reklama

tip na cyklovozik

Ahoj, koukam na nabidky cyklovoziku pro děti. Mate nejaky tip na značky. Mate nekdo zkusenost s voziky Federn? Pripadne jiny tip na znacku v porovnani cena, kvalita, vaha. Diky.

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2010
Autor: pavelm
  • Re: tip na cyklovozik

         

    Je toho tady mraky. Třeba diskuse "Croozer vs. Chariot" je už přímo legendární, ale najdeš ještě mnoho jiných.
    Já sám mám dvojmístný Kranich a rozepsat bych se o něm mohl na deset stran, ale všechno už to tay někde je.

    Zkus svůj dotaz trochu specifikovat - například jestli jezdíš jen asfalt nebo i jiné povrchy, kolik chceš za vozík dát peněz nebo jestli ho chceš používat jen za kolo, nebo i jako kočár nebo s inlajny... Aby se bylo čeho chytit a čloěk ti nemusel psát hafo zbytečností :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2010
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tip na cyklovozik

         

    Konkrétně jsem si našel nějaký vozík Federn, vadilo by mi u něj:

    - 16ky kola, raději bych dvacítky

    - průhledné okénko nad hlavami dětí mi přijde jako podstatné chyba. Většinou jsem rád, když mají děti ve vozíku aspoň trochu stínu, to okénko bych musel pořád nějak zakrývat.

    - tohle přední kolečko mi přijde jako zbytečnost: plnohodnotný kočár to z vozíku neudělá (na to vypadá hodně malé a nevhodně umístěné na konci oje), a pokud jde o postavení nebo vezení odpojeného vozíku, tak k tomu žádné kolečko nepotřebuješ, votík i s dětmi by měl být natolik vyvážený, že ho snadno vezeš i bez třetího kolečka.

    - to umístění prpaorku je snad omyl, ne? Běžně bývá praporek na LEVÉ straně vozíku, kde vozík míjejí auta, ne napravo... Ale je možné, že ho leze umístit na obě strany, z fotek jsem to nezjistil.

    - jinak se ten federn konstrukcí i komfortem podobá u nás mnohem prověřenějším azubům nebo i těm kranichům. Vzhledem k výš uvedeným nevýhodám bych raději volil některý z nich.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2010
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tip na cyklovozik

           

      Diky. Ted se spis divam po nejakem ojetem azubu Jerry. Nechci do toho vrazit moc penez. Zjistil jsem ze je pro mne limitujici sirka 80 cm. A taky si rikam ze nebude problem u azuba s pripadnou opravou nebo nahradnimi dily. Pocitam s jezdenim po cestach asfaltovych, sjizdnych lesnich a polnich. Nejaka cyklodovolena s vecma apd.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2010
      Autor: pavelm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tip na cyklovozik

             

        Tak na tebou popisované užití máme právě ten kranich, azuba tady (pokud vím) dost podobným způsobem využívá Peggy, obojí bez problémů. Kranich se do 80 cm šířky vejde, pokud u něj nepoužíváš boční ochranu kol (sám jsem ji výrazně omezil za pomoci pilky na železo kvůli váze - chceš-li, pošlu ti nějakou fotku).

        Zatím tu pokud vím nikdo nepsal o odpružené verzi Kranicha, která ale, pokud to odpružení funguje, tak by byla cenově naprosto skvělá.

        Výhodou kraniche i azubu je ohromná skladnost (ve složeném stavu) a přitom velký nákladní prostor. Nevýhodou menší komfort textilních sedaček a vyšší hmotnost vozíku. I tak je to ale za málo peněz hodně muziky.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2010
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tip na cyklovozik

               

          máme azuba Tom naprostá spokojenost vozíme tam malou 2roky a pejska Bishona brali jsme ho i s pláštěma schwalbe BIg Apple a opravdu to je znát jak tluměj nerovnosti a jdou objednat přímo s vozíkem. Skladnost luxusní jedna malá placka a dvě kolečka.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2010
          Autor: FRANIK
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tip na cyklovozik

         

    Ahoj..
    My máme Croozer jedno místný a zatím jen spokojenost...
    Spoustu věcí tenhle rok zlepšili a nějaký mouchy má.
    Ale to asi každý vozík...
    Nejhorší je úchyt na kolo.Museli jsme si ho nechat upravit a ted už je to v pořádku.
    Máme i odpružení,takže šířka hrozná,ale zase krásně sedí a žehlí díry..:-)
    Více info pokud budete mít zájem:www.kolovozik.iplace.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2010
    Autor: kolovozik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (16 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024