reklama

Schwinn Mesa GS

Máte někdo tohle kolo? Jak se na něm jezdí? :-)

[ Zpět ]
Datum: 29.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboshak)
  • Re: Schwinn Mesa GS

         

    Kolo Schwinn Mesa GSD, téměř identické, jen má místo véček kotouče, má moje manželka. Koupil jsem jí ho po zralých úvahách a řádném vyzkoušení. Moje paní měří 160cm, koupili jsme velikost 17 palců, což by normálně její výšce neodpovídalo. Na výšku se rám tváří jako ve velikosti 15 palců a také je velice krátký, horní trubka pouze 53 cm(střed-střed), což plně odpovídá pro menší postavu. Osadil jsem pouze kratší a strmější představec Ritchey, dal rovná řidítka Ritchey, která jsem zaříznul na 56 cm. Na řadu přišla i výměna vidlice, original Suntour XCP 75 byla na její váhu hodně tvrdá, osadili jsme Manitou Six Sport, která je podsatně měkčí a má hladší chod. Také jsem překopal kazetu, originál osmikolo 11-30 nebylo pro ni vhodné, cyběla nahoře 34ka a dole jsem vypustil zcela zbytečné malé pastorky, takže nynější skladba osmikolečka je 14-34, po rovině stačí bez potíží a do horských stoupáků je 34 akorát.Kotouče Hayes bez problémů, dále přibyly nášlapy a sedlo Fízik. Co by zrovna mě vadilo je větší úhel hlavové trubky, tzn. že vidlece je více postavená, ale u menší postavy je posed a tedy i těžiště níže, tak je to v pořádku.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwinn Mesa GS

           

      Díky za obsáhlé info, je to ještě vůbec Schwinn Mesa? :-) Pochopil jsem, že to asi není letošní model, ten má už vidlici Manitou Six. Sestra si tohle kolo koupila před 14 dny. Projel jsem se na něm a přišla mi 19ka na mě malá (přitom měřím 180 cm), tak jsem objednal 21ku. Doufám, že to kolo bude OK. Myslím, že za 8500 to snad bude dobrá koupě.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboshak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwinn Mesa GS

         

    přítelky ně ho má necelý měsíc a je spokojená..jen nením jestli je to to GS má osazení scrma x7 kotoučové mechenické brzdy vidly manitou six.
    sehnala ho v cikloexpertu za 11000 ciž je super cena.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwinn Mesa GS

           

      Jak to tak čtu, není to nakonec dámské kolo? :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboshak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwinn Mesa GS

             

        Není to letošní model, je to lońský v červeno-šedém provedení. Má ozačení GSD, to jako GSDisk. To, že je Ti mesa malá i při Tvé běžné velikosti, je správný odhad, již jsem to zmiňoval, ta Mesa je prostě krátká a i její výška se tváří menší než je. A možná, že se ve Schwinnu s tímto modelem právě trefili do ženské geometrie. Prostě nižší, ale hlavně kratší kolo, jinak za ty peníze je celkem slušné.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwinn Mesa GS

               

          to bude ono jen je v barvě červeno bílé a sedí ji supr i to sedlo je jak pro ženský zadeček konstruované..
          jen ho dodávají na hodně hrubém vzorku tak je to jen na terén,až je sjede dám ji tam neco univerzálnější

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarysek)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwinn Mesa GS

                 

            Hlavně, že jí bude sedět, design má hezký. Ohledně plášťů ses měl v prodejně domluvit, myslím že by nebyl problém je vyměnit. Originál tam byly WTB Velocirapror, také jsem je vyměnil. Dopředu Hutchinsin Mosquite, dozadu Micchelin Wildgriper. Jsou lehčí, užší a figury dezénu nižší.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Schwinn Mesa GS

                   

              Jj, tuto kombinaci plášťů vozím na svém kole a nemohu si to vynachválit...
              Jenom mi už pomalu odchází ten Hutchinson a už teď mi krvácí srdce, až za něj zase budu dávat 700,-...;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwinn Mesa GS

                     

                Když už jsme u těch plášťů, chci si ty Velociraptor nechat vyměnit za nějaké víc na silnici, co byste mi doporučili?

                [ Zpět ]
                Datum: 30.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboshak)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Schwinn Mesa GS

                       

                  Co se týká plášťů, zkus Nanoraptory od WTB. Jsou lehké, mají průběžný vzorek a dobře odvalují. Jinak pokud chceš spíš pláště na silnici, nebyl by lepší cross?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.09.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (franta ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwinn Mesa GS

                     

                Zkus se někde porozhlédnout, možná nyní na podzim trefíš nějaký výprodej nebo se dá koupit levněji u obchodníka, jenž tyto pláště sundal z nového kola. Myslím, že ten Mosquite by se dal do pěti stovak sehnat, ty Wildripery od Michelin také stály původně jedenáct stovek, teď jsem jej někde sehnal asi za třistačtyřicet.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

335 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024