reklama

trek 6000

Ahoj. po letech pujčování kola od švagra jsem se rozhodl že si taky pořídim. kolo užiju na takovéto domácí ježdění: v lese, lehký terén, trochu hory silnice spíš míň než víc. do oka mi padl trek 6000 model 09. http://www.bradsky.cz/trek-6000-disc-2009-p... vyzkoušel jsem si to a velikost a geometrie se mi zamlouvá. dobře se mi na tom sedí a dokonce i jezdí. ale druhá věc je že se absolutně nevyznám v kvalitě komponentů. mužete poradit jaké komponenty bude lepší vyměnit za jiné.. přibližně ve stejné cenové kategorii. uvažuju o tom že bych si nechal vyměnit to mecha kotouče za V-brzdy. z toho vyplývá další otázka: myslíte si že lze, případně máte někdo zkušenost s výměnou komponentů na už hotovém kole. mám na mysli jestli s tím prodejce nedělá problémy.. dik za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2010
Autor: Newbik
  • Re: trek 6000

         

    Myslím si že měnit brzdy je blbost.Vybral bych si spíše jiný model s V brzdama.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2010
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trek 6000

           

      Zrovna tyhle mech. kotoucovky jeste patri k tem lepsim, nemenil bych je spis proto, kdyz uz tam jsou. Snad bych je casem upgradoval na hydrauliky, nebude to vzhledem k diskovym nabam financne nijak narocne. Ev. bych zkusil promluvit s prodejcem a rovnou nechal brzdy za priplatek prohodit za hydrauliky, casto se to tak dela a za dotaz nic nedas.
      Osazeni kola je jinak za tyhle penize celkem fajn, SRAM X5 byva oznacovan kvalitativne zhruba na urovni Sh. Deore, s vidlici si v tehle cenove hladine nikde moc nepolepsi a pokud mu vyhovuje geometrie ramu a kolo mu proste sedne, proc ne.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2010
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: trek 6000

             

        tak prodejce mi napsal že tenhle ram ani osadit Veckama nejde. takže zustanu u kotouču. a když řikáš že jsou z těch lepšich tak vlastně proč ne. jen tak obecne z kotoučovek mam strach, nikdy jsem neměl možnost to pořadně ozkoušet a všude se řika že mecha kotouče nebrat.. zkusim a uvidim

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2010
        Autor: Newbik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: trek 6000

         

    Kolik vážíš?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2010
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trek 6000

           

      nvm přesně.. víc jak 80kg/185cm. proč?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2010
      Autor: Newbik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: trek 6000

             

        Kombinace hyder, 28 mm vnitřních noh a těžkého jezdce není "to pravé, ořechové" ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2010
        Autor: pavka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: trek 6000

               

          Kombinace zadnych brzd, tezkeho jezdce a 28 mm noh vidlice neni to prave, ale tady jde stejne o mechaniky. Navic nemuzes predpokladat, ze kazdy jezdi jak profik a brzdi na posledni chvilku na hranici adheze v tom nejnarocnejsim terenu, mam znameho pres metrak s touhle vidlici a dokonce s hydraulikami a neni problem. Maximalne pujde o neco driv vidlice do kopru a bude po par letech potreba koupit jinou.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2010
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: trek 6000

               

          težky jzdec :D nikdy jsemse do tyhle třidy neřadil. ale je pravda že přes zimu sem nabral. hele a proc neni vhodna kombinace hyder a ... to jako že hydry maji větši učinnost?a proto se vic niči ta vidla? ja stim i počital že bych vidlu pres leto upgradeoval, podle spokojenosti.. jen na to teď nejsou penize.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2010
          Autor: Newbik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: trek 6000

                 

            Jo, normálně ji vyvakláš (užší nohy nejsou tak tuhé) - protože slušný hydry dokážou vyvinout větší brzdný účinek. Ale pokud nejezdíš moc dynamicky tak je to jedno...

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2010
            Autor: Radius
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

390 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024