reklama
Město: Liberec

Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

Dobrý den, může mi někdo, prosím, doporučit vhodnou trasu z z nám. Dr. E. Beneše v Liberci do Dlouhého Mostu nebo Rádla či Milířů? Jde mi o trasu, kde bude co nejmenší provoz, abych mohl jet s vozíkem a zároveň abych zbytečně nenastoupal stovky metrů.

[ Zpět ]
Datum: 07.04.2010
Autor: drama
  • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

         

    Nevím, jestli se ti to bude líbit. Z benešáku Moskevskou na kruháč Na Pláni a doprava po Horákové až na Poštovní náměstí (druhý semafory). Odtud doprava podjedeš silnici na Jablonec, přejedeš koleje a pokračuješ Hodkovickou (je hlavní) až na veseckej kruháč pod dálnicí. Ve směru jízdy z něj vyjedeš a do mírnýho kopečka tě Cihlářova vyvede na Dlouhej Most. Je to středně frekventovaná trasa, ale z centra tak nejlepší; přes Kristiánov a Vratislavice nahoru dolů s možností zakufrování, je tam hafo slepejch uliček.
    Popisovaná trasa měří odhadem 8 km s převýšením bratru 200 m. Je to furt po rovině nebo do kopce, ani náznak klesání. No a z Dlouhýho Mostu na Milíře uhneš za kolejema doleva, pak kousek po rovině a klesáš k přejezdu dálnice. To je pro vozík nejhorších 20 metrů, budeš muset asi přenášet výšvih. Přejedeš dálnici, dáš se doprava do stometrovýho kopečka a uhneš doleva. Po dvou kilákách do kopce jsi na Milířích. Jinak těsně před Milíři je v pravý zatáčce vynikající výhled na Ještěd.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2010
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

           

      Díky za tip, ale i touhle trasou jsem jel a vůbec se mi nelíbila... Mě nevadí malé uličky a složitá navigace, už jsem věnoval pár desítek minut snaze objet/projet liberecké průmyslové zóny, dálnice a koleje, ale neúspěšně. Jel jsem i směrem do centra z Poštovního náměstí nahoru a dojel bez orientačních potíží, ale je to z hlediska převýšení na můj vkus příliš velká cena. Jinak v Jeřmanicích jedu až za nádraží a dostanu se na lávku přes dálnici bez překonávání výšvihu...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2010
      Autor: drama
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

             

        Když to tady znáš, proč ten dotaz? Liberec je zhruba 360 m vysoko, Milíře 500. Jak se tam chceš po rovině dostat? Možná nejschůdnější cestou přes Výpřež (769,3 m) na Ještědku a přes Černý vrch a Pláně pod Ještědem na Rašovku (637,4 m) pořád po modré přes Javorník (683,7 m) do Záskalí a do Rádla. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2010
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

               

          Kdybych to v Liberci znal, tak bych se neptal. Byl jsem tam tak 20x v životě. Taky neříkám, že se chci dostat po rovině do Milířů! Čekal jsem, že třeba někdo řešil podobnou situaci jako já, tj. jak vykličkovat z Liberce na severovýchod a nejet po frekventovaných ulicích. Možná že by to šlo projet někudy za spalovnou, či jinudy, nevím, nejsem místní znalec...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.04.2010
          Autor: drama
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

                 

            Nic mi do toho není, ale proč startuješ zrovna z benešáku, vždyť je to skoro nejhorší výchozí bod. Napadly mě jiný možnosti. Tramvají 2 nebo 3 od Plazy na Spáleniště a odtud Puškinovou dolů do Pilínkova. Tam doprava Minkovickou a spojkou na Cihlářovu. Nebo jabloneckou tramvají do Proseče a odtud silnicí Za Tratí rovnou na Milíře. Je to lesem po asfaltu cca 4 kiláky do kopce. Do autobusu tě s kolem asi nevezmou, to bys moh jet č. 24 k Libeně a odtud kolem rybníka Teichmuhle (Vesecký rybník) Dlouhomosteckou lesem zase nahoru. Kolmo se z centra žádnejma klidnejma uličkama nevymotáš, na to zapomeň.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.04.2010
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

                   

              Já používám kolo jako dopravní prostředek, takže když už se výjimečně stane, že potřebuji něco vyřídit až v Liberci, tak je to většinou přímo v centru. Vzhledem k tomu, že jezdím s vozíkem (a dětmi), tak je pro mě tramvaj nepoužitelná. Nicméně opravdu děkuji za snahu mi pomoci, velice to oceňuji. Kdyby někoho ještě napadla nějaká trasa, tak sem s ní.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.04.2010
              Autor: drama
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

                     

                Pochybuju, to je moc těžký zadání. Možná ne pro mýho kámoše, kterej radši objede po cestičkách známejch jen jemu půl města, než aby jel kilometr centrem. Jezdí z Františkova do práce v Minkovicích skoro přes konečnou tramvaje pod Bucharkou!!!

                [ Zpět ]
                Datum: 08.04.2010
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

         

    Abernathy už odpověděl. Jen bych dodal, že co se stoupání týče, připomínám 1. liberecké pravidlo: buď je to do kopce nebo prší.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2010
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

         

    Zdravim,
    připojím něco z našich zkušeností.

    Z "Benesaku" Vam zatim neporadim, mela by byt hotova stezka v letosnim roce 2010 pres park u Krajského úřadu a dále po třídě Dr. Milady Horákové zatím alespon k Melantrichove ulici. Dale po tride Milady Horakove, vpravo pres most v ulici Mostecka, Drazni stezkou a Nadrazni k ulici Hodkovicka, odtud na Kyjevske namesti a vlevo do ulice Kašparova.
    Dale jsou dve možnosti - ulicí Českou a za mostem přes silnicí I/35 nahoru na dlouhe mosty alejí (ne po hlavni slinici) nebo přes areál snů ve Vesci dále k podjezdu po I/35 na Dlouhé mosty - prudší závěr.

    V soucasnosti jeden clen sdruzeni cyklistu zacina jezdit s vozikem tak si pripadne muzete sdelovat zkusenosti.

    Jiří Rutkovský
    cyklisté Liberecka, občanské sdružení
    www.cykliste.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2010
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kudy z Liberce do Dlouhého mostu

           

      Diky moc, informace tohoto typu jsem presne potreboval.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2010
      Autor: drama
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024