reklama

Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

Koncem června se chystám na delší cestu, tentokrát na sever. Zajímá mě, jestli někdo nemáte nějaký tip, jakou zvolit cestu a co případně stojí za to cestou vidět.

Zřejmě pošlapu Německem po stezce Odra-Nisa, Rujána a trajekt do Trelleborgu. Pak nějak podél východního pobřeží na Stockholm a cíl bude v přístavu Kapellskär.

Zpátky z Kapellskäru zřejmě kolem jezera Vättern na Helsingborg. Odsud kousek Dánskem na trajekt do Německa a do Čech asi podél Labe.

Díky za případné tipy!

[ Zpět ]
Datum: 26.05.2010
Autor: Václav
  • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

         

    Asi přináším sovu do Atén, ale Uppsalu máš v plánu?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

           

      Zatim nemám. Kromě toho, že je to univerzitní město, nic víc o Uppsale nevim.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

         

    Dobře se cestou dívej, trochu foť a hodně piš. Až se smočím v jižním moři u Benátek (bez kopců), tak v rámci zmapování evropského prostoru mám spadeno na nordkap, tak ať se něco dozvím od předjezdců :-))). Hlavně polární záři. Šťastnou cestu, držím palce a závidím :-).....

    Chceš-pí-seň-severuznáááát....chceš se mnou tišenaslouchat..........jak táhne bííííílý looosooos peřejí???

    Chceš vi dět polárnízáááář....chceš abych zlíbaltvojitváááááář...kdyš sever dýýýýýše velkou nadějííííí. Znáte?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2010
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

           

      Na polární záři budu přeci jenom ještě pořád hodně nízko. Ale bílý noci už tam budou. Na tundru mám sice taky spadeno, ale kdo ví kdy. Ještě asi neuzrál ten správnej čas.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

         

    Ze zajímavých míst, které jsem měl možnost navštívit v jižním Švédsku, doporučuju malebné jezírko Färåstjärn na vrcholu žulového masivu (hostel Torrekulla v obci Kållered kousek jižně od Göteborgu) a pak ještě kolorované skalní rytiny z doby bronzové chráněné UNESCO - jmenovalo se to tam myslím Tanum (na internetu se to dá najít pod německým názvem Felsritzungen von Tanum). Souřadnice Ti dát neumím, ale je to severně od Göteborgu. Nevím, jestli to ale už není moc stranou od vaší trasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2010
    Autor: Medvěd
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

           

      Ta severská jména mě nikdy nepřestanou udivovat... :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

           

      Díky za tip. Vypadá to, že Göteborg tolik stranou z předběžně plánované trasy není, tak uvidíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2010
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

         

    Minulý víkend jsem se vrátil z jižního Švédska, konkrétně jsem byl na ostrově Oland. Z pobřeží jsem tedy jel cca 100 km z Karlskrona do Kalmar, potom už jsem jezdil po ostrově. Na těch 100 km jsem měl problém s tím, že byla místa, kde se nedalo jet jinak než po té hlavní silnici, z těch 100 km to bylo asi 30km. Naštěstí byl víkend a provoz byl rozumný, ale jet tam za plného provozu by asi nebyl moc příjemný zážitek. Takže doporučuji podrobné mapy a snažit se hlavnímu tahu vyhýbat, i když někde to asi budou zajížďky.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2010
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

           

      Koukal jsem, že by podél pobřeží měla vést cyklotrasa Eurovelo č.10 - http://www.nakole.cz/images/clanky/a9/000330... Narazil jsi tam na nějaké její značení?

      Öland mě taky láká. Dá se tam jet za Kalmaru na kole po tom dlouhém mostě? - http://maps.google.se/?ie=UTF8&ll=56.681112... nebo tam mají kola zákaz a musíš autobusem? Kolik to případně koštuje?
      Je to jedna z variant, kterou zvažuju. Po mostě na Öland, pak na severní cíp a z Byxelkroku se přeplavit zpátky na pevninu do Oskarshamnu - http://www.olandsfarjan.se/ Určitě by to ale zabralo víc času než po pevnině, a proto…stojí to vůbec za to?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2010
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

             

        Tak o té cyklotrase Eurovelo jsem nevěděl a značení jsem neviděl. To ale naznamená, že tam třeba není, nevěděl jsem o něm, tak jsem ho nehledal. Ale zase kdyby tam bylo, tak bych ho asi našel. Byly tam žluté ukazatele se znakem cyklisty a s názvem místa, kam ukazují, takže nějaké město, vesnice.
        Po mostě se jet na kole nesmí. Od vlakového nádraží jezdí autobusy, za osobu jsem dal 40 SEK, za kolo 28 SEK. Jízdní řád autobusů je na
        http://www.klt.se/upload/Hitta%20din%20resa...
        kola berou autobusy s číslem od 100, autobusy s číslem od 400 autobusy neberou. Ale v turistické sezóně to může být jinak.
        Oland určitě stojí za návštěvu, já tam strávil pět dní, najel asi 500 km a neviděl jsem vše, co jsem mohl vidět:-) Pokud na Oland přejedeš, doporučuji za mostem pokračovat "rovně" a přejet na silnici na východní pobřeží, je tam mnohem větší klid, ale zase mineš městečko Borgholm. Sever ostrova je krásný, doporučuji Trollskogen, maják Lange Erik. Od Sandviku na sever doporučuji cestu těsně kolem západního pobřeží.
        Cestu na pevnině z Kalmaru na sever jsem nejel, tak tam nevím jak to vypadá.
        Nějaké fotky jsem zatím provizorně dal na www.mdostal.eu/oland/oland.html.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2010
        Autor: MarekD
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

               

          Díky, teď jsi mě nahlodal ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2010
          Autor: Václav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jižní Švédsko – co bych neměl minout?

         

    Trochu jsem popojížděl kolem Göteborgu, popis je tady http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=10615. Dájí se dobře projet i malebné ostrovy Tjörn (čte se "Čórn" a Orust) asi 70 km na sever od GBG.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2010
    Autor: Šlojíř
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024