reklama

Najednou neumím nafouknout kolo!

Ahoj, na trekovém kole mám autoventilky a několik posledních let, když už jsem se dostal na kolo, jsem dofukoval u benzínek - bez problému. Onehdá jsem si chtěl kolo přifouknout doma stařičkou plechovou pumpičkou. Zbývalo jen dokoupit šlaufek. Trochu jsem se divil, když mi prodavač dával starý známý šlaufek, akorát s uprostřed nějakou tyčkou. Je pravda, že pumpování jde krásně lehce, i když pneu nedokážu dopumpovat tak hodně jak bych chtěl. Větší problém ale mám při odšroubovávání šlaufku od nafouknutého kola. Jak šroubuju, nový prostředek v šloufku tlačí na tyčku ve ventilku a než stačím dlouhý závit dovyšroubovat, hodně vzduchu mi zase uteče ven. Myslel jsem, že šroubuju moc pomalu, tak jsem zrychlil, ale není to tím. Co dělám blbě?

[ Zpět ]
Datum: 09.07.2010
Autor: Rapik
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    Kdyby se ti podařilo nějakým způsobem opatrně a přiměřeně zkrátit tu tyčku uprostřed šlaufku. Nebo zkrátit ty tyčky uprostřed u všech ventilků. Nebo si vždy napumpovat vzduch do pláště do zásoby, aby ti ten, co uteče při šroubování, nechyběl. Nebo musíš při šroubování zrychlit přímo čertovsky. Nebo kup jinej šlaufek. Nebo jít k tý benzínce. Nebo tam dej jiný duše, třebajs ty s cyklolentilkami.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2010
    Autor: IQTyqve
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    moznost c. 1
    kdyz se mrknes do toho ventilku shora tak zjistis, ze i ta tycinka drzi v takovem luzku co jde zasrobovat nahoru nebo dolu, takze pokud neni nadoraz, muzes se s ni dostat niz a nebudes vyfukovat vzduch

    moznost c.2
    porid si jinou nez starickou plechovou pumpicku, s kazdou dnesni pumpou jde plast nafouknout jak chces a neutece zbytecne ani trocha vzduchu

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    Starý známý šlaufek, akorát s uprostřed nějakou tyčkou - ulom ji. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2010
    Autor: XXXL
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    Jak píše vasek. Zašroubuj kuželku ventilku na doraz (kovovou čepičkou, má k tomu nástavec) a kup si novej šloufek, kterej nebude mít šroubovací koncovku, ale koncovku s páčkou (ta roztahuje těsnící gumu koncovky). Radši bych ale koupil malou pumpičku, stejně je dobrý ji sebou vozit.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

           

      Díky za dobře míněné rady. Vnitřek ventílku samozřejmě mám zašroubovaný co nejvíce dolů, když ho povolím, vzduch začne utíkat - jinak to snad ani nejde. Za dobrý nápad považuju nešroubovací šloufek, byl by to pak stejný princip jako u té benzínky. Nevím ale, jestli takový seženu k té plechovce co mám. Už jsem koukal i na nové pumpy v intersportu, za 300 s manometrem a dvěma nešroub. dírama na dlouhé hadičce.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2010
      Autor: Rapik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

             

        Pořád nějak netuším co se tu řeší :-)
        Na co člověk v dnešní době potřebuje pumpičku se šlaufkem ??? Tohle používám maximálně tak doma u velké stojací cyklo pumpy, samozřejmě ale s páčkou a bez šroubování...
        Na výletech mám s sebou v batohu malou minipumpičku, bez šlaufku...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2010
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    No ja mam asi podobnou pumpicku s podobnou hadickou, nejaky vzduch utece, tycka mohla byt kratsi, ale neni to tak tragicke, proste nafouknu kolo vic, sundam hadicku, zmerim tlak (mam samostatny meric tlaku) a mereni opakuju tak dlouho az tlak klesne na pozadovanou hodnotu.

    Pumpicka prezila jeste z favoritu a novou porizovat nehodlam, mel jsem v ruce 2 nejake plastove minipumpicky bez hadicky, stvalo me, ze nejdou oprit o zem a celkove mi prisly strasne... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2010
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

           

      Pšoukne to vždycky, protože trn v nástavci tlačí kuželku ventilku dovnitř, aby šlo lehčeji pumpovat. Bez trnu to jde taky, ale nadřeš se jako vůl. Pneuservismani maj vymakanej takovej grif, že kuželku z ventilku vyšroubujou, aby to měli nafouknutý během okamžiku.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

             

        Pro Jrr: mně to tragické připadá. Přefouknout kolo nemůžu, to pumpička nezvládne. Můžu dělat ty směšný pohyby klidně půl hodiny a pneu je pořád stejně natvrdlá:-) Na to by se jezdit i dalo. Když ale začnu vyšroubovávat, vzduch uteče a můžu začít znovu.

        Pro aber...: když vyšroubuješ kuželku, tak sice krásně nafoukáš, ale nějak tu hadičku sundat a kuželku zase našroubovat musíš. To jsou ti servisáci kouzelníci?:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2010
        Autor: Rapik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

               

          To nevím, ale ten, kterýho jsem při tom pozoroval, byl praktik. Byl jsem tam s defektem na autě. Přefouknul gumu, ukazováčkem zašpuntoval, pak bleskem našrouboval kuželku a bylo. Nemysli si, že co sám neumíš, nejde. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.07.2010
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

                 

            Je to o objemu pneu. Na osobáku se o dvě fteřiny nehraje, na náklaďáku si klidně může mezi tím dát kafe. Ale u kola to takhle dělat nejde, udělá to pšouk a foukáš znova... :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2010
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

                   

              Jasně že jo.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.07.2010
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

               

          Jedna se o pneumatiky na aute - mensi tlak a mnohem vetsi objem. A kuzelku sroubuji takovym udelatkem jako na sroubovaku. To je taky jina rychlost, nez s obracenou kovovou cepickou. Na jizdni kola (snad krom snowbiku) nevhodny postup.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    Hm... autoventilky to je trochu problém, ale existují hustilky, které se dají nasadit na tělo ventilku přes takové gumové těsnění a to těsnění se kolem toho ventilku utáhne pomocí páčky. Pak už lze normálně pumpovat. Další variantou je redukce, která se na ventilek našroubuje a pak se použije hustilka na ventilky galuskové. Obojí vyzkoušeno a v pohodě. Pneumatika tvrdá jako kámen :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    V mototechne jsem jednou koupil tu koncocku, kterou mivaji na benzinkach i s kusem hadice (10 cm?) a zakoncenou trubickou se stejnym zavitem, jako ma autoventilek. Vozil jsem to dokud jsem se setkaval na zastrcenych benzinkach s pouhou hadici. Treba to jeste existuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

           

      U nás na pumpě tu koncovku taky vždycky někdo uříz, a to ještě nebyla krize.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

             

        Ja nemyslel uriznute koncovky, ale dobu, kdy vubec nebyly. Jen zpuchrela hadice na konci roztrepena. S tim clovek nemel sanci. S tou "redukci" jsem do hadice zasunul cca 3 cm trubicky a vetsinou to pak slo. Maximalne jsem zakratil hadici. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

               

          Já to foukám doma starou autopumpou, snad před dvaceti lety jsem k ní koupil asi půlmetrovej šloufek s páčkovou koncovkou. Tehdy asi za 60,-, nevím, jak teď. Kdybych měl na to pláště, dala by i 8 kilo. 5 foukám bez potíží.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.07.2010
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

                 

            ´Koupil jsem podobnou plastovou pumpu v Tescu asi za dvě stovky i s páčkou na šlaufu a manometrem. 6 atm bez problémů.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.07.2010
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Najednou neumím nafouknout kolo!

         

    Na tvůj problém je velmi jednoduché řešení. Kup si v cykloprodejně redukci z autoventilku na klasický ventilek (někde tomu říkají "duopíst"). Třeba něco takového:
    http://www.tandem-bike.cz/servis-a-udrzba-kola...
    http://www.bikesaloon.cz/Redukce_Duo_pist-20062...
    POZOR - ta redukce musí mít uvnitř vlastní "zpětný kuličkový ventil", který zabraňuje zpětnému úniku vzduchu při foukání. Na svoji pumpu našroubuj hadičku na klasický ventilek, který měly na kolech už naše babičky.
    POSTUP: Našroubuješ na autoventil redukci. Redukce má uvnitř "čudlík", který otevře autoventil. Na redukci našroubuješ koncovku hadičky a nafoukáš duši. Pokud nejsi schopen duši nafoukat na patřičný tlak, tak si vyměň "pístek" v pumpě (záležitost pár kaček) - prostě pístek ti netěsní a část vzduchu ti při foukání z pumpy uteče.
    Jakmile dofoukáš, tak nejprve odšroubuješ z redukce koncovku hadičky. Potom RYCHLE odšroubuj redukci z autoventilku - únik vzduchu z duše je při tom zanedbatelný. Pokud by se redukce nechala na autoventilku našroubovaná, tak vzduch pomalu uteče, ten zpětný ventilek v redukci netěsní úplně stoprocentně.
    A je to!

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2010
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

337 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024