dokola po Bodensee radweg a dovču ukončili o 4 dny dřív, než bylo původně v plánu.
      Švýcarsko bylo super, jsou tam vyšší ceny, ale s tím se počítalo; mám ale jedinou malou výtku - mají někdy dost blbě značené ty cyklostezky, na to bacha. Člověk musí pořád dávat pozor, aby nesjel z trasy. Naštěstí jsem sehnal do PDA navigační soft (Garmin) a kompletní topomapy Švýcarska s vyznačenými cyklostezkami - tohle nám při cestě hodně a často pomáhalo. Příští rok tam jedu znovu dorazit ty resty z druhé půky trasy, je to úžasná země.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Nevím jak ty, ale já bych bral pouze všeobecné informace(ceny,zajímavosti)trasu bych si stanovil sám na základě průzkumu na webu a nabídky . Každého zajímá něco jiného. Jet podle osvědčených zážitků někoho jiného je dost risk...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Potřebuješ někoho, na koho by ses vymlouval v případě neúspěchu? V dnešní době nemá cílevědomý cestovatel problém se stanovením trasy a věcmi s tím souvisejícími- pokud má internet a není líný.Zkušenosti ostatních jen plánování usměrní...Já bych si nenechal vytýčit trasu putování o dovolené jiným ani za nic- jen já vím, co chci vidět,navštívit a nevynechat...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestování po Švýcarsku

         

    Ahoj, minulý týden jsem jel trasu Winterthur - Wil - Wattwil - Ricken - Linthal - Andermatt - Visp - Sion - Martigny - Chamonix - Geneve, celkem 700km. Pokuď chceš, ozvi se a dám ti info a tak dále

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestování po Švýcarsku

           

      Informace jen pro "bílé"?
      8-P

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2010
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cestování po Švýcarsku

             

        nějak nechápu...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cestování po Švýcarsku

               

          Zřejmě tím myslel, že to můžeš napsat i sem, ostatní by to třeba taky zajímalo ;o))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2010
          Autor: Holfi
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cestování po Švýcarsku

                 

            Děkuji.
            Jmenuji tě svým tiskovým mluvčím ...
            8-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2010
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cestování po Švýcarsku

                 

            No to není problém, nevím, co Vás ale zajíma, vložit sem 9 dní je docela těžký

            [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cestování po Švýcarsku

                   

              Inspiruj se Básníkovými Benátkami bez kopců :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 17.08.2010
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cestování po Švýcarsku

                     

                ...nebo to nechej na představivosti ostatních, aspoň nebudeš zklamaný

                [ Zpět ]
                Datum: 27.09.2010
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestování po Švýcarsku

         

    Nevim co chces slyset. Silnice maji dobre, zatim nejlepsi silnice kde jsem byl (CZ,GB,A,H). Jezdil jsem na silnicce. Cesty pro cyklisty jsou znaceny i ve mestech. Poradi prednosti na silnici je: nejvetsi prednost ma chodec, pak kolo, mestka doprava a pak ostatni auta. Bacha na ty chodce, jenom mavne a uz ti vleze na silnici (to plati spise pro auto). Ridici se ke me chovali velmi slusne. Nikdy nepredjizdeli, kdyz nevideli ze muzou. Obcas se za mnou v serpentinach tahli docela dlouho. Jinak v horach bacha na pocasi.

    Jezdil jsem v okoli St. Gallen. Jak do hor tak dolu k Bodensee.

    Obecne plati ze severni cast svycarska je uhlednejsi nez jizni cast. Ceny nejsou prehnane pokud nakupujes v coopu nebo v migrosu(nebo jak se to psalo). Obecne je to ale draha zem.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2010
    Autor: TomZ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
01.07.2024, 7 dní
15 980 Kč
cyklistický Autobusem

Bernské Alpy na kole

 (CK Mamut tour)
25.07.2024, 6 dní
13 590 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024