reklama
Země: Albánie Albánie

Brno - Albánie na těžko

Přátelé, až přestane pršet (snad příští týden :-)), rád bych vyjel na těžko z Brna do Albánie (popř. se přeplavil do Itálie a dojel zase zpět). Vím, že spousta z vás to už určitě prubla, tak mi řekněte kudy tudy do tej Albánie? Mám mapy Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Černé Hory, Makedonie a Albánie. Takže rád bych nějak přes tyto státy (pravděpodobně ne přes všechny :-)). Preferoval bych asfalt, ale pokud byste výslovně trvali na nějaké té polní cestě, tak bych se pochopitelně podřídil :-). Doporučte nějaké málo frekventované a odlehlé cesty, hory mi nevadí a hlavně..., čas mě netlačí. Tak díky!!!

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2010
Autor: beggard
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Záleží jestli chceš jet přes kopce nebo raději po rovinách. Já bych to z Brna vzala kolem Neusiedler See přes Maďarsko na jih, pak Chorvatsko, Bosnu a pak buď přes Č.Horu kopečkama nebo přes Srbsko po rovinách. Byli jsme tam loni. http://www.putovani.net/index.php?tab=2&...
    Ty dva okruhy, co jsme jeli, byli po šutrech, asfalt je tam jen na hlavních cestách. Do Velbonu dělají asfaltku letos, tak to možná budeš mít o něco pohodlnější než my. Každopádně odpružený horák se hodí. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2010
    Autor: Jane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Sice Ti neporadím, ale závidět můžu, ne? :-)
    Ta poslední věta....."Hory mi nevadí a čas mne netlačí"....

    Tak dobře dojeď.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2010
    Autor: m
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Jo, díky za názory. Po rovinách to sice jede, ale je to nuda. Takže já ty kopce nějak vyšlapu..., to zas bude hrubší slovník, haha.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2010
    Autor: beggard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Před Týdnem jsem se vrátil s cestováni po Balkánu...Makedonie,Albánie,Řecko,Bulharsko.
    Jestli budeš chtít něco málo poradím,doporučím...
    Jeli jsme busem do Skopje pak už kolem do Sofie...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2010
    Autor: bracha
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    zdar, já jsem tam za mlada jezdil takhle - přes Rakousko ze Znojma k Dunaji , opustil jsem řeku v Amstetenu a valil na jih ... Lassing , Hieflau, sedlo Prabichl - 1225 m n.m.....asi v tom mám trochu zmatek, ale věřím že se z toho vysomáríš.....Admont, Judenburg - ... Knittelfeld, sedlo Gaberl 1550 m , Koflach, na Slovinsko přes Radl pass - 670 m, Velenje, Polzela, sedlo Podmeja - 724 m, po mostě přes Sávu - Podkum, Žuženberg, Soteska, Josipdol, a dále k Jadranu a podél něl, když jsem to nevzal přes Plitvice...
    chce to co nejpodrobnější automapu. Takže něco papírového. Ty na internetu jsou na nic, pokud vím..
    jináč - zrovna mě vyšel cyklo-průvodce po Albanii pod názvem V ALBANII NEJSOU LVI - viz www.cykloknihy.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2010
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno - Albánie na těžko

           

      Hmm, tak se zdá, že už nikdy nepřestane pršet. Zítra vyrážím děj se co děj!! Snad se cestou vyčasí. Tak zatím

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2010
      Autor: beggard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno - Albánie na těžko

             

        Šťastnou cestu a něco foť a piš pro nás, co musíme ještě vyčkat. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2010
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno - Albánie na těžko

             

        Přeju v tom světě šťastný pořízení!

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2010
        Autor: Václav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno - Albánie na těžko

             

        Taky přeju šťastnou cestu! A slabším pomáhej a silnějším ustupuj!

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2010
        Autor: rambousek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brno - Albánie na těžko

               

          Pratele, tak jak jsem si maloval, ze cim dal vic na jih, tim lepsi pocasi, tak leda tak hovno!! Kazdej den prselo, kazdej! Vcera jsem v celodennim lijaku zlomil snad 150 km a dorazil solidne zrychtovanej do Ljubljane. Kdy a kde to kurva prestane????
          Jinak Rakousko velka pohoda, jelo se paradne, skvely znaceni, levno, jen kdyby tolik nelilo. Takze ted asi ty Plitvicky, snad i vodopady Kravica, Cerna Hora, Albanie. Uvidime. Jednou proste uz musi prestat prset! Fotky nemam, jelikoz fotak nemam, ale ono stejne furt lije.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2010
          Autor: beggard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Tak jsem v BAR, Cerna Hora, kousek od Albanie. Bosna paradni, nikde nikdo, samy hory. Cerna Hora v pohode, ale 3x se me mistni rowdies pokusili srazit z kola. Zitra vtrhnu do Albanie, navalim do na sever Recka a pak snad pres Bulharsko a tam tema zpatky za pec.
    Zatim to jde, delam podezrele moc km denne, paraky jak prase, kopce spektakularni.
    Tak zatim

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2010
    Autor: beggard
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno - Albánie na těžko

           

      Tak stale na uteku. Dojel jsem do Solune a tak ze co s nacatym vecerem a tak teda jedu zase zpet asi pres Rodopi. V hlave se mi lihne jeste napad zajet do Odesy a pres Ukrajinu domu. Nevim, nevim, jak do dopadne. Jinak pohoda, vedro jak v pekle, furt v kopcich..., ale to ja umyslne, z rovin me boli prdel. Cau.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2010
      Autor: beggard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno - Albánie na těžko

             

        Radši už to neprotahuj, hrozí, že si ošoupeš prst na mapě a taky by Ti to tady mohli přestat baštit.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2010
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Brno - Albánie na těžko

               

          Kde ´si byl zalezlej, odkud ses vyloup´?
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2010
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brno - Albánie na těžko

               

          Hehehehehehe, presne tak!! Neveris? V pohode, vzdyt o nic nejde, ja nikoho presvedcovat nebudu, kor kdyz nefotim, takze mi to nikdo neveri, ale jsem za to rad, odpodnou zbytecny dotazy a lidi jen mavnou rukou a reknou - dalsi kecalek, co si mysli, ze na kole se da objet celej svet.
          Da se...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2010
          Autor: beggard
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brno - Albánie na těžko

                 

            Píšeš si deník? Dalo by se do něj (tedy pokud je) nahlídnout?
            Dík, Pavel

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2010
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno - Albánie na těžko

         

    Jo, do te Odesy jsem nedojel. Z tech rovin mi zacalo byt zle, tak jsem to v Konstante otocil do Moldavie, tam si tyden rozmlacoval prdel a kolo na sracku, prelezl jsem na Ukrajinu, kde se potykam s nekonecnym bahnem a vodou. Jsem v Rachiv na slovensky hranice tak 200 km. Mozna dojedu az domu, kdo vi?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2010
    Autor: beggard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno - Albánie na těžko

           

      No a jsem doma. Byla to parada!!!! Finalni etapa Zvolen - Krasensko za dva dny.
      Rakousko paradni, je treba se vratit.
      Slovinsko uz ponekolikate, pohoda.
      Chorvatsko taktez super.
      Bosna super super, nikdo nikde, kopce a kopce.
      Monte Negro pohoda, pesky se mi to libilo vic.
      Albanie super, ale mistni deti dokazou byt velice neprijemni. Krajina super.
      Makedonie..., snad jeste nekdy!!!!!
      Recko..., nutnost vyclenit si min. celej mesic na tuto zemi.
      Bulharsko..., super, pesky to bylo taky paradni.
      Rumunsko..., tentokrat jen roviny, do hor priste.
      Moldavie..., jednou a dost. Na sracku rozbity silnice a ma prdel.
      Ukrajina..., super, i kdyz vody a vody..., vsude.
      Slovensko..., povinna helma, haha. Mam to tam rad.
      Celkove nej trip doposud!!! Loucim se!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2010
      Autor: beggard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno - Albánie na těžko

             

        Teda smekám ...
        5.000 km za 48 dní, to je každej den přes 100km.
        Poděl se o další zkušenosti. Třeba kde jsi spal a tak. Jsem moc zvědavej.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2010
        Autor: WeWerk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brno - Albánie na těžko

               

          48 dní? Tak to je ještě na cestě....

          Vyrážel 28.05.2010. A o 5.000km víš taky jen ty:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2010
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brno - Albánie na těžko

                 

            Tak jestli dobře počítám tak 28.5.2010 - 15.7.2010 je 49 dní. Dokonce jsem ju jeden den ubral.
            Zadej si do Google maps jeho trasu : Krásensko, Lubljana, Černá hora, Soluň. Konstanca, Moldávie, Rachiv, Zvolen, Krásensko - a máš to 5048 km autem.
            Ne fakt, je to borec. Docela by mě zajímaly podrobnosti, kolikrát třeba píchnul a tak.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2010
            Autor: WeWerk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brno - Albánie na těžko

                   

              Defekt jeden..., neuvěřitelné na to, po jakých cestách jsem místama jel.
              Spaní? Pod střechou (kámoši, známí, squat) 6x, zbytek ve stanu, z toho 1x v kempu.
              Schwalbe plášť na zadním kole vydržel bez větších známek poškození, přední plášť (ani nevím co zač) je skoro vyřízenej.
              Vařič vypověděl službu 3 týdny před koncem tripu, takže dieta solidní a kila šla docela dolů, haha.
              "Natěžkavce" jsem potkal jednoho, se kterým jsem jel přes Albánii. Pak až mraky cyklistů na Ukrajině, většinou Češi.
              Atd, atd, atd. Ale co to tu vlastně píšu, vždyť já jsem si to prý všecko vymyslel a jen jel prstem po mapě, hahahahahahaha.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.07.2010
              Autor: beggard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno - Albánie na těžko

                     

                Na tý fotce jsi tam nebo tady?
                8-)

                [ Zpět ]
                Datum: 16.07.2010
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno - Albánie na těžko

                     

                At si tady myslí kdo chce, co chce, ale já o tvym vykonu nepochybuju. Sám jsem dal treba Praha- Víden nebo Praha - Berlín, oboje za čtyri dny, denne 100-130 km, takze se to da, ale ty čtyri dny stacily a tesil jsem se na odpocinek. Nedovedu si to predstavit ctyricet dni v kuse. Máš opravdu velmi silnou vuli a vytrvalost. A taky poustevnickyho ducha. Naposledy - Gratuluju!

                [ Zpět ]
                Datum: 17.07.2010
                Autor: WeWerk
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Brno - Albánie na těžko

                       

                  jasně - nic mimořádného. Dal jsem čundr z Mor.Knínic na Finistere a zpět - 8300 km průměrem 103/den. V Portugalsku jsou hodně škaredý cesty. Tam mě ten průměr hodně klesl. Viz VANDRY S BEJKEM
                  každopádně jseš, Beggarde, dobrej

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.07.2010
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno - Albánie na těžko

                     

                Ten plot je typický pro české JZD.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.07.2010
                Autor: Karel-ch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brno - Albánie na těžko

                   

              Ach jo...sorry. Asi fakt už to vedro.... Už ani v kalendáři počítat neumím:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 16.07.2010
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno - Albánie na těžko

                     

                Mi neříkej, že ta cedule KRÁSENSKO je tam vidět??!!!

                [ Zpět ]
                Datum: 16.07.2010
                Autor: beggard
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balkán na kole

 (CK Kudrna)
05.06.2024, 12 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

191 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024