reklama

Ještě jednou plastové náramky.

Ahoj. V dnešní jihočeské příloze MF Dnes píšou, že se u nás dají koupit barevné plastové náramky pro pomoc potřebným (žlutá = kostní dřeň, oranžová = mateřská centra, červená = zdravotní klauni, bílá = handicapované děti, růžová = nadace Naše dítě, modrá = vozíčkáři, světle zelená = hnutí Duha, tmavě zelená = proti drogám, hnědá = ochrana zvířat, černá = stop rasismu). Cena za jeden = 30,- Kč. Bližší údaje o množství vybraných peněz jsou na www.coolhelp.cz.
Zdá se mi to dobrý nápad, jen nějak postrádám - a nejen v těhle náramcích - nějakou pomoc starým lidem, kteří mnohdy nedůstojně "dožívají" ve špatných podmínkách.
Co Vy na to?

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Ještě jednou plastové náramky.

         

    Ten článek jsem nečetl,tak je to jenom můj osobní názor.
    Kolik procen z těch 30kč se doopravdy dostane přímo k těm lidem pro které je to určené?(výroní náklady,distributor,prodejce,DPH,a možná kdo ví co ještě??)
    Není lepší ty peníze poslat přímo na konkrétní účet?

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (maark)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou plastové náramky.

           

      samozřejmě že je. Takovéhle akce mají za cíl přitáhnout i lidi, kteří by jinak nepřispěli. Naprosto prvoplánové náramky - voni to maj všichni a je to COOL, tak si to koupim taky - moc to nestojí, koupim si žlutej ten vypadá jako Arnstrongovo, nebo bodrej ten mi jde ke tričku.
      Je to dobrá akce, jak dostat peníze na dobrou věc od lidí, ktrý by je jinak asi nedali...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou plastové náramky.

           

      Začátkem devadesátých let sem se o to zajímal, kolik procent se dostane k potřebným.
      Podle zákona MUSÍ nadace z vybraných peněz pro účely nadace (pomoc těm, kvůli kterým se vybírá) dát MINIMÁLNĚ 15%.
      Mě z toho vyplývá, že když přispěju na něco 100 Kč, tak ti, co to potřebují, dostanou 15 Kč.
      Přetal jsem přispívat.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou plastové náramky.

         

    Jo zrovna mě padla do oka podobná diskuze na www.ivelo.cz pod tady tímto názvem."LLLIIIVVVEEESSSTTTRRROOONNNGGG" je to moc dlouhý tak jsem to ještě celé nečet,snad později.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (maark)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou plastové náramky.

         

    Kolik bys potřeboval?

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou plastové náramky.

         

    Tahle akce s naramkama vypada velmi zajimave, bohuzel realita je dost kruta. Jsem blizky jedne organizaci, ktera se tohoto ucastni a jejich podil je cca 5,- Kc z jednoho naramku :o(((

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Austin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou plastové náramky.

           

      Také jsem byl kdysi blízký jedné, nikterak bezvýznamné, organizaci. Takže si nedělám iluze ani o použití toho bůra.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě jednou plastové náramky.

             

        jj, tak nejak...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Austin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě jednou plastové náramky.

               

          Nejlepší fór je ten "černá = smrt rasistum", to je i na mě dost drsnej humor.
          Ale líbí se mi na druhou stranu odpovědný přístup rodičů té holčičky. Narodí se jim dítě, tak mu založí nadaci, ať nestrádá ("růžová = naše Kačenka").

          Ještě by to chtělo zjistit, jestli jsou to ty samý náramky, kterejma se teď začínaj označovat pacienti v nemocnicích. Možná se z toho dal udělat šikovnej vedlák, pro někoho s podnikavým žaludkem.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě jednou plastové náramky.

                 

            jak jsi přišel na "smrt rasistům" a "naše Kačenka"?
            to jsem nikdwe nečetl...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou plastové náramky.

         

    copak copak? už se staráš o svou budoucnost? :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

435 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024