reklama

Otáčení zadního kola při protočení řetězu proti

Čau,
jak moc má být odpor ořechu při protáčení řetězu pozpátku? Když to mám na stojanu a protáčím to zpět, tak se mi roztočí i kolo, neznamená to že to někde drhne? Jinak co s tím, asi povolit lehce matky na ložiska že,... kola crossride, pokud se nepletu průmyslový ložiska. Dik

[ Zpět ]
Datum: 21.06.2010
Autor: Egesi
  • Re: Otáčení zadního kola při protočení řetězu proti

Pokud v tom znatelně nedrhne, nebo nějak necvaká, případně to kolo netáhne ten řetěz silou, tak to nech být. Při záběru to žádný vliv nemá a pouze při jízdě "na volnoběh" tam bude nepatrný odpor. Nejspíš tam bude tužší vazelína. Příliš utažený ořech by se hlásil spíš znatelným jemným "škobrtáním" kuliček ložiska. Ložiska nábojů s tím nic společného nemají.
    Jak máš dlouho ta kola ? Nestála někde dlouho ? Jestli jo, tak zkus, jestli se nerozhýbou. Neopravuj, co se nerozbilo. :-)
    Pokud je to ale hodně zatuhlé, tak rozebrat ořech, vymýt, namazat, složit.

[ Zpět ]
    Datum: 21.06.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Je několik možných příčin:
    1/ Po zimě ztuhlá vazelína. Trošku projet pomůže, případně prostříknout ořech (vícekolečko) třeba WD80 či podobným sprejem - trošku to tu vazelínu "naředí".
    2/ Dovnitř ořechu (vícekolečka) se dostal svinčík. Rozhodně nepomůže povolit nějaké "matice". Je třeba ořech (vícekolečko) rozebrat, vyčistit, znovu promazat, složit, vymezit vůle. Chce to dost trpělivosti a speciální nářadí (stahováky apod.).
    3/ V ořechu (vícekolečku) se něco uštíplo (kousek "praporku") a ten kousiček někde drhne. Postup viz bod 2, případně vyhodit a koupit nový ořech nebo vícekolečko.
    Podle tvého popisu to ale bude případ č. 1 případně č. 2.
    Ono v zásadě to, že jde ořech (vícekolečko) trošku ztuha, ničemu nemusí vadit, ale když to drhne moc, tak když je řetěz na nejmenším kolečku, tak to může dělat trochu paseku.

[ Zpět ]
    Datum: 22.06.2010
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

pozn: WD40

[ Zpět ]
      Autor: macikm

Treba to melo znamenat, ze to ma prostriknout 2x. ;)

Mne takhle stala silnicka bez pouziti 3 roky a nez se kolo a pedaly otacely nezavisle, sezralo to skoro cele to male baleni WD40. A nakonec jsem to stejne musel rozebrat. Ale puvodne to bylo ve fazi, ze kdyz jsem kolo vedl, pedaly se tocily a kdyz jsem je pridrzel, prehazka se napinala a retez nahore provesoval. 8(

[ Zpět ]
        Autor: Murphy

A bylo to ještě pořád kolo? Jestli se to po třech letech evolucí nezměnilo na nějaký jiný stroj.

[ Zpět ]
          Autor: Zden42

Jo - dík za upozornění.

[ Zpět ]
        Datum: 23.06.2010
        Autor: Jihra
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

135 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017