reklama

Výběr crosse

Ahoj, chci si poridit crosse. Mam moznost mezi temato crossy:
a)Dema Aveiro
b)Rock machine Crossride 900
Ktere byste mi doporucili a proc? Dalsi otazkou je velikost ramu, ta Dema se dela max. 21,5" a rock machine 22" merim cca 190cm a vazim cca 90kg. Nebude mi to male?
Díky za vase rady.

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2010
Autor: hynda
  • Re: vyber crosse

         

    Ahoj, velikost rámu se nedá tabulkově odhadnout.. já jsem přišel do obchodu a od dveří jsem sdělil, že chci vel. 24 a už se na mojí postavu 190cm jako máš ty zhrozil, že vel. 22 je naprosto dostačující. Chce si to vyzkoušet na místě. Jinak já mám Author Mission a maximální spokojenost.. Hydraulické koutoučové brzdy, olejová uzamykatelná přední vidlice apod.. jinak vážím 103kg a prodavač mi doporučil typ rámu dural. Carbon je lehčí, ale snese dlouhodobě méně zatížení váhou cyklisty.. Jsem authorák, takže ode mě srovnání by nebylo objektivní :-) a loňský model se dá sehnat za 16.990 v autorizované prodejně Author.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2010
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Ad karbon

           

      Poradil jsi dobre, az na ten karbon. Pokud nema ram nebo soucastka z nej vyrobena nejaky vysloveny limit pro vahu jezdce (resp. pokud ten ev. limit sam neprekrocis), potom je unavova krivka tohoto materialu oproti duralu (hlinikove slitine) naopak temer nulova. Ale pochybuju, ze bude nekdo vubec v kategorii krose vubec uvazovat o karbonovem ramu, nehlede na cenu, ktera by v tom pripade byla oproti uvedenym modelum i nekolikanasobna.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ad karbon

             

        Ten carbon už si uvedl jak má být.

        Ale on ani ten zbytek té rady není zrovna ideální.
        Ta vidlice na tom Authoru, ta je hrozná. Sice je pravda že v kategorii krosů to bude s vidlicí vůbec těžké (u biku by s funční a současně mnohem tužší vidlicí za stejné prachy nebyl problém), ale i tak se dá pořídit lépe.

        Když už na takovém kole taková úděsná vidlice je, tak k takové vidlici není dobrý nápad dát kotouče a při váze 100kg+ je to už úplná kravina.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ad karbon

               

          No jo, ja myslel spis to o velikosti kola, dal jsem to pravda moc nestudoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vyber crosse

         

    Když už musí být kros, tak bych se pro 90kg aspoň vyhnul kombinaci kotouče + 28mm vidlice, což je bohužel většina krosových vidlic.
    Ojediněle se vyloženě u krosové vidice objeví 30mm, jako třeba tahle Suntourka:
    http://www.koloshop.cz/odpr.--vidlice-trek-55...
    A to je taky jedna z mála opravdu funčních krosových vidlic.
    Druhou možností je 29tkový bike, tam už většinou je vidlice v pohodě na kotouče i pro těžší jezdce a je to to samé co kros (jen se liší použitými plášti a ty si můžeš dát jaké chceš).
    Ale 29tka bude dražší při stejném osazení než 26tkový bike.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vyber crosse

         

    muzu si vybrat jen z techto dvou kol. Takze otázka zní které?

    díky

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2010
    Autor: hynda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vyber crosse

           

      Z těch dvou ten Rock machine kvůli vidlici, i když je jinak nepatrně hůře osazený. Na obou jsou ošizené náboje.
      Na té Demě ještě přesně tak kombinace kotouče a 28mm vidlice.
      A to u nás neprodávají jiná než tyhle dvě kola?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2010
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vyber crosse

             

        Ta NCX je navíc pružinovka, kde určitě nebude vhodná pružina na 90kg, takže tam bys navíc musel řešit ještě výměnu pružiny.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2010
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vyber crosse

               

          Tak u té NRX také není jasné jaká to je varianta, dělá se jak v pružinové verzi, tak vzduchové.
          Vzduchová je SF8-NRX E LO 700C
          Pružinová je SF8-NRX E RL 700C
          To je pro 2010 modely. Ten RM je 2009, tam vzduchové modely mají v názvu S (a ne E), takže bude nejspíš také pružinová a problém bude tedy úplně stejný.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2010
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vyber crosse

                 

            vybírám z těchto dvou kol, protože na ně mám vydatnou slevu :-)
            Jinak obě kola mají vidlici s pružinou. Dema NCX-D a RM má NCX-TF D

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2010
            Autor: hynda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vyber crosse

                   

              Tak pokud na daných dvou kusech je na obou NCX a ještě v pružinové variantě, tak to je ten úplně nejhorší případ.
              Nejlepší by byl NRX ve vzduchové verzi.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2010
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vyber crosse

                   

              A byl by velký problém, kdyby sis připlatil a rovnou by ti prodejce tu vidlici vyměnil za vzduchovou co píše níže Mlok? Věř mi, přesto že zaplatíš o něco více, v konečném důsledku ušetříš. Chce to zjistit kolik by si prodejce přirazil a pak to srovnat s ostatními prodejci kteří už tu vzduchovou mají v základu, pak teprve poznáš pravdu o té super slevě.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.05.2010
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

581 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024