reklama
Země: Česko Česko

cyklo Český ráj

Ahoj,poradil by mi někdo námět na zajímavou trasu po českém ráji v délce cca 50 km.

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2010
Autor: jarinka
  • Re: cyklo Český ráj

         

    Byl jsem tam vloni. Mrkni, možná si něco vybereš: http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloturistika...
    v odkazu je pak Info, profil, foto a mapa

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2010
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo Český ráj

         

    A na jakém kole pojedeš ?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo Český ráj

           

      Asi na svém, ne....

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo Český ráj

             

        Nebo na jejím ?
        Ale to už je ovšem úplně jiná trasa:-D

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2010
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo Český ráj

         

    Jako takřka domorodec rád s výletem poradím...ale chtělo by to vědět, zda se má jednat o okruh (např. z místa ubytování), či chcete jet odněkud někam.
    Jinak obecně - určitě nevynechat takové základní symboly Českého ráje jako jsou Kost, Trosky, Valdštejn.....zajímavá je i Hrubá Skála, Valečov, Humprecht, Kopicův statek....z přírodních zajímavostí pak vrch Mužský s nádherným rozhledem, Věžický rybník, údolí Plakánek atd. Do některých moc pěkných částí jako jsou Prachovské skály nebo Drábské světničky se ovšem bohužel na kole dostat nedá....

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2010
    Autor: Ligi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo Český ráj

           

      Ja by som este odporucal urcite nevynechat obratene zvony v Rovensku pod Troskami. Zvonia kazdu nedelu na poludnie a je to zazitok. A nevynechat (pri ceste na Valecov) mozno este aj Svijany :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2010
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo Český ráj

             

        OT: Jo, svijanský je jedním z mála českejch piv, který ještě kroužkujou sklenici, pokud ho zhovadilej výčepní nepřechladí na 5C. Ani rohozecký není špatný, u nás na Vápence ho čepujou za 16,- a je to lahůdka. Aspoň pro mě. Eurobírů už mám po krk.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2010
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo Český ráj

               

          to je tím tetrahopem!! navzdory tomu si ho kupuju!!

          [ Zpět ]
          Datum: 10.06.2010
          Autor: brum
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo Český ráj

               

          U Svijan není co řešit - skvělé......ale ten Rohozec mě zatím nějak neoslovil (a to jsem si zrovna minulý víkend dal tři kousky po výjezdu na Kozákov), nejspíš to ale bude tím, že jsem ho pil vždy jen z plastového kelímku a to není co?....no není to ono:-))

          [ Zpět ]
          Datum: 11.06.2010
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo Český ráj

                 

            Nas najviac oslovilo Svijanske tmave pivo. Nepamatam si uz presne meno, ale bolo vyborne.Nikde inde okrem pivovarskej hospody som ho uz nevidel aa ani nepil.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.06.2010
            Autor: Jaroslav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo Český ráj

                 

            jj, Svijany tam padaj jak němci do krytu :-). Včera večer jsem se stavil na jednom posportovním (u nás je vedro na chcípnutí i v lese). Padlo jich tam pět, ani jsem nevěděl jak :-D... Naštěstí komáři žrali dostatečně (a v propoceném cyklu fakt zážitek), takže na další rukavici už nedošlo...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.06.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklo Český ráj

                   

              Mně svijany moc nejedou, nevím, čím to je. Za bolševníka jsme pro ně vytočili nějaký kladky pro provoz, tak jsem si odvez pár litrů z ředitelskýho tanku. Sedli jsme si tři k desetilitrovýmu kanystru a celkem jsme se prdli. Asi to bylo plnotučný, strong. Ale je to snad 30 let.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.07.2010
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklo Český ráj

                 

            Překvapil mě Horák, tamní ředitel. Při inspekčních cestách po jejich hospodách pije pivo jen ze třetinek, prej kvůli zteplání.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.07.2010
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo Český ráj

             

        Tak pivovar Svijany s hospůdkou je samozřejmě významné poutní místo:-))).....jen je to od Č.ráje trochu bokem...ale jen trochu:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.06.2010
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo Český ráj

           

      Ahoj,
      do budoucna plánuji nějaký cyklovýlet pro spolupracovníky do Českého ráje.Měl by to být okruh.Start asi v Turnově,délka cca 50 km.
      Můžu poprosit o tip na trasu?
      Jarda

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2011
      Autor: jarinka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo Český ráj

             

        Člověče, to jsi nebyl schopný za 10 měsíců naplánovat jednu padesáti kilometrovou trasu? To nedokážeš za 10 měsíců koupit jednoho průvodce? Nejsi schopný zastrejcovat? Já ti nevím, ale ČR zas tak velký není. Vezmu mapu, vezmu průvodce. V průvodci najdu zajímavá místa a na mapě je spojím. Pak bych teprve přišel sem a nechal si poradit, zda je to OK. Ale rok tu na někom škemrat, aby ti dal dohromady 50km....ach jo. A myslím, že Ligi poradil dost. Nebo po něm chceš podrobný plán s popisem, plánem, mapou, časovým rozvrhem atd???

        Jsem asi ošklivej, ale mě to jednoduše rozesmálo....

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2011
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo Český ráj

         

    Já vím, že je to trochu stranou, ale utčite bych neopomněl zámek Sychrov = nejlepší zámek, co jsem kdy v Čechcách viděl. Jinak pokud jsme tam v roce 2003 projeli hodně moc na tandemu, doporučuji Jičín a Sobotku. Zrovna Prachovské skály mě nijak neuchvátily, protože tam všude byl zákaz cyklistů, což mě překvapilo. Hrubá Skála taky nic moc. na Hrubém Rohozci měli zavříno, když jsme tam dojeli.A Pecku jsem taky neviděli. Tlačit tandem na Bezděz bylo rovněž nad naše síly, tak jsme si dali zmrzku pod a pokochali se jen pohlede odspodu.;-) Vykoupat na Doksech (kemp tam byl strašný), dále pak se nám zamlouvalo kems s koupalištěm v Sobotce a naopak katastrofa byl kemp Vidlák pod Troskami.(sto let za opicemi)´.Pěkně bylo v Bakově na Jizerou, kde jsme poobědvali v najěkém vyřazeném letadle.:-()

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2010
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo Český ráj

           

      Stranou, nestranou. Můžete navštívit i Litoměřicko. Český ráj byl až do národního obrození tam. Až pak bylo najednou politicky nekorektní, že v Českém ráji žijí skoro samí Němci, tak se začalo vymýšlet nové umístění. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo Český ráj

         

    Tato lokalita nabízí dost nádherných scenerií a alternativ,proto dle mého názoru,trochu probrouzdej web o českým ráji a to nej...si poskádej dle zájmu návštěvy,pak už jen plánovat...myslím,že k cyklovyjížďkám patří napínavé plánování :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2010
    Autor: robbe-tu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo Český ráj

         

    Jen tak pro info :-),dnes jsem se vrátil z cykloputování z Českého Ráje,bohužel jen po 2 dnech,lokalita nabízí opravdu mnoho variant včetně nádherných výhledů.
    Osobně jsem zvolil kemp Sedmihorky,který lemuje CS4010 - spojnice do Turnova :-)a napojení na nej.. ČR :-))
    Určitě tam člověk musí strávit více času,aby odhalil krásy této právem nazívané lokality.
    Osobně mne nejvíce oslnil hrad Frýdštejn,opravdu nádhera,doporučuji...
    Snad jen upozorním na dost kopcovitý terén..na 80km jsem měl nastoupáno přes 1000m.n.m. - tahal jsem vozík se synem,vcelku pěkný nářez :-)).
    Už teď ale vím,že zase navštívím kousek jiné části...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2010
    Autor: robbe-tu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024