reklama

Jak vybrat správný smyk ? :-)

Včera jsem utrpěl porážku - dával jsem na jedno kolo nový přední měnič - smyk, nějaké současné shimano od kupkola (protože jsem dával i novou středovou osu + kliky s převodníky - klasické tři tácy) - no a ten smyk zřejmě není schopen "obsloužit" všechny tři tácy, prostě můžu štelovat dorazy jak chci a stejně to není schopno nahodit řetěz na všechny, nejvíc to odhaduju tak na dva a půl převodníku, ještě by to chtělo tak 5 - 8 mm. Co s tím, jak objednávat takhle na dálku? Pro úplnost dodávám, že se jedná o staré kolo, řadící páčka převodníků = páčková SIS neindexovaná.
Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2010
Autor: Airline
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

         

    Původně jsem myslel, že se přiučím jak vybrat SPRÁVNĚ smyk, abych neupadl. Ale když už jsem to otevřel, tak zkusím odpověď. Zkus objednat přesmykač , někde název smyk používají jen pro silniční měniče.
    http://www.velotrade.cz/komponenty/presmykace/

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2010
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

           

      Hele, miláčku... :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

             

        No nedalo mě to, no...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2010
        Autor: HonzaK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

         

    Nestačí rozsah na šířku? Tj nejsi schopen zařadit velkou nebo malou placku, ani když dorazy úplně vyšroubuješ?
    Nebo je v tom jiný problém, např. rozsah v rozdílu zubů?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

         

    Tenhle problém jsem měl donedávna s indexovým řazením na favoritu, řadilo to sice na všechny tři placky, ale na velkou mi škrtal o vodítko řetěz při zařazenejch třech nejmenších ze sedmičky vzadu. Na pravý misce byla totiž milimetrová podložka; tu jsem vyndal a je pokoj. Možná by pomohlo, kdybys koupil kratší nebo delší osu

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

         

    Takhle je ta diskuze o ničem. Napiš, jaký typ přesmykače jsi koupil, jaký typ máš trojtác a kolik má trojtác na jednotlivých "plackách" zubů. Případně vyfoť a dej sem fotky. Pak můžem debatovat.
    Případně napiš (vyfoť), jaká je "mezera" mezi vnitřní stranou malého převodníku a pravou miskou středového složení a to při pohledu kolmo shora - jde mi o to, jestli nemáš krátkou nebo dlouhou středovou osu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2010
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

         

    1/ Presmykac musi byt vhodny pro 3-prevodnik a pri jeho nakupu hledej jenom takovy, ktery je tak oznacen. Samozrejme ze musi odpovidat i radici paka, aby mela dostatecny rozsah poloh zase vhodnych pro trojprevodnik. Opacne lze taky- presmyk s razenim pro 3-talir jde s uspechem a casto i lip pouzit i pro 2-talir.

    2/ netusim co oznacujes za "neindexovany SIS", kdyz zkratka SIS znamena doslova Shimano Index System. SIS neni oznaceni nejake rady, ale systemu jako takoveho.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2010
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

           

      Takže:
      1) včera jsem koupil nový přesmykač, Shimano vyrobené v Singapuru, konkrétní označení to nemá - žádné číslo ani písmeno, je určený na trojtác, měl by to šířkově obsáhnout.
      2) kliky jsou FSA CK - 300 Dyna Drive, 48 - 38 - 28 zubů, najdeš je třeba v krosových klikách na kupkole
      3) klasické středové složení: sólo misky, ložiska, osa na čtyřhran
      4) "neindexované" v mém pojetí = že to nemá přesné polohy na jednotlivé tácy jako třeba u rapid fire, prostě to voně točí mezi dvěma krajními polohami a tewn střední tác tam "vyhmátneš". Asi se tomu říká jinak. Jinak napravo stejné řazení dozadu na kazetu je už klasicky "indexované"
      5) ještě musím koupit o trochu delší osu, protože když utáhnu kliky, tak mi dolehnou na misky a nechce se to točit. Prostě první nástřel nevyšel, metoda pokus - omyl :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

           

      Starý páčky. Pravá SIS, levá neindexovaná. Tento tvar (ta na obrázku je indexovaná zřejmě i levá).
      Mám pravdu Airline?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

             

        Jóóó :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2010
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024