reklama

Author Compact

před dvěma roky jsem si koupil kolo Author Compact. Po určité době se objevily problémy s přehazovačkou, nejtěžší převod mi při těžším záběru přeskakoval. Myslel jsem, že problém je v převodníku, protože se neotáčel rovně, tím myslím přesně kolmo k zemi, ale "vangloval" asi v rozsahu 0,5 cm. Tím se velmi špatně seřizovala přehazovačka, protože tím, že řetěz se pohyboval mírně doprava a doleva, občas zavadil o jiné kolečko na pastorku. Na zadní náboj jsem si dal kazetový náboj, protože původní kolo nemělo jedenáctizub a samozřejmě jsem musel vyměnit i celou přehazovačku. Bohužel jedenáctizub je úplně nepoužitelný, díky popsaným problémům s převodníkem. Už jsem vyměnil i převodník a koupil jsem nový, zapouzdřený střed, ale ukázalo se, že je to ještě horší. Problém je zřejmě přímo v rámu. Ten má křivě navařený střed. Má někdo podobné problémy?

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludvík)
  • Re: Author Compact

         

    Abych zrekapituloval. Vyměnil jsi pastorek, přehazovačku a talíř i se středovým uložením. A talíř vandruje Stále? Těch 5 mm je hodně noc velký výkyv,ale talířem by to být nemělo. Tam bych očekával problémy s přesmykačem.
    Předpokládám, že ostatní kolečka to nedělají.
    Co řetěz? Není vytahaný?
    Je řetěz vhodný k pastorku?
    Co přehazovačka? Je správně nastavený dorazový šroub?
    Co řadicí páčky nebo gripy? Jsou vhodné k pastorku?
    Když tyhle tři věci nezaberou, hurá do servisu. Taky může být ohnutý držák přehazovačky. Dá se to srovnat, ale když to není přesně, blbne to při přehazování, zvlášť u devítikolečka.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Compact

         

    Podle mého názoru křivě navařený střed nemá s "házením" převodníku co dělat. Pokud nemáš vůli na pravý klice - vymačkanej čtyřhran, pak už to vidím jedině na prasklej rám u šlapacího středu. Zkus klikama taky zatočit naprázdno. Ale při takovým házení placky by ti drhnul řetěz o vodítko přesmykače.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Compact

           

      pokud zatočím klikami naprázdno, dělá to to samé, jak píšeš, tak řetěz opravdu drhne o vodítko přesmykače, ale jen na ten nejtěžší převod, u ostatních to tak tak vychází - řetěz se pohybuje z jedné strany vodítka přesmykače na druhou v podstatě v celém rozsahu, který vodítko povoluje.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludvík)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Compact

             

        Prosím tě, nehledej to v převodníku, v celém rozsahu přehazování se řetěz vychylyje víc, než těch 5 mm při házení.
        Není to sice zdravé, ale chyba je jinde.
        Počítám, že v kompatibilitě řetězu a pastorku.
        Ono těch 11 zubů je skutečně limitních, ještě když jsem byl konstrukterem, podle normy se smělo používat nejmenší řetězové kolo se 13 zubama. Takže na těch 11 zubů to musí skutečně všechno pasovat jinak to blne.
        I když vše pasuje, tak na nejmenším kolečku, když otáčíš klikou ručně, je citít drnkání.
        Jo a máš správně nastavenej spodní doraz přehazovačky?

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Compact

         

    .. a co si vlastně o tomhle kole myslíte, vyplatí se to kupovat ? Podle ceny bych ho nesoudil, před časem bylo cca 2x dražší než teď. Do lesa a na silnici by se to dalo usedět i bez odpružení.. gumy a ocel přece nějakou pružnost mají. V recenzi se někdo svěřoval, ikdyž teda nezmínil způsob jízdy, že po 5000 km je kolo v pořádku.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (repulsive)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Compact

           

      Nebál bych se, že nevydrží, spíš mi připadá moc spartánské. V tomhle osazení bych měl pocit slušné koupě tak do 3.500 Kč. 4.800 za ročník 2006 by mě si odradilo.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Compact

             

        Jak byste ho za ten cenový rozdíl převybavil/dovybavil ? Když pominu ten rám a vidlici, bije mi do očí, protože jsem cyklistický laik, zatím jenom plastové pedály.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (repulsive)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Compact

               

          Myslím, že lepší než vylepšovat je rovnou koupit si lepší kolo. Většinou to vyjde levněji. Tyhle přestavby Trabantů na Mercedesy nejsou moje hobby. Jediné co bych asi vyměnil - sedlo. Na tenhle díl kola jsem celkem háklivý. Plastové pedály mě neuráží, nejspíš bych počkal s výměnou až upadnou.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Compact

             

        Chlapi nic ve zlém,ale odpovídáte na skoro 2 roky starý dotaz...dotyčný už jistě svou otázku nějak vyřešil :)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mikopl)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Compact

               

          .. ba ne, mluvíme k tématu. Měl jsem raději založit nové vlákno se stejným titulkem ?

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (repulsive)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Compact

               

          Dva roky starej, ale nekdo ho chce koupit i ted. Je fajne, ze nez zadal dotaz, tak se podival do historie...to tu moc lidi nedela...

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Compact

                 

            To udelal urcite dobre, ale mohl to uvest, ze o nem uvazuje, vubec nebylo jasny, ze jde o dotaz k pripadne koupi :o(

            [ Zpět ]
            Datum: 30.01.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Compact

                   

              jistě že zvažuju. Teď mi vrtá hlavou, jestli bych neudělal lépe, kdybych si trošičku připlatil a dal si Meridu Crossway 8300, která se docela dost nedoporučuje. Na ní se mi líbí, že má lanka vedená spodem, kovové pedály, a narozdíl od drahých modelů Meridy má odpružení kryto takovou harmoničkou, takže se nezapráší. A nesmějte se mi ) . No ale hi-ten ocel je prostě ocel... A co se týče toho hliníku, nechápu, proč jsou u Meridy lehká až drahá kola.. vlastně všeobecně, nejen u ní. Snad by nebyl problém udělat ty tyčky tenčí, podle mě je to všechno marketingový tah.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.02.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (repulsive)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Author Compact

                     

                "tenčí tyčka" bez změny výrobní technologie, směsi materiálu a stavby rámu ====>>> praskne jak nic .....

                [ Zpět ]
                Datum: 01.02.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024