reklama

ulomený zobáček (trailgator)

Myslím, že nejsme sami, komu se ulomil zobáček na části, která je upevněná k dětskému kolu..zobáček měl na mále už dlouho-podařilo se ho již nejméně 2* ohnout směrem vpřed a manžel ho zatloukal zpátky kladivem (jinak by tyč nešla nasadit)-dokud se nepřelomil. Trailgator jsme pořizovali před 2,5r

Kdybychom koupili novou část, určitě se to stane zanedlouho znovu. Zajímalo by mě, jestli někdo jezdí i s tím ulomeným zobáčkem-mě se zdá, že tam plní funkci hlavně při nasazování tyče-tyč vede a podrží tak, aby seděly otvory pro rychloupínák (bez zobáčku je to těžší, ale lze to), myslíte, že ona část plní ještě jinou funkci a je jen otázkou času, kdy třeba za jízdy rupne ještě něco jiného?

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2010
Autor: kosicek
  • Re: ulomený zobáček (trailgator)

         

    Ahoj Košíčku,
    nevím, jestli je to stejné. V místě, kde je vlastně ten zobáček jakoby "nařízlý" nám pokračoval lom. Následně teda, jak se to vyhýbalo, v zápřehu klesalo přední kolo dětského kola až nakonec sedlo úplně na zem. Muž to teda nechal svařit, ale zároveň jsme koupili i nový úchyt - bylo to před tím, než jsme jeli k Dunaji, tak jsme se báli komplikací.
    Nemůžu na to teď kouknout, nechce se mi už do sklepa :))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2010
    Autor: jutka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      nám se to ulomilo celé, takže tam je teď díra..Myslím, že by si s tím někdo poradit dokázal nebo i udělal nový díl, který by byl pevnější než originál-ten nemá cenu vůbec pořizovat-tu cenu v té kvalitě to prostě nemá..
      Zkoušela jsem jet-jen několik km-vše zatím v pohodě, akorát to uchycení, jak není na pevno-je tam vůle, tak je problém zvlášť při průjezdu nerovným terénem (stačí obrubník nebo nájezd s prudkým zlomem do roviny) pořád vypadává ta pojistka, která drží zaaretované přední kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2010
      Autor: kosicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Tak jsem vyhrabala ve sklepě svařovaný díl a zjistila, že jsem tě mystifikovala - v tom zobáčku nám ten lom jen lehce pokračoval, ale prdlo nám to celé v tom ohybu, který vlastně tvoří ten výběžek.
        U zobáčku vidím problém v tom, že pak vlastně celou tu váhu nese ten rychloupínák, ne?
        Aretace předního kola zlobila na starém taky (zřejmě v souvisloti s nalomením zobáčku) a pomohlo prostě ho hrubou silou mírně zohnout směrem ke kolu, pak držel.
        Trail gator nás provedením lehce zklamal, i když fakt je, že on je doporučen na asfalt a zpevněný terén a já protáhla dceru i brodem a ten novej úchyt se zatím jeví jako kvalitnější. Jak nás nadchl Croozer, kterej v ceně lepšího kočáru je prostě super, tak tyčka je dost šunt. Ještě mě zaujalo, že před školkou stává kolo s uchycením a na něm je napsáno trail gator a ten krokodýl a my ani na jednom úchytu nic nemáme, tak si říkám jestli nemáme nějakej fake.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2010
        Autor: jutka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ulomený zobáček (trailgator)

               

          Tak už mi na úchytu dětskýho kola prasknul "zobáček" a po sundání s kola jsem si všimnul i zlomu v ohybu u šroubů k uchycení objímek.prasklina cca 2cm!TG je asi fakt trochu šmejdózní provedení.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2011
          Autor: mech
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ulomený zobáček (trailgator)

                 

            Tak to samé zjistil i manžel-že nejen v tom ulomeném zobáčku je problém, takže to vzal a vyhodil a do nového úchytu už odmíta jít a celkově z té tyče nebyl nijak nadšený, takže máme tyč k nepoužití :-x.Mě teda chybí ta bezpečnější možnost tažení dítěte, budete oprvovat nebo zkusíte vymyslet něco jiného?

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2011
            Autor: kosicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ulomený zobáček (trailgator)

                   

              už to mam zavařený céóčkem,pro jistotu i ten ohyb na druhý straně.ve sváru to nepraskne. zobáček jsem sklepnul do správnýho tvaru,a po svaření zabrousil.Jezdit s tím budu dál,ale budu to často kontrolovat.
              Do prasknutí jsem najel jen okolo 400km ale i mimo asfalt a část natěžko.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2011
              Autor: mech
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ulomený zobáček (trailgator)

                   

              Jestli to vydrželo 2,5 roku s občasnou jízdou v terénu, tak to není tak nejhorší.
              Ale taky se mi zdá, že se nám zobáček začíná trošku ohýbat dopředu. Asi začnu shánět šikovného svářeče.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.04.2011
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ulomený zobáček (trailgator)

               

          jutko, my ten nápis na tom úchytu také neměli-byl sice sočástí balení,a le manžel ho tam nedal-byla to jen taková plastová krytka.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2011
          Autor: kosicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ulomený zobáček (trailgator)

         

    Už se vám někomu stalo, že vám dítě vypadlo za jízdy ze svého kola? Třeba při přejetí nějakých nečekaných nerovností nebo tím, že usnulo?
    Mám o to docela strach, když jsem zjistil, že mladý jede občas bez držení. Tak dostal důrazné varování, ale moc nevěřím, že to nějak výrazně pomůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      Nebylo by pro něj bezpečnější připravit mu nějaký ten řízený pád?!?
      Aby si to vyzkoušel...
      Ale je mi jasné, že to se rtealizuje dost ztěžka...

      Hele, mě tyhle starosti teprve čekají, tak mě docela zajímá, jak to řeší jiní. Pokud si pamatuji známé, tak tam žádné takovéhle problémy nebyly a ani Medůza s Kadlem nic takového řešit nemusel.
      Já osobně bych mlaďasovi asi velmi důrazně vyjasnila, že jak se pustí, jede bez tyče. A při první příležitosti bych to i udělala...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      Toho se taky docela bojim. Ani ne tak, že spadne za jízdy, to by snad ještě nějak ustála a má blembáček, ten by taky něco pobral. Ale že mi usne a v polospánku spadne dolu. A bojim se, že by tam nefungovaly ty obranný reflexy (natažený ruce atd.), že se prostě za jízdy z toho kola sesune a krutě si namlátí. Třeba mám jenom velký oči. Nevim.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2011
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Osobně si myslím, že tady je lepší mít ty "velký voči"...
        Hele, známý to řešil tak, že pokud jel s dítětem sám, tak s ním neustále komunikoval, zpívali si, kecali o tom, co kolem sebe vidí apod. Prostě aby měl kontrolu, že dítě vnímá.
        Jak začalo mít pauzy, bylo jasné, že musí zastavit a odpočívat.
        Je teda fakt, že večer si s námi už pak moc povídal nechtěl :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      kontrolu nad bdělostí mám pořád:Otázky typu "a proč...."
      Na kole mám i zrcátko tak vidím co dělá,a jestli se drží.Když zkoušel pouštět řidítka, pohrozil jsem mu ,že mu ruce přilepim k řidítkům rambopáskou- a je klid.Jednou jsem mu za trest přelepil rambopáskou pusu,a teď má strach z toho jak to bolí při odlepování.
      Jestli si to tu čte někdo ze sociálky,tak doufám že bude trest pro mě jen mírný :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2011
      Autor: mech
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Jo ukecaný je dost. To by nebyl problém, ale jednou jsem mu vysvětloval, že v lese musí být potichu, aby viděl zvířátka, a od té doby když jedem lesem tak nějak ztichne. Kdyby si všechno tak vzal k srdci. -)))
        To mám spíš strach, že spadne při tom pouštění řidítek. Zrcátko nemám, takže jak otáčím hlavu dozadu, tak se hned chytne, abych to neviděl. Krásně to bylo vidět na stínu na silnici.
        Budu muset pořídit zrcátko, asi by stacilo to na brýle od Azubu. Kolik je toho v něm vidět?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      Zatím se nám to nestalo. Velkej problém bývalo vloni vedro, když jsem v pařáku vyjela na sluníčko, tak úplně “odešla“. Poznám to snadno-začne se vzadu jaksi viklat, to je jasné znamení, že je unavená a hrozí usnutí. Hodně pomáhá čokoláda, v případě toho vedra jsem vozila malou Fantu, holky zašoupla aspoň pod strom a prolila Fantou a zase jsme mohly dál.

      Na dělání kravin nejlépe fungovalo vysadit s tím, že nejede bezpečně, tudíž šlape pěšky. Dcera řidítka držela, ale různě se snažila brzdit nohou o pneumatiku, nebo v zatáčce šourat nohu po zemi.

      Košíčku, myslím, že ten svařenej úchyt někde máme, zeptám se muže a pokud ho můžem postrádat, mám se ozvat?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2011
      Autor: jutka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Vysadit a nechat šlapat pěšky je taky dobrý tip. To si musím taky pamatovat :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Jutko, díky, ale myslím, nebude už třeba, protože manžela už na to nepřesědčím, sama to namontovat neumím a už vůbec s tím sama jezdit nemůžu, protože v tom případě musím táhnout vozík. I když až vyroste nejmladší do toho věku, ale kdo ví, co bude...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2011
        Autor: kosicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Pokud by ti doma opravený úchyt překážel, měl bych o něj zájem.
        Po víkendovém ježdění je bohužel starý na odpis a budu muset sehnat někoho, kdo ho vyvaří, popř. nechat udělat nový, protože kupovat se mi ho nechce.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ulomený zobáček (trailgator)

         

    Po dvou sezonách s Trailgatorem a s problémy o kterých tu všichni píšete jsem to vyřešil takhle :

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2011
    Autor: petr565
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      Hezký, ale asi ne uplně pro každého (třeba náš případ) použitelný.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2011
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Díky . Jasně , každý hledá ideální zařízení a každému vyhovuje něco jiného . Trailgator nebyl vyloženě špatný , ale upevnění na dětské kolo se moc nepovedlo . Kromě praskání toho černého dílu s prostřiženými zobáčky ,který jsem opravil a vylepšil , mi nevyhovuje ten rychloupínák . Na moje prsty je tam málo místa a nedokážu si představit , že bych tu tyč z dětského kola několikrát denně sundaval a pak vracel zpátky . Jak už tady někdo psal , když někam jedeme , chceme něco vidět a ujet nějakou vzdálenost , tak takhle máme dítě pod kontrolou a jedeme rychleji...
        Při výrobě jsem měl obavu z hmotnosti , ale když zvážím naše 16"dětské kolo + vodící tyč tak hmotnost vychází velmi podobně .
        Jinak to uchycení k sedlovce jsem vyráběl podle trailgatoru a jsem s ním spokojený .

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2011
        Autor: petr565
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ulomený zobáček (trailgator)

               

          Právě, každej potřebuje něco jiného. Já potřebuju mít možnost nejen jednoduše a rychle sundat celé vlečné zařízení z kola (ne všechna to umožňují) ale také jednoduše a rychle odpojit dětské kolo tak, aby se na něm dalo okamžitě jet, tedy ne žádné montování předního kola atp. No a právě proto nám Trailgator zcela, po funkční stránce, vyhovuje. Jiné obdobné zařízení jsem ještě nenašel. Bohužel, radost kazí to zpracování, zejména to zavěšení dětského kola.
          Nejlepší by bylo, kdyby někdo vymyslel náhradu toho blbýho zobáčku, prostě nějak jinak řešený to uchycení, tak aby to vydrželo. Pokud by to začal vyrábět, věřim že by o zákazníky neměl nouzi.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2011
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ulomený zobáček (trailgator)

                 

            Já jsem to vyřešil takhle , ale ještě to musím vyvrtat a nastříkat ... Omluv sníženou kvalitu fotek , právě jsem to vyfotil mobilem.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2011
            Autor: petr565
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ulomený zobáček (trailgator)

           

      Asi jediný spolehlivý řešení,takhle asi dopadne moje anabáze s trial gatorem taky.nejdřív zobáček, teď se mi vykloktaly ve spojení těch dvou tyčí díry na spojovací čep .Připojený kolo je tak dost volný do stran.Kolo vzadu tak jede viditelně nakřivo a při pokusu o srovnání se překlopí na druhou stranu.Při tažení za lehokolem je ta vůle už dost nepříjemná

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2011
      Autor: mech
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ulomený zobáček (trailgator)

             

        Zkusil bych tam navařit podložky, vyhodit to můžeš vždycky...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2011
        Autor: petr565
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

423 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024