reklama

Problém s Avid BB7

Už se o tom asi napsalo dost, ale radu jsem nikde nenašel a než přidávat do věžáků, tak radši znova.
Prostě mám tyhle brzdy na Azubu 5 s dolním řízením, protože tam prý hydrauliky nejdou. Dodeď jsem na tom jezdil jenom v suchu a bez problémů, nic jsem nemusel seřizovat. Až teď jsem vyrazil v dešti do terénu, protože voj. prostor Libavá je otevřený jednou za rok, tak se to musí.
Brdy dostaly konečně zabrat. Po sjezdu v dešti a bahně začaly jít najednou páčky až nadoraz. Chtě nechtě jsem musel zastavit a začít seřizovat. Že to vnitřní kolečko jde blbě, zvlášť když je to celé od bahna, je asi jasné. Chtěl jsem si pomoct tím šroubem a hle - on to není imbus, ale torx. No nakonec to nějak šlo a mohl jsem konečně pokračovat.
Přední brzda pak ale začala dělat tohle:
Pohyblivá destička po uvolnění páčky sice přestane tlačit, ale nevrátí se zpět, nýbrž volně rachtá mezi klidovou polohou a kotoučem. Stačí do toho z boku klepnout prstem a je vidět, jak si tam poskakuje. Při jízdě to non-stop zvoní, musím pouštět muziku hlasitěji a rychleji vybíjím baterku, o obtěžování okolí nemluvě.
Tak co, je tady ještě někdo, kdo by se zastával mechanických kotoučovek? Pochybuju, ale jestli přece, tak poraďte prosím, na co mám dát pozor, než to důkladně rozeberu nebo jestli rovnou koupit nějaký ND.

[ Zpět ]
Datum: 03.05.2010
Autor: Radek
  • Re: Problém s Avid BB7

         

    Odhaduji, ze Ti odesel plisek, ktery desticky roztlacuje od sebe. (http://www.kupkolo.cz/popup_image.php?pID=3895) Nebo se Ti ho podarilo necim znehybnit, i kdyz si neumim moc predstavit jak... Nejaka mala vetvicka?
    Jinak se jich zastavam dal. Zatim s nimi mam nejlepsi zkusenosti.
    Na snowbikach to ma spousta lidi (a tim nemyslim jen u nas, ale na Aljasce).

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s Avid BB7

           

      Aha, a ten plíšek je součástí té sady destiček? Přiznávám - náhradní jsem ještě nekoupil, ale hned to udělám, než to budu rozebírat.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2010
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s Avid BB7

           

      Po bližším průzkumu je to jasné - ten plíšek je sešrotovaný, asi spolupráce toho mokrého bahna a zubatého okraje kotouče. To jsou ty extrémy - nepřed si to dokonale antibikersky vybavím a pak se pustím do takového marastu. Něco mi chce naznačit, ať se radši držím svýho. Nakonec to až tak děsivé nebylo a sjel jsem to všechno na Racerech (plno svědků). Taková příprava na nákolácký sraz, ale pokud by to tam mělo takhle vypadat, tak to asi nemá cenu čistit.
      Kromě té brzdy nepřišlo k újmě vůbec nic, od stojánku až po elektrický zvonek. I tak vychází takové blbnutí draho.
      Jo - a bowden od brzdové páčky jsem dokonale zlomil, až když jsem prošel kolem kola, když bylo opřený o stojánek.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2010
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s Avid BB7

             

        To musi byt poradna smula. BB7 je asi nejvyssi level toho, co muzes v mechanikach sehnat. Myslim, ze kdyz si koupis nahradni desticky, ze Ti ten plisek dokaze obslouzit i ty stare a vydrzi i na nove.
        Stojanek jsem musel zahodit po pak vyjizdkach v terenu. Ale je fakt, ze na lehu ted jezdim cca totez, co jsem driv jezdil na klasickem HT.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s Avid BB7

             

        http://www.facebook.com/photo.php?pid=812803...
        Uvidime, jak to bude fungovat... ;-)
        Hodlam k tomu pritahnout bowdeny nejakou paskou.
        http://www.nakole.cz/diskuse/11209-lamani...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024