reklama
Země: Česko Česko

Sjízdnost hřebenovek na těžko

V druhé polovině července se chystám na cestu po moravských horách, na crossovém kole na těžko. Uvažuju, že bych zkusil projet některé úseky hřebenovek. Jedná se o hřeben Javorníků v úseku Portáš - Malý Javorník - Velký Javorník - Kasárna, kousek Beskyd: Pustevny - Radhošť, a Jeseníky: Švýcárna - Červenohorské sedlo. Dá se to rozumně projet nebo budu muset tlačit.

[ Zpět ]
Datum: 30.06.2010
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Portáš - Malý Javorník - Velký Javorník - Kasárna v pohodě (já bych to teda ale asi jel spíše obráceně) - předl to jsme to jeli s Michalem (M. na crossovi)

    Pustevny - Radhošť: jetelné

    Švýcárna - Červenohorské sedlo: až na malý úsek (je to tam trochu prudší a lehce kamenité; ale je to zkopec, takže se to dá na brzdy dát) pod Švýcárnou jetelné bez problémů; opět projel na crossovi i M.

    No ale je mi jasné, že ode mne to "jetelné v pohodě" asi slyšet nechceš... :-DD

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Švýcárna - červenohorské sedlo: lesní cesta, jezdím to na trekovém kole, podobné terény jsem na těžko jel. Jeden úsek, asi 300 metrů, je hodně kamenitý a do kopce, jinak pohoda a krásná příroda.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Úsek Portáš Kasárna je jetelný natěžko bez problémů - vlastní zkušenost. Možná se kousíček tlačí, ale už si to tak přesně nepamatuju. Horší by to bylo kdybys jel na Portáš přes Papajské sedlo. To není skoro ani tlačitelné. No vytlačil jsem to ale s vypětím všech sil. Pustevny Radhošť taky bez problémů. Švýcárnu - Červenohorské jel teď Zazvur natěžko na ležáku a psal, že musel nejenom tlačit, ale i přenášet kolo a bágly zvlášť.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      Na Portáš pojedu po silnici od Hrozenkova.
      Papajské sedlo znám - někde v roce jsem Javorníky procházeli pěšky z báglama.
      Červenohorské - Švýcárna jsem jel v roce 2000 na bajku. Nějaké kameny si pamatuju, ale s odstupem 10 let to může vypadat úplně jinak. Zvlášť po těch letošních deštích.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      To by ta cesta ze Švýcárny musela být najednou v nějakém hrozném stavu. V roce 2007 to bylo v pohodě i pro kros.
      Na biku se to tenkrát dalo pustit, dobře si pamatuju, že jsem to tam vyjímečně s tím pouštěním trošku přehnal a v cca 50km/h tam zrušil zadní kolo. Přeci jen nějaké šutry tam jsou a při té rychlosti už jsem nedokázal vybrat optimální stopu a šutry objel dobře jen předním a nějaký větší vzal zadním, prorazil jsem (tenkrát ještě naposledy s dušemi, mít už UST, tak se nestalo nic) a než jsem z té rychlosti zastavil a jel po prázdném kole, tak to ráfek na těch šutrech nepřežil.

      Na krosu i na těžko při pomalejší opatrné jízdě bych tam tenkrát neviděl žádný problém.

      Uvidíme letos, první dva týdny v srpnu se zase do Jeseníků chystám.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

             

        V sobotu jsem jel ze Švýcárny na Červenohorské sedlo na těžko na lehokole. Držel jsem se červeného značení, jak mi radili bikeři na Švýcárně.Jestli mluvíme o stejné trase, tak nevěřím,že se dá projet na těžko na krosu padesátkou. Přes padlé stromy bys musel mít křídla.Spíš jsem asi špatně pochopil trasu, zřejmě tam vede i jiné značení.Já neměl mapu a držel se dle rady červené :o/

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2010
        Autor: zazvur
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

               

          Ano vede. Červená přes Jezerníky je takřka nesjízdná i na běžkách a na kole tuším zakázaná. pro cyklisty sjízdná trasa vede po zelené (modré) na Petrovku a dále na Č. sedlo. Úsek ze Švýcárny na Petrovku je strmý a kamenitý, ale dá se na těžko sjet. Pak následuje kratší prudší výjezd a po něm víceméně rovinatý závěr na Červenohorské sedlo.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2010
          Autor: Zbyněk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

               

          Jestli si jel po červené turistické, tak si jel tedy cestou, na které si neměl vůbec co dělat.
          Je pro kola zakázaná (a to úplně celý hřeben po červené až na Šerák), proto jsme ji tenkrát vynechali, i když jako technická lahůdka by byla asi dobrá (celou jsem ji neviděl, tak nevím, co by šlo dát a co ne).
          Správně to popsal Zbyněk a ani na té cestě po které se mělo jet by se na crossu na těžko 50km/h opravdu jet nedalo.
          Já to nejel na crossu, ale na fullu s pořádnými plášti a i tak to bylo moc v té rychlosti.
          Opatrně v menší rychlosti by to tam ale na crossu na těžko šlo (tedy já bych si tak na to troufnul určitě).

          Po té trase, co psal Zbyněk a po které si měl jet a je i možná cykloznačení (minimálně je v mapě jako cyklotrasa) a to nevím jakou má barvu a jak už bylo značené.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2010
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

               

          Dobře Ti poradili. Po zelené na Petrovku, zpátky nahoru a pak po modré po silnici na ČHS je to pěkná nuda.
          http://www.mapy.cz/#mm=TTtTcP@x=139394304@y...

          Na běžkách jsem jel červenou ve směru nahoru naposled letos, a celou dobu jsem přemýšlel, jak jsem to moh kdysi jezdit v opačném směru (sjezd ze Slatí musel být lahůdka i na kole).

          [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

                 

            Ono si stačí zkrátit ten kousek Nad Petrovkou - Kamzík po modré. Směrem nahoru je to pěkně výživný i trochu technický výjezd. Já tam tedy málem chcípnul (chtělo by to lepší fyzičku), jak jsem se to snažil vyjet bez šlápnutí na zem (ale aspoň se povedlo).

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

                   

              Směrem dolů je to na běžkách roztomilý technický sjezdík, když teda nejedeš moc zbaběle krokem, ale pěkně v tempu se snažíš proletět serpentýny. Hlavně je dobrý, když za serpentýnou na vnější straně odpočívá někdo při výstupu nahoru:-D

              [ Zpět ]
              Datum: 01.07.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

                 

            A po té červené může být lahůdka úplně celý ten hřeben až na Šerák. Ale ten zákaz... A v těhle místech bývají někdy s porušováním zákazu problémy.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Beskydy jsme šli s báglem cca před 7-8 lety, jen obráceně (z Radhoště na Pustevny a dál). Co si vybavuju - cesta široká, vyšlapaná, sem tam kořeny, šutry. Tuším těsně před Pustevnama (směrem od Radhoště) byl celkem sešup dolů - tak 300, 400 m a dost kamenů, takže bych ho možná radši sjížděla (nebo sváděla než tlačila vzhůru). O hezkém víkendu bych se asi víc bála masy turistů - na Pustevny jezdil tuším autobus... Ale to vše před lety, takže jak teď nevím (i když kopec předpokládám zůstal;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      Jediný náročný úsek před Pustevnami je zkratka po turistické značce, kde vede okolo asfaltka.

      Tam je extra technicky náročný asi 100m úsek, který běžně nedávají ani místní opravdu techtiční jezdci (a to se teď bavím o technickém ježdění na fullech s vyšším zdvihem). A pokud tam chodí lidi (což v sezoně to tam je jak Václavák), tak tenhle úsek nelze na kole ani zkoušet.
      Já bych se na fullu na ten úsek necítil určitě, tam bych se zabil. A zase tak špatně technicky na tom nejsem.

      Ale lze to jet po té asfaltce, takže bych řekl, že i na krosu na těžko se to dá zvládnout (i když na pár místech trochu kameny jsou a na krosu na těžko už to nebude taková sranda).

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Hřebenovka přes Malý Velký Javorník až na Kohůtku je sice pěkná drncačka, ale dá se.
    Z Kophútky na Papajské sedlo - to je otázka, jak to bude letos projeté.
    Z Papajského sedla to ale už loni bylo jetelné jen s mačetou...

    Na Pustevny se dostaneš v pohodě - z obou stran jse asfalt. Z Pusteven na Radhošť se také dá, ale bach byl tam zákaz kol, takže bacha, můžou tě prudit :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      Joa Švýcárna - Červenohorksé sedlo je jetelná. Sice je to místy trošku cross, ale projet se to dá.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      Není z Pusteven na Radhošť zákaz pouze v tom úseku té zkratky po turistické značce té jedné zatáčky té asfaltky (tedy to co popisuju výše).
      Nejsem si jistý, i když jsem to jel vícekrát (tu zkratku jsme objížděli po tom asfaltu, nedal bych ji ani dolu), žádný zákaz si ale nevybavuju.
      A byl jsem tam srpen 2008.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

             

        Z Pusteven na Radhošť vede po hřebenu jen jedna cesta, ne?!?
        Je to už taky pár let, co jsem tam jela, ale vím, že zákaz kol byl tehdy od té části, co to šlo z Pusteven zase do kopce.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

               

          Tak jsem hodilo oko do mapy - cyklotrasa vede opravdu jen přes sedlo přes Pustevny. K Radegastovi a na Radhošť už ne, tam je klasická turistická.
          Takže tam to bud s kolem zaražený. Ale jak jsem si sama ozkoušela, tak se tam jezdí a asi i nadále jezdit bude :o)))
          Pro ně je to zřejmě krytí, kdyby se tam na tý kamenný cestě někdo zrakvil nebo srazil nějakýho túristu...

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2010
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

                 

            To, že tam nevede cyklotrasa neznamená, že je tam zákaz (netvrdím s jistotou, že tam není i mimo tu zkratku, jen si ho prostě nevybavuju, že by tam byl).
            Zákaz není ani třeba z Pusteven po červené přes Tanečnici na Čertův Mlýn.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.06.2010
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

               

          Přes větší část hřebenu je jen jedna cesta. Spodní část z Pusteven hned na začátku, co se to zvedne do toho prudšího kopce, tam je asfalt se serpentinou a ta turistická vede přímo a zkracuje si tu zatáčku.
          A v té zkratce je zákaz kol, jinak tam okolo po tom asfaltu myslím žádný není.
          Tady je to hezky vidět na leteckém snímku, to je to místo kde asfaltka stoupá mírnějí a dělá tam větší oblouk a turistická značka je ta přímá.
          http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@sa=s@st=s@ssq...
          Pak dále asfalt už nevím kde končí a až na Radhošť je to cesta místy i s mírně většími šutry.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.06.2010
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Ty tlačit nebudeš:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

           

      No, se mnou určo ne-e :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sjízdnost hřebenovek na těžko

         

    Dík za vaše reakce.
    Tak to asi zkusím projet jak jsem plánoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024