reklama

MTB boty - jaké?

Ahoj, chystám se v nejbližší době koupit si boty na kolo. Už mám SPD pedály, z jedný strany na klasickou botu (ten plast se dá vyndat) a z druhý nášlap. Ale nevím jaký si koupit boty. Doteď jsem jezdil jen s botama od vietnamců:) Z toho, co jsem koukal v obchodě i na internetu bych asi šel do suchýho zipu s přeskou a cena tak 2-2,5 tisíce. Co byste mi poradili? Je tam nějaká další důležitá vlastnost? Hraje roli značka (třeba kvalita materiálu)? Co se osvědčilo vám? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 17.06.2010
Autor: flint

Nejlépe hodnocené

2 hlasy
  • Re: MTB boty - jaké?

         

    Koukám, že podobnou diskuzi už založil Murphy, ale já bych potřeboval spíš rady pro začátečníka. Jo a taky bych chtěl aby se v nich dalo chodit i po zemi. Ale ne daleko (asi jen z kola někam a zpět, takže ne žádný túry:)

    Teda ještě mě napadá (možná blbá otázka) - dá se v nich i běžet? Asi moc ne co, třeba do 5 km. Teď vůbec nevim jak to dělají ostatní...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2010
    Autor: flint
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB boty - jaké?

           

      Pokud v těch tretrách chceš chodit (i když jen někam od kola a zpět), hlavně si při nákupu prohlídni, zda kufr nebude přečnívat přes podrážku. Nejlépe, když je trochu zapadlý. jinak budeš mít problém s chůzí hlavně po kamenech či pevném rovném povrchu - kufry pěkně kloužou.

      Po nepříjemných zkušenostech s předchozími tretrami (klouzaly parádně), jsem si letos koupila tyhle:
      http://www.kola-online.cz/Trekkingove-tretry...
      ... a zatím spokojenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2010
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB boty - jaké?

             

        Aha, díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2010
        Autor: flint
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB boty - jaké?

         

    Esli vietnamci prodávaj´ boty s kuframa, ber je od nich (značka se měnit nemá ...)
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2010
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB boty - jaké?

           

      Nemaméé, ale sitra budéé:)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2010
      Autor: flint
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB boty - jaké?

             

        Za to máš jistotu, že v těchto obchodech všechny boty šuší :o)))
        Hele, teď se tomu smějeme, ale jsem zvědavá, za jak dlouho budou cykloboty na pultech těchto krámů... :o)))
        Jestli to nestihnou tuhle sezónu, tak příští rozhodně :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Už jsem asi vybral

         

    Už jsem asi vybral - co jim říkáte? V kamenné prodejně jsem je vyzkoušel a líbí se mi ze všech nejvíc. Jak po stránce vzhledu, tak vlastností - vložka je příjemně tvarovaná na chodidlo, špička, pata i podrážka jsou dost tvrdé (což je dobře ne?) a i cena je v limitu, 2300Kč.

    http://www.zkracovatko.cz/stl

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2010
    Autor: flint
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už jsem asi vybral

           

      Jen doplňující dotaz. Když jsem přešel na nášlapy, kupoval jsem tretry (nikoliv silniční a byly to Shimano) a v botě byly vloženy kufry. Když jsem asi za 3 měsíce chtěl kupovat jiné, úplně samozřejmě mi řekli, že kufry nejsou součástí.
      Jak to tedy je - patří k tretrám kufry nebo nikoliv (dotaz na ty, kteří mají větší zkušenost s nákupy)? Díky!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: jinec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už jsem asi vybral

             

        Bývají součástí pedálů. Ale mohou být i u treter. A nebo se taky prodávají sólo.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2010
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už jsem asi vybral

               

          Dají se koupit i zvlášť. Ony ty tretry jdou (většinou) použít na více systémů, proto tam "šefci" kufry z drtivé většiny nedávají...

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2010
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už jsem asi vybral

             

        Kufry bývají u pedálů, protože různé značky pedálů, mohou mít jiné typy kufrů.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.06.2010
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Už jsem asi vybral

               

          A asi proto je Shimano přidává i k botám, aby tak nějak "napovědělo", že je dobré koupit i Shimano pajdály :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2010
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Už jsem asi vybral

                 

            Koupila jsem si boty Shimano a nic u nich nebylo, u pedálů kufry byly a k botám jdou. Taky mě to překvapilo, že u bot nebyly.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2010
            Autor: HMS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Už jsem asi vybral

             

        No s tim jsem měl taky trochu potíže. K pedálum mi je nedali (vlastně jsem nevěděl že mám chtít něco dalšího) a když jsem je pak chtěl po prodejci bot (v jinym obchodě), tak mi řekli že jo, ale za 300Kč. Takže jsem zajel zpátky do servisu kde mi dávali pedály a tam mi kufry bez problému dali zadarmo...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2010
        Autor: flint
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Už jsem asi vybral

           

      Používám a jsem spokojený.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2010
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024