reklama

Jak vybrat správný smyk ? :-)

Včera jsem utrpěl porážku - dával jsem na jedno kolo nový přední měnič - smyk, nějaké současné shimano od kupkola (protože jsem dával i novou středovou osu + kliky s převodníky - klasické tři tácy) - no a ten smyk zřejmě není schopen "obsloužit" všechny tři tácy, prostě můžu štelovat dorazy jak chci a stejně to není schopno nahodit řetěz na všechny, nejvíc to odhaduju tak na dva a půl převodníku, ještě by to chtělo tak 5 - 8 mm. Co s tím, jak objednávat takhle na dálku? Pro úplnost dodávám, že se jedná o staré kolo, řadící páčka převodníků = páčková SIS neindexovaná.
Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2010
Autor: Airline
  • Re: Jak vybrat správný smyk ? :-)

Původně jsem myslel, že se přiučím jak vybrat SPRÁVNĚ smyk, abych neupadl. Ale když už jsem to otevřel, tak zkusím odpověď. Zkus objednat přesmykač , někde název smyk používají jen pro silniční měniče.
    http://www.velotrade.cz/komponenty/presmykace/

[ Zpět ]
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hele, miláčku... :-)))

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No nedalo mě to, no...

[ Zpět ]
        Autor: HonzaK

Nestačí rozsah na šířku? Tj nejsi schopen zařadit velkou nebo malou placku, ani když dorazy úplně vyšroubuješ?
    Nebo je v tom jiný problém, např. rozsah v rozdílu zubů?

[ Zpět ]
    Autor: Joe-CUBE

Tenhle problém jsem měl donedávna s indexovým řazením na favoritu, řadilo to sice na všechny tři placky, ale na velkou mi škrtal o vodítko řetěz při zařazenejch třech nejmenších ze sedmičky vzadu. Na pravý misce byla totiž milimetrová podložka; tu jsem vyndal a je pokoj. Možná by pomohlo, kdybys koupil kratší nebo delší osu

[ Zpět ]
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Takhle je ta diskuze o ničem. Napiš, jaký typ přesmykače jsi koupil, jaký typ máš trojtác a kolik má trojtác na jednotlivých "plackách" zubů. Případně vyfoť a dej sem fotky. Pak můžem debatovat.
    Případně napiš (vyfoť), jaká je "mezera" mezi vnitřní stranou malého převodníku a pravou miskou středového složení a to při pohledu kolmo shora - jde mi o to, jestli nemáš krátkou nebo dlouhou středovou osu.

[ Zpět ]
    Autor: Jihra

1/ Presmykac musi byt vhodny pro 3-prevodnik a pri jeho nakupu hledej jenom takovy, ktery je tak oznacen. Samozrejme ze musi odpovidat i radici paka, aby mela dostatecny rozsah poloh zase vhodnych pro trojprevodnik. Opacne lze taky- presmyk s razenim pro 3-talir jde s uspechem a casto i lip pouzit i pro 2-talir.

2/ netusim co oznacujes za "neindexovany SIS", kdyz zkratka SIS znamena doslova Shimano Index System. SIS neni oznaceni nejake rady, ale systemu jako takoveho.

[ Zpět ]
    Autor: vasek

Takže:
      1) včera jsem koupil nový přesmykač, Shimano vyrobené v Singapuru, konkrétní označení to nemá - žádné číslo ani písmeno, je určený na trojtác, měl by to šířkově obsáhnout.
      2) kliky jsou FSA CK - 300 Dyna Drive, 48 - 38 - 28 zubů, najdeš je třeba v krosových klikách na kupkole
      3) klasické středové složení: sólo misky, ložiska, osa na čtyřhran
      4) "neindexované" v mém pojetí = že to nemá přesné polohy na jednotlivé tácy jako třeba u rapid fire, prostě to voně točí mezi dvěma krajními polohami a tewn střední tác tam "vyhmátneš". Asi se tomu říká jinak. Jinak napravo stejné řazení dozadu na kazetu je už klasicky "indexované"
      5) ještě musím koupit o trochu delší osu, protože když utáhnu kliky, tak mi dolehnou na misky a nechce se to točit. Prostě první nástřel nevyšel, metoda pokus - omyl :-)

[ Zpět ]
      Datum: 19.05.2010

Starý páčky. Pravá SIS, levá neindexovaná. Tento tvar (ta na obrázku je indexovaná zřejmě i levá).
      Mám pravdu Airline?

[ Zpět ]
      Autor: Joe-CUBE

Jóóó :-)

[ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…

Hledám: kámoše na kolo z Pardubic

14.10.2017
Hledám kámoše na kolo,nejlépe z Pardubic.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

183 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017