reklama

praskovrzání

Můžete mi prosím někdo poradit, vezl jsem kolo do servisu kvůli takovému "praskovrzání". Druhý den jsem kolo vyzvednul a po 20 km to začlo dělat znovu. Je to ve středu u klik a nevím co s tím. Těžko se to popisuje, ale myslím, že nebudu jediný.

[ Zpět ]
Datum: 01.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (newman)
  • Re: praskovrzání

         

    Tohle je problém na několik dýmek, dokonce ani nejde tvrdit, že je to skutečně ze šlapacího středu. Když jsem si před lety koupil kolo, taky se mi zdálo, že slyším zvuky ze šlapacího středu, servismana jsem se dost naotravoval (bylo to v záruce). Byl už z toho na budku. Nakonec jsem to objevil, když jsem náhodou šel ze sedla. Zvuky přestaly, bylo to v sedle mezi vrstvami.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: praskovrzání

           

      Taký mám stejnou zkušenost... V servisu jsem s tím teda nebyl, ale taky jsem nakonec identifikoval až sedlo...;-)
      Občas si nerozumí ty vzpěry s plastem, který je okolo na některých místech a pak si holt občas vrznou...;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: praskovrzání

           

      Souhlas, tohle znám taky, ale mnohem častěji to ělal střed kliky.
      Doporučuju rozebrat a namazat vazelinou závit i misky uvnitř.
      Když to nepomůže, vyměnit celé ložiskové pouzdro. Pozor na jeho délku, je na něm vypálená.
      Tohle mě otravovavola celou dovolenou v Rakousku a pomohla až jeho výměna. Po dotažení to po pár Km začalo znova.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: praskovrzání

         

    opět cvakoš?:-O)
    zkus namáznout závit mezi šlapkou a klikou. nebo to můžou dělat šlapky... věřím že se přidají další, každej má oblíbený místo:)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: praskovrzání

         

    Diagnóza může být následující:
    1/ střed
    2/ klika (v místě, kde je připojena na středovou osu)
    3/ šlapka

    Dle mých zkušeností je nejčastější neduh č. 2. Alespoň nejlépe odstranitelný, tím bych začal, viz výše - sundat - namazat - nandat.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: praskovrzání

         

    Mrkni na http://www.andykolar.wz.cz/, sekce Servis - Tip.
    Někdy způsobuje "praskovrzání" i vyschlá gumová prachovka na zadní nábě - stačí pár kapek oleje pod ní A JE TO:-) měl jsem podobný problém, zdálo se mi, že zvuk vychází ze středu, ale můj servisák mě vyvedl z omylu.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024