Po Labské stezce s vozíkem

Pro rodiče, kteří své ratolesti vozí v přívěsném vozíku, máme další tip na pohodový jednodenní výlet. Tentokrát se vypravíme podél Labské stezky v srdci Českosaského Švýcarska.

Datum: 08.07.2010
Autor: Redakce
  • Re: Po Labské stezce s vozíkem

Na fotce se zahradní železnicí je též k vidění u nás nevídaný automat na gumu, tedy přesněji řečeno na veloduše.

[ Zpět ]
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Škoda, že jste to sem nedali před víkendem, mohla jsem toho na cestě do Drážďan vidět víc.
    Koupaliště v Bad Schandau a sbírka slunečních hodin za návštěvu určitě stojí.

Kdo má rád dobrou kávu, doporučuji dát si na nádraží. Ne u stánku před nádražím, ale přímo na nádraží. Gross MilkKafee bylo skvělé.

Z Bad Schandau rozhodně doporučuji přejet na levý břeh. Po silnici do Königs... je to pěkně hnusný. Silnice je poměrně úzká, samá zatáčka a přes kopec... A vzhledem k tomu, že je to jediná spojnice mezi Bad Schandau a König..., tak je tu i provoz... A ne že by každý jel zrovna slušně. Pár řidičů nás bez milosti "opískovalo"...

Těsně za Königs... (po podjetí viaduktu) doporučuji navštívit restauraci hned u stezky. Paní hostinská je češka a dobře tu vaří. A porce jsou více než obrovské :o)))

Kurort Rathen je turistické centrum. Je tu velký mumraj, spousta lidí, hluk a špína.
    Kamenná alegorie japonské zahrady poněkud zaniká, místo aby to bylo odpočinkové místo s vodní fontánkou. Mimochodem, ta je tak hnsuně špinavá, že jsem se k ní neodvážila ani přiblížit.

Největší železnici jsme sice viděli - je hned u stezky. Neočekávejte zázraky. Největší bych ji tipovala spíš velikostí vagonků než délkou tratě. Pro představu - prostě jsou natažené koleje na zahradní skalce a projíždí tu vláčky.

Skalní hrad jsem viděla jen z cyklostezky, ale vypadá velmi impozantně. Množství túristů mě ale od návštěvy odradilo.

Mazi Kurort Rathenem a Königst... vede cyklostezka i po pravém břehu. Ta ale vede národním parkem a je to prostě cross. Zkusili jsme kousek a po té, co nám prijedoucí češi řekli, že je tam cca 2,5 km úsek, kde se to přes šutry i nosí, tak jsme se s plně naloženými koly vrátili zpět k přívozu a na levou stranu Labe na asfaltík :o)))

Stezka je velmi příjemná a je tu i docela dost odpočívek.
    Jediné mínus, které bych viděla je, že tu na některých úsecích jezdí i auta a moc místa na vyhnutí není. Najdou se sice tací, co jezdí poněkud razantněji, ale vesměs berou ohled na to, že jedou po cyklostezce.

S ohleduplností vůbec se na zdejší cyklostezce setkáte - nenarazila jsem na problém mezi uživateli stezky. Je tu přirozený vzájemný respekt. Každý se chová s ohledem na to, že tu není sám.

Jo a co tedy velmi, a to velmi pozitivně hodnodtím, to je, jak jsou malé děti naučené, že se musí držet na své straně cyklostezky. Již od malička je učí, že tam nejsou samy a že se musí chovat i s ohledem na ostatní. Nestalo se mi, že by mi malé dítě zkřížilo cestu nebo se najednou rozhodlo se otočit do protisměru, jak se to stává u nás. Prostě drží se ve svém pruhu.

A velmi dobře funguje zvonek - stačí cinknout, abyste o sobě dali vědět, že chcete předjíždět a je to respektováno. I těmi dětmi!!!
    Najdou se ale i krávy, na které můžete křičet a stejně neuhnou. Za 3 dny jsem ale potkala jen jednu jedinou :o)))

Na druhou stranu jste ve velké nemilosti, když se ocitnete sami v protisměru. Jste okamžitě "šajze" a jste zavražděni pohledem :o)))

[ Zpět ]
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Koupaliště v B.Sch. jsou spíše lázně, to je alespoň na půl dne. Nejsou tam žádné dětské atrakce, tak je tam klid.
      Ještě v B. Schandau mají poblíž náměstí výbornou zmrzlinu, na velikosti porcí nešetří.
      Mezi Kurort Rathnen a Königsteinem nevede v jedné části ani značená turistická cesta, natož cyklostrasa. Je to tam opravdu na přenášení.
      Železnice v Rathenu je větší než se z poza plotu zdá. :)
      Bohužel čím víc k Drážďanům, tím se provoz na cyklostezce zahušťuje a ani držení se na své straně tolik nefunguje. Rozhodně jet tam víc než nějakých 20 km/hod je o nervy.

[ Zpět ]

Labská stezka mě láka už hodně dlouho,obzvláště když po část stezky vede kousek od domova.

Není tomu dlouho co zprovoznili krásný úsek kolem Labe v Hostinném,koukal jsem,že ani v cyklomapách online není zatím změna,toto značení pod č.24 je opravdu pohodové s možností vzít ratolest s vozíkem.
    Loni jsme se vydali na přehradu Les Království,letos na Kuks..mohu jen doporučit všem aktivním rosičům s dětmi.
    Snad vše výjde a dopadne dotace na úsek Kuks-Hradec Králové,určitě to za to stojí.

Úseky této stezky mne tak nadchli,že příští sezonu odkládám cykloputování po Panevropské cyklostezce a vydám se z podkrkonoší podel labské stezky až k samotnému Severnímu moři.Jak se tu již zmínilo,stezka se stále prodlužuje a nabírá v oblibě právě i cyklovozíčkářum :-)

[ Zpět ]
    Autor: robbe-tu

Jen připomenu, cesta k moři je prý často proti větru.

[ Zpět ]

Díky,slyšel jsem :-( a s častými změnami počasí,proto raději nechám syna doma a vozík použiji jako nákladní,dobře osvědčená metoda cyklocestování :-),snad jen přeprava je ,,horor" :-))

[ Zpět ]

Jaképak děti nechám doma?!?
          Hele, my teď o víkendu u Drážďan potkali na těžko naloženou rodinku, která měla 3 dětičky.
          Jedno vezl taťka ve vozíku - byl mu necelý rok, jednomu mohlo být tak 5-6 a jednomu cca 8 let. Obě starší děťátka měla pěkně naložená kola - fakt měly každý na kole svůj nosník a na něm pěkně tři naložené brašny. A šlapaly si to o sto šest. To mladší teda tatík trošku popostrkával, ale rozhodně to nebylo kvůli tomu, že by se dítěti nechtělo šlapat.

[ Zpět ]
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pravda je,že mě napadlo vzít syna,ale sám mám docela strach :-(,idkyž je zvyklí na cykloputování :-),ne však v tomto měřítku,navíc manželka by chytla ,,infarkt" :-)))

[ Zpět ]

Dítě to přežije a manželku si holt najdeš novou :o)))

Hele, buď v klidu, až manželka pochopí, že neustoupíš, tak se z toho infarktu rychle vzpamatuje sama :o)))

[ Zpět ]
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

a je to :-),pravda,všchno jde,když se chce :-))

[ Zpět ]

Ježkovy voči co je?!?
                  Neříkej, že to s ní už seklo... :o)))

[ Zpět ]

:-))),tak to zatím neee:-))),průběžné otřesy jako před výbuchem sopky.
                    Je těžké zkombinovat zálibu s někým komu nevoní :-(,ale jak zní pořekadlo,jak si kdo ustele,tak si lehne .-)))

[ Zpět ]

Tys tam děti s sebou měla?
            Tetičko teoretičko ..!
            8-)

[ Zpět ]
            Datum: 19.07.2010
            Autor: AV

Sjela jsem si se psem Labe od Špindlu do Dolního Žlebu (až ještě za hranice, kouknout se na Hřensko z druhé strany). Bylo to pěkné, ale nejhorší bylo po frekventované silnici do Dvora Králové.....!Ale fajn! Teď si chci dojet zbytek a tak za 14 dní jedem od moře se psama ve vozíkách, má někdo zkušenosti s nocováním na divoko? Děkuji!

[ Zpět ]
    Autor: 2177910

tak jasně, že se musí člověk umět orientovat a předvídat včas. Jde o to že, cena za psa dost naruší rozpočet za spinkání....Ale co by člověk pro mazánka neudělal!

[ Zpět ]

chápu,ono s ratolestí se člověk musí taky jináč přizpůsobit,navíc ve vašem případě ne všude nechají psa.
      Každopádně,je dobré mít vytipované nějaké to ubytko,pak už se improvizuje :-)o tom je i snad spaní ,,natvrdo" :-)))- forma,kdy má člověk zážitky na celý život .-))))

[ Zpět ]

Tak jsem se vrátila z cestování po Labské cestě od moře do Ústí a vlakem domů. Není potřeba řešit větry, vanou si stejně proti a z boku, spaní bylo ve stanu na divoko i v kempech se psama bez problému. Jen tedy zjištění, naše značení Labe je dokonalé, zdaleka viditelné,na jejich značení se musí člověk soustředit a hledat maličkou ceduličku, někdy i z druhé strany sloupu. Kdo nemá orientaci, musí dost bloudit. Ale jinak vše fajn! Tak jsem si splnila sen a v 66 letech mám celé Labe na kole. Tak všem přeji hezké šlapání...!

[ Zpět ]
      Datum: 09.08.2010

Ahoj lidi,
    všem bych vám chtěl doporučit cykloškolu. Já to sleduju už dlouho a je to fakt bomba a hodně užitečný!
    http://www.youtube.com/watch?v=otdq2mK1xPE&...

[ Zpět ]
    Datum: 13.07.2010
    Autor: Danjo
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

08.12.2016
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

99 cyklistů (3 přihlášení)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016