reklama
Země: Česko Česko

Český Krumlov - Plzeň - Praha

Poradí mi prosím někdo kudy vede nejlepší trasa přez tyhle města ? S badnou se chystáme na čundr a chtěli by jsme si projed kus Šumavy, stím že kolem Lipna to trochu znám a chtěl bych tam jednu noc někde tábořit, proto by se nám hodilo kdyby mi mistní nebo čundrysta který to ma projetý poradil nejakou krásnou trasu touhle lokalitou stím že z Plzně by jsme se chtěli vracet podél Berounky a z Prahy to už mame domu kousek :) Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 25.06.2010
Autor: doocky
  • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

         

    Pro.jeD by ses mohl pro.jeT do lekárny a ne na Šumavu, ale jinak je Šumava krásná ;o))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2010
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      Do lekarny kazdopadne budu muset :) jeste nez vyrazime na cundr. :) jinak prosim o prispevky k tematu :)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: doocky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

         

    Pokud je to stejný záměr jak píšeš v tématu Plánování trasy, tak to rozhodně není na týden, spíš na 14 dní. A Šumava se jede lépe od západu (např. ze Žel. Rudy) na východ, jedeš s kopce. Opačně to taky jde, ale pořád stoupáš, to je dobrý vědět.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      omlovám se za pravopisný chyby ale čestina mi moc nejde :) je fakt ze je skoda ze nemuzeme jed na dyl.. proto se rozhodujeme kudy pojedem aby jsme videli co nejvic :) Sumava je hodne protknuta cyklistickyma stezkama proto je tezky vybrat tu pravou :)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: doocky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

             

        Taková příjemná klasika na týden je ze Železné Rudy (tam se dostaneš vlakem) na Lipno a podél Vltavy do Krumlova, na Zlatou korunu (vlak). Pokud zalehnete u Lipna na den, tak je to akorát dost. Záleží jak jste zdatní a co vše chcete vidět a pojezdit sem a tam. Najdi si to na mapy.cz (turistická) nebo i-dnes - cestování - mapy a vpravo cyklomapa Šumavy. Jakkoli pojedete, tak se nespletete, je to dobrý všude.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2010
        Autor: básník
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

               

          Pravě je problém že chceme jed opačným směrem, tím vlakem se pravě rozhodujeme kam až po-pojedem a každopádně díky za odkazy. Určitě se budou hodit:)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2010
          Autor: doocky
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                 

            Návrh trasy číslo dva "šumavskej děs" : vlakem do Klatov, poté Domažlice, podle vody do Plzně a po Berounce do Davle a dom......


            Co si myslite o tyhle trase ?

            [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2010
            Autor: doocky
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                   

              Šumavský co? Koukal jsi se vůbec do mapy? Já myslel, že jsi chtěl vidět Šumavu. Ale trasa Klatovy - Domažlice - Plzeň - Davle...nevím, nevím. Kup si obrázkovou knížku o Šumavě, ať si v ní alespoň po večerech můžeš listovat...bude to jediné místo, kde Šumavu během dovolené uvidíš.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.06.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                     

                Je hezky ze me poucujes o Sumave je fakt ze Narodni park na tyhle ceste urcite nepotkam stim pocitam, ale delat ze me pitomce nemusis!! kamaradi navrhujou trasu kudy jet tak se ptam co si o tom myslite ... nechci slyset nejaky poucovani kdyz na Sumave jsem parkrat byl.. pritelkyne ma chalupu v hamrech takze se tam kazdy rocni obdobi podivam, na kole jsem tam byl naposled minulej rok na Vimpersky 24 hodinovce takze si myslim ze Sumavu jsem uz videl ale nebudu tvrdit ze se tam orientuju jako kdybych tam bydlel, nejlip to znam asi U Horni Plany a Hamry (diky me pritelkyni)

                [ Zpět ]
                Datum: 26.06.2010
                Autor: doocky
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                       

                  No pitomce z tebe nedělám. Jen jsem se podivil tomu "šumavskému děsu"....když se vlastně ani Šumavy nedotknete....

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.06.2010
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                   

              To máš šumavskej děs jako že prcháte od Šumavy dřív než jste ji viděli. Klatovy a Domažlice jsou spíš Český les. Kolem té Berounky se nedá podle mne jet souvisle podle řeky, myslím že se dost nadřete v takových těch kratších prudkých kopcích. Aspoň co jsem kolem Křivoklátu viděl a projel. Ale zkus to a dej vědět.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.06.2010
              Autor: básník
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                     

                Je to pravda co mi pisete Sumavu da se rict ani nelizneme, kamaradi mi nahazujou moznosti trasy, tak je sem kopiruju a cekam na vas nazor a komentare :) lamu si stim hlavu uz nejakej patek protoze musime najit trasu kterou ujedou i holky co moc nejezdej.
                Priklanim se k nazoru Basnika a souhlasim snim ze na Sumavu potreba aspon 14 dni.(aby clovek neco videl a nenechal tam dusi)
                Bohuzel nejsme vsichni studenti abychom mohli litat 14 dni po Sumave. Proto byla navrhnuta kratsi trasa kterou studoval kamarad ne ja

                [ Zpět ]
                Datum: 26.06.2010
                Autor: doocky
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                       

                  No tak pokud jsou podmínkou ta města a není podmínkou Šumava, a zároveň potřebuješ něco, co by ujel kdokoli, pak možná zkus tohle:

                  Z Krumlova směrem na Budějovice si snadno cestu najdeš na cykloserveru.cz (většinou bude sledovat modrou značku, jestli se nemýlím), a dál pak tudy:

                  http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail...

                  akorát opačně, z cíle do startu. Končí to u Klatov (přesněji na Švihově) a dospělí to dají hravě za 2-3 dny, protože je to pořád po řekách a rybnících, skoro samá rovina. Bez potíží to na naloženým kole ujelo i devítiletý dítě, i když za trochu delší dobu. Krajina moc pěkná.

                  Ze Švihova se dá docela pěkně a nenáročně po Úhlavě, ať už vezmeš asfalt nebo po okolní polesí (turistická červená, například).

                  Z Plzně do Prahy je to pěkný třeba přes Chrást a Radnici na Zbiroh, Žebrák, Zdice a Beroun, odtud buďto víceméně po Berounce, nebo přes sv. Jana do Loděnice a po potoce Loděnici, pak Rudná, Chrášťany... Tady je spousta variant a skoro všechny pěkný, záleží, jestli chcete lesy a terén nebo asfalt...

                  Spát se na všech těch místěch dá celekm všude, a kdybyste nestíhali, tak kdekoli mezi Plzní a Prahou se dá skočit na vlak, třeba v Berouně.

                  Takhle nějak bych to jel já, pokud jsem se vůbec netrefil do vašeho stylu, omlouvám se za plevelnej příspěvek... :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.06.2010
                  Autor: k.vl
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

         

    Do Rudy vlakem (jezdíval tam z Prahy přímej) a pak...Prášili - Srní - Modrava - Kvilda - Borova Lada - Horní Vltavice - Lenora - Volary - Horní Planá - Český Krumlov....a pak vlakem domu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2010
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      :)) promin jsem dneska nejakej podrazdenej a tak mi to prisla spis jako provokace :) mohl bych se zeptat jel si tuhle trasu ? nezni to spatne zkusim to navrhnout :) ale musim se na to poradne podivat kvuli spani, a doplnovani nezbytnych veci a potravin)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: doocky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

             

        Nikdy jsem ji nejel jako celek, ale Šumavu mám celkem projetou. Je to taková klasika a kdybych si chtěl projet Šumavu po silnici a neměl na ní moc čas, jel bych tuhle trasu.

        Navíc na cestě jsou kempy, levné ubytování (v létě celkem volné) případně je možné využít nouzová nocoviště (http://www.npsumava.cz/1336/sekce/nouzova...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

               

          Silnicim se chceme maximalne vyhybat :) a jinak nez pod sirakem nespime pokavad nam to pocasi dovoluje :) ale diky za odkaz urcite se bude hodit. Musim jeste prostudovat podrobne cyklostezky na trase co mi doporucujes :)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2010
          Autor: doocky
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                 

            Tak pak to dát po červené a využít nouzová nocoviště. Jen nevím, jak to teď je s tou červenou, zda se na ní smí po celé delce, nebo si někde ochránci zas něco vymýšlí.

            Jinak ty šumavské silničky jsou celkem OK....prťavé, úzké a celkem i prázdné.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2010
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

                   

              snad nas nic takovyho neprekvapi ale jak znam nase cundry tak naplanovana trasa se jeste stokrat preplanuje na ceste :) ale to nemeni nic n a tom vedet od mistnich pekny cesty co stoji urcite za to projet :)

              [ Zpět ]
              Datum: 26.06.2010
              Autor: doocky
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

         

    Jak se budeš přesouvat z Krumlova na západ ti neporadím, ale když by ses přesunul od Šumavy přes Nýrsko a pak do Kdyně, tak po cyklotrase č.3 na Plzeň a Prahu. Je to docela povedená cyklotrasa od Plzně hezky při Brdech.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2010
    Autor: Bruk600
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      Z Klatov a z Domažlic do Plzně taky znám rozumné cyklocestování.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: Bruk600
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      moc dekuju :) podobnou trasu navrhoval Zednik akorat to pak predelal na sumavskej des :D protoze tu cestu zna lip :D akorat s tim nazvem jsme se sekli .)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: doocky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

           

      Já doporučuji bydlení v Českém krumlově ze stránek http://www.apartmankrumlov.cz/ jezdíme už pátý rok a jsme spokojeni

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2011
      Autor: forty11
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Český Krumlov - Plzeň - Praha

         

    Jel jsem nedávno část vaší trasy. Mezi Krumlovem a Černou v Pošumaví po cyklotrase 1047. Většinou asfalt, ale bez provozu (O víkendu se dá jet přes voj. prostor Boletice). Dél po trase 33 s pytlíky do hor: Z Modravy na Poledník, Z Prášil na jezero Laka, z Gerlovy Hutě rovně na Špičák (neznačeno), pak po trase 2055 na Černé jezero, za Liščí návrat na trasu 33, která končí ve Všerubech.
    Pozor jsou tam trochu kopce, ale stojí to za to.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2010
    Autor: Packin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024